Skocz do zawartości

Szyby i głosniki tył zafira


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

A jak ściągnąć bok tapicerki z tylnych drzwi Zafiry, tam gdzie jest dolny głośnik ? Odkręciłem 3 śrubeczki które tam były i dolna część tapicerki nie chciała jednak się ściągnąć, coą ją trzyma i nie wiem co ? Chcę sprawdzić czy głośnik jest w porządku !

Jak chcesz ściągną boczek to oprócz tych śrub o których pisałeś jeszcze musisz wykręcić śruby (przynajmniej u mnie tak było - wersja bez elektryki szyb) : Pod maskownicą małego głośnika, pod maskownicą przycisku podnoszenia szyb, pod zaślepką uchwytu zamykania drzwi następnie wyjąć uchwyt i pod nim jeszcze 2 śruby a później pokonać mnóstwo spinek.

 

Jak chcesz dostać się tylko do głośnika lub wiązki to ściągnij zaślepkę dolnego głośnika odkręć głośnik (3 śruby) powinien się wysunąć i przez dziurę spokojnie dostaniesz się do wtyczki z wiązką od środka drzwi i zaoszczędzisz kupę nerwów przy zrywaniu tapicerki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek76

a u mnie nie dziala z tylu jedna szyba .... po lewej stronie.. ostanio sama sie odsunela

To chyba to samo co u wszystkich , popękane przewody w gumowej osłonie. Też to miałem , nie zamykała się szyba z prawej strony. Rozebrałem , polutowałem i jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djmatti91

az musze zobaczyc w weekend..... aha i z prawej strony w tylnych drzwiach nie zamyka sie zamek z kluczyka .. tzreba recznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie

jeszcze raz dokładnie sprawdzić wiązki przewodów, dolutować zaizolować i ma działać

 

tylko róbcie to na rozłączonej klemie bo można spalić bezpieczniki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ściągnąć bok tapicerki z tylnych drzwi Zafiry, tam gdzie jest dolny głośnik ? Odkręciłem 3 śrubeczki które tam były i dolna część tapicerki nie chciała jednak się ściągnąć, coą ją trzyma i nie wiem co ? Chcę sprawdzić czy głośnik jest w porządku !

Jak chcesz ściągną boczek to oprócz tych śrub o których pisałeś jeszcze musisz wykręcić śruby (przynajmniej u mnie tak było - wersja bez elektryki szyb) : Pod maskownicą małego głośnika, pod maskownicą przycisku podnoszenia szyb, pod zaślepką uchwytu zamykania drzwi następnie wyjąć uchwyt i pod nim jeszcze 2 śruby a później pokonać mnóstwo spinek.

 

Jak chcesz dostać się tylko do głośnika lub wiązki to ściągnij zaślepkę dolnego głośnika odkręć głośnik (3 śruby) powinien się wysunąć i przez dziurę spokojnie dostaniesz się do wtyczki z wiązką od środka drzwi i zaoszczędzisz kupę nerwów przy zrywaniu tapicerki :lol:

Dzięki - jutro będę się bawił z tym !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeśli masz sam naprawiam - dokładnie jest tam napisane

W każdym razie jak odkręcisz te śrubki to trzeba szarpnąc - tam są takie spinki plastikowe wchodzące w karoserię drzwi działające na wcisk.

Tak własnie zrobiłem, zeby się dobrac do głośniczka - ale nie udało mi się zdjąc całego boczku, bo coś go trzyma tuż przy szybie i bałem się urwac czegoś. W każdym razie można wtedy odgiąc boczek o dobrac się do głosniczka.

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość vincencique

Mam pytanie, po zimie przestaly równocześnie działać głośniki i szyby w tylnych drzwiach. Rozebrałem, polutowałem, wydaje mi się że ok. Głośniczki - działają, szyby... NIE :/

Sprawdzałem bezpieczniki - są dobre... Jakiś pomysł ?

Gdzie szukać przyczyny ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djmatti91

u mnie nie chodza szyby.. glosniki na szczecie tak... bo bym sie zalamal.. w zafirach takie rzeczy to normalne zachowanie.. problemy ukladu elektronicznego :/:(:):( tez juz jakis czas grzebe przy tym i nic :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam pytanie, po zimie przestaly równocześnie działać głośniki i szyby w tylnych drzwiach. Rozebrałem, polutowałem, wydaje mi się że ok. Głośniczki - działają, szyby... NIE

Sprawdzałem bezpieczniki - są dobre... Jakiś pomysł ?

Gdzie szukać przyczyny ?

Sprawdzałeś dokładnie połączenie w drzwiach?

Wkładałes i wyciągałeś tą wtyczkę?

może po prostu coś nie styka...

 

miałem raz tak, że wtyczka po prostu się obluzowała i rozłączyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności