Skocz do zawartości

usuniecie dpfa


Gość bilon

Rekomendowane odpowiedzi

co sie dzieje konkretnie?jakies bledy?

jakie masz to spalanie, moze poprostu masz termostat do wymiany i dlatego tyle poniewaz nie lapie temp.silnika odpowiedniej.Jesli silnik zimny to pali.

Zapytam tez o to- Jak dlugo masz to auto i czy juz wypalal ci sie ten DPF?

czy wiesz jak taka operacja wyglada?

Edytowane przez wolf80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam auto ponad rok, i szczerze ci powiem ze sam nie zauwazylem dwoch poprzednich akcji wypalania dpf, bo wypalilo mi sie to gdzies na trasie. moze sie wypalilo i nie zauwazyles.

Druga sprawa to sprawdzic nasycenie DPF, pozostaje ASO albo ktos zyczliwy z op-com'em.

Napisz gdzies na podforum regionalnym moze ktos sie znajdzie.

A jak sie temp. silnika, termostat sprawny?

Temp. powinna byc na min. 85'C w trasie przy stalej predkosci przy sprawnym termostacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie dzieje konkretnie?jakies bledy?

jakie masz to spalanie, moze poprostu masz termostat do wymiany i dlatego tyle poniewaz nie lapie temp.silnika odpowiedniej.Jesli silnik zimny to pali.

Zapytam tez o to- Jak dlugo masz to auto i czy juz wypalal ci sie ten DPF?

czy wiesz jak taka operacja wyglada?

termostat mam oki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie prosciej byloby pisac w jednym temacie?

http://forum.opel24.com/topic/49941-duze-spalanie/page__pid__427074#entry427074

 

czy wyzsze spalanie masz przez dpf?

kalkulowales koszta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy usunięcie dpfa to dobry pomysł mam duze spalanie czy poprawi sie po usunieciu dpfa

 

Spalanie lekko spadnie bo nie będzie marnowania paliwa na wypalanie DPF ale czy koszt tej operacji zrekompensuje Ci to mniejsze spalanie ? Ile km miesięcznie robisz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tylko zwiększone spalanie bez innych negatywnych objawów (spadku mocy, trybu awaryjnego czy też świecących kontrolek), to bym go zostawił aż do momentu kiedy pojawią sie takie problemy z nim związane.

 

W moim przypadku autko było ciągle w trybie awaryjnym, wymuszona regeneracja nie chciała przejść, więc miałem tylko da rozwiązania, kupić nowy lub usunąć. Ale jeżeli masz tylko podwyższone spalanie to bym nie czepiał się jego.

A jak byś decydował sie na usunięcie to mogę polecić Ci www.tune-soft.pl , sam u nich usuwałem i nie mam żadnych problemów, ale jak mówię wstrzymaj się z tym do momentu az będą poważniejsze problemy a nie podwyższone spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość pawelkiwi

Nikt nie pisze o negatywnych skutkach częstych regeneracji DPF. Ja miałem taką sytuację że poprzez właśnie częste regeneracje, bo i jazda w większości po mieście non stop DPF mi się regenerował. Paliwo szło na jazdę + regenerację. Usunąłem DPF i teraz nie wiem co to za patent nawet.

Sory wiem że to stary temat ale jak go znalazłem to aż mnie korciło napisać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy już o tym pisano, niekoniecznie w tym temacie. Częste wypalanie DPF to więcej paliwa w oleju i degradacja jego własności smarnych. A co do jazdy w mieście z DPF-em ( 90 % mojej jazdy ) to najczęściej robię odcinki 10-15 km i filtr mi się wypala co 1000 - 1100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności