Skocz do zawartości

Opel Astra F- Kompresja


Gość nensi2323

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nensi2323

Witam mój problem jest już dość długo i nie mogę sobie z nim poradzić. Jest to Opel Astra F 1.6 benz. 92r. Dawno temu strzelił mi w niej rozrząd dałem do mechanika założył pasek i śmigał dalej jednak ostatnio ledwo co mogę jezdzić auto przerywa i jazda jest utrudniona.Gdy odpalam silnik z rana z 5min. jest ok potem zaczynają falować obroty strzela z tłumika i zapala się chek i obroty zaczynają się wyrównywać ale i tak jazda jest utrudniona ,na kompie tylko wyskakiwał błąd że za bogata mieszanka a sonda jest zmieniona.

Byłem u mechanika posprawdzał wszystko tzn.

-nowy silnik krokowy

-czujnik temperatury ten co daje na komputer

-nowy map sensor

-Sonda Lambda

 

Zostało mi sprawdzenie rozrządu czy nie przeskoczył. No i byłem na pomiarze sprężania w cylindrze i było ''12'' , ''11,5'' , ''12'' , ''11,5'' mechanik powiedział że jest idealnie , ale pojechałem do innego i powiedział że pomiar sprężania nie wykaże całkowicie czy zawory są szczelne. Czy pomiar sprężania może zle ocenić zawory? Czy mogą być uszkodzone? bo nie wiem czy dalej szukać usterki jeśli zawory są strzelone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nensi2323

Witam mam pytanie do was posiadam asterke 1.6 benz. 92r. Mam już dość długo z nią problemy silnik cały czas przerywa nie da się praktycznie jezdzić miałem robiony pomiar ciśnienia w cylindrach i jest ok. Wymienione jest już prawie wszystko i dalej to samo.Ale inny mechanik powiedział że mogę mieć uszkodzone zawory a ciśnienie może być ok. gdy odkręcam korek wlewu oleju to dymi z niego jak by spalinami a gdy korek połoze na wlew to podskakuje czy mogą być objawy z nieszczelnymi zaworami??

Edytowane przez nensi2323

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nensi2323

OK. No jak by czuć spaliny a kompresja może wskazać nieszczelności w zaworach wydechowych czy jak je najlepiej sprawdzić??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papagallo

To że przerywa i ogólnie źle pracuje to nie wina zaworów ani ciśnienia sprężania (które jest zresztą dobre). Jedź do jakiegoś mechanika a nie do wymieniacza części na chybił trafił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nensi2323

A czy może być to wina pływaka bo już od jakiegoś czasu mi się zawieszał, ale tankowałem zawsze 1\2 zbiornika i nie przerywał na zakrętach a teraz mam zalane z pól baku i przerywa na prostej chyba że od tego pompa poszła chociaż była wymieniana pół roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności