Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 2001


Gość Domino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

troszkę nieobeznany jestem na temat mojej furki, wiem że napewno corsa C, 2001 rok 1.2 chyba 16v, napewno na łańcuszku.

Od kilku dni mam mały melanż, a mianowicie po odpaleniu ledwo chodzi silnik. Jeśli nie zgaśnie to chodzi jakby na dwa gary, jak chcę dodać gazu to prycha, kicha aż zgaśnie, ale jak delikatnie dodam gazu tak że obroty napradę rosną powoli jest ok ale przy wyższych obrotach zaczyna się i tak dławić. To wszystko jest na biegu jałowym, bo o ruszeniu to możemy zapomnieć!!! bo odrazu gaśnie.

Przepływomierz zmieniłem na nowy boschowski, czujnik położenia wału korbowego też, ogólnie na kompie wychodzą 3 powtarzające się błędy,

- czujnik temperatury płynu

- coś o EGR

- czujnik temp. na dolocie.

Ogólnie na wyłączonym silniku błedy kasują się ale nie ten pierwszy o temp. płynu na dodatek na kompie w parametrach pracy silnika temperatura płynu to -40 i temperatura powietrza w dolocie też -40.

Dodam, że oczywiście czujnik temp. też zmieniłem, a zapomniałbym muszę odpiąć wentylator na dole, bo po uruchomieniu nawet na zimnym włącza się odrazu..

Poratujcie, bo zbłądziłem, napiszcie co robic?, czy czujnik temp. płynu jest tylko jeden, taki niebieski po lewej stronie silnika bardziej u góry, napiszcie czy lub gdzie jest czujnik co włącza wentylator, bo świra już dostaje...

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogervin

Czujnik temperatury płynu chlodzącego (ecu) znajduje się po lewej stronie silnika, wkręcany w obudowe pompy, złącze dwupinowe, tylko on może zgłaszać błąd. Czujnik temperatury dolotu powietrza znajduje się w przepływomierzu, przy takich objawach to jemu należy się przyjrzeć (przepływke wymieniać tylko na oryginał, żadnych zamienników). EGR prawdopodobnie zacięty, do czyszczenia, wymiany.

Edytowane przez rogervin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima nie ma tu żadnego znaczenia. Przy uwalonym czujniku temp cieczy zawsze włącza się wentylator ponieważ komputer nie może odbierać temperatury z czujnika, dlatego też zapobiegawczo chodzi wentylator, aby w razie czego nie doprowadzić do przegrzania silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicaj zgadza się, ale doczytaj - wymienił czujnik a błąd nadal się pojawia i wskazuje ujemną temperaturę w blokach pomiarowych, więc wentylator i tak będzie się włączał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie,

dzięki za odpowiedzi, powiem tak,

pierwszy raz napisałem, bo poprostu opadły mi ręce. Wg mnie naprawdę wszystko sprawdziłem. A może sterownik siadł lub coś w tym stylu.

Z góry dziękuje wszystkim za zainteresowanie.

Pozdrawiam D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności