Skocz do zawartości

CD 30 MP3 problem


Gość popencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

http://forum.opel24.com/topic/47632-wymiana-lasera-cd-w-cd70-navi-cd30mp3/ tu masz odpowiedź jak to zrobić. Koszt o ile pamiętam 40zł (część plus przesyłka). Jest tam chyba nawet link do sklepu. Jak jest soczewka przykurzona i dioda lasera już wypalona to normalne, że każda niedogodność (porysowania itp) powoduje zakłucenia w pracy radia - zwłaszcza MP3 bo tam chyba długość fal jest inna i bardziej podatna na zakłucenia.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Definitywnie rozwiązałem problem mojego radia. Oczywiście problem tkwił w indeksach tzn w ich braku. Idąc tokiem myślenia o możliwości dopisania indeksu poszedłem dalej. Zalogowałem się do kilku opli by dowiedzieć się gdzie w op-comie zapisane są pliki z indeksami.Okazało się, że dla mojego radia (GRUNDIG CD 30 MP3) o onzaczeniu 0x20A nie ma wogóle nic:( Najzwyczajniej utworzyłem folder z oznaczeniem mojego radia i przekopiowałem wszystkie możliwe indeksy. Po zalogowaniu się do auta, pojawiła się obszerna lista indeksów, gdzie po opisach znalazłem potrzebne indeksy. Radio śmiga jak ta lala oraz właściwie interpretuje wszystkie komunikaty z auta. Jeśli ktoś boryka się z podobnym problemem, to proszę o info.

Mam problem z uruchomieniem aux w radiu CD30 MP3 (Delphi). Tak jak u ciebie nie widać indexów kodów w EHU. Czy mógłbyś mi w tym pomóc? Instalacja w radiu była fabryczna. Dorobiłem jedynie końcówkę z gniazdem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Jakie masz oznaczenie radia? Chodzi mi o ten początek

0x20A

. Nie uruchamiałęm u siebie AUX ale co do indeksów mam już jakąś wiedzę. Nie wiem tylko czy zmiana indeksu rozwiąże problem z występowaniem AUX. Ale mam nadzieję że z Twoją pomocą się dowiem:)

Tu masz link z opisem co i jak:

http://forum.opel24.com/topic/57077-wywietlacz-gid/

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten wątek ale dalej nie wiem jak to ugryźć

Dane z mojego radia:

 

Identyfikator: 0x020F

Nr sprzętu: 13255316

Nazwa systemu: CD 30 MP3

Nr części: 13255553

Nr wersji oprogramowania: 57306/-----

Opis systemu DELPH0400

Kod alfa: AT

Data produkcji: 20080211

Software Freze Date: 11.10.2006

Code Index and version: 002 02

Audio Index and version: 028 04

Temerature Index and version: 026 01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Wieczorem postaram się zrobić screeny z mojego kompa jak to zrobić. O ile pamiętam, są też indeksy na AUX. A skąd miałęś instrukcję montażu AUX? Nie było tam mowy o zmianie indeksów? Tu masz jeszcze info jak dopisać i gdzie szukać indeksów: http://forum.opel24.com/topic/57077-wywietlacz-gid/

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem postaram się zrobić screeny z mojego kompa jak to zrobić. O ile pamiętam, są też indeksy na AUX. A skąd miałęś instrukcję montażu AUX? Nie było tam mowy o zmianie indeksów?

Z tutoriala w klubzafira, ale tam nie ma wzmianki o programowaniu. Gdzieś na necie czytałem, że należy zmienić index z 33 na 44.

Edytowane przez Robet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

wejdź w wybór indeksów w radiu i zrób screen. Jak klikniesz na indeks to pojawi Ci się opis (do jakiego auta i czy z AUX czy też nie). Spisz sobie stary indeks.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź w wybór indeksów w radiu i zrób screen. Jak klikniesz na indeks to pojawi Ci się opis (do jakiego auta i czy z AUX czy też nie). Spisz sobie stary indeks.

A jak mam w to wejść skoro nie wyświetla mi żadnych indexów do zaprogramowania.

 

edit

Wykonałem kopię pliku DID_0x020F z najnowszego oprogramowania op-com ze stony Adako do folderu MSCAN_0x00000241. Po połączeniu się z EHU pojawiły się kody ale zamiast opisów są jakieś artefakty. Moja wersja oprogramowania to OP COM 08-2010 PL.

Edytowane przez Robet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

ja nie kopiowałem z adako. Kopiowałem z clona. U mnie jest tak: program files/op-com/langData/PL/ProgramingData/MSCAN_0x00000241

Pojawiają mi się foldery radia z zawartością plików z końcówką AUDIO (indeks audio) i CODE (czyli wsadem do radia). Utwórz sobie w wyżej wymienionym MSCAN folder o nazwie 0x020F i tak przekopiuj pliki audio i code z innych folderów. I gotowe! Podłącz się pod auto i ponownie testuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności