Skocz do zawartości

Movano 3.0 rolki paska


Gość DarHQ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób obeznanych w temacie.

Od TYGODNIA próbuję znaleźć rolki prowadzące do paska wieloklinowego. Jedyna oferta jaką można znaleźć to zestaw 2 rolki+pasek z czego jedna z napinaczem więc zestaw w cenie kosmos.

Orientuje się ktoś może gdzie można znaleźć takie rolki, ale oczywiście same - bo przecież one się odkrecają i można je wymienić nie koniecznie z całym napinaczem? W sklepie motoryzacyjnym jest to nie do zamówienia...

masakra

pozdrawiam Darek

Edytowane przez DarHQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Darku,mialem podobny problem z silnikiem 1.9

postanowilem zmienic same lozysko i pomysl okazal sie dobrym i tanim rozwiazaniem wiec zorientuj sie czy istnieje taka mozliwosc u Ciebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 21:01

witaj Darku,mialem podobny problem z silnikiem 1.9

postanowilem zmienic same lozysko i pomysl okazal sie dobrym i tanim rozwiazaniem wiec zorientuj sie czy istnieje taka mozliwosc u Ciebie

 

 

Łożyska niby są tam wciskane, ale nie ma tam zadnego segera do zabezpieczenia, boje sie ze wycisnę, dobiorę drugie ale jak wcisnąć zeby sie nie obracalo w srodku, nie wiem czy to nie wciskane jakos na zimno czy gorąco że tak sie trzyma bez zabezpieczen - Ty tez tak miales?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim silniku sa 2 typy rolek,plastikowa i metalowa

plastikowa ma wciskane lozysko a w metalowej sruba dociskajaca rolke dociska stozkowa podkladke ktora znow przylega do lozyska z wystarczajaca sila zeby sie nie obrocilo

lozyska drogie nie sa wiec ja bym probowal wycisnac,jesli kupisz nowe w tym samym rozmiarze to czemu ma sie obracac?tak dla porownania kolo pasowe pompy wspomagania tez jest wciskane i niema zadnego klina a sie nie obraca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim silniku sa 2 typy rolek,plastikowa i metalowa

plastikowa ma wciskane lozysko a w metalowej sruba dociskajaca rolke dociska stozkowa podkladke ktora znow przylega do lozyska z wystarczajaca sila zeby sie nie obrocilo

lozyska drogie nie sa wiec ja bym probowal wycisnac,jesli kupisz nowe w tym samym rozmiarze to czemu ma sie obracac?tak dla porownania kolo pasowe pompy wspomagania tez jest wciskane i niema zadnego klina a sie nie obraca

hmmm, robiłes to pewnie masz rację. Muszę spróbować, łożysko to grosze w porównaniu z ceną zestawu :) wiec warto powalczyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Master Yoda

I tu kolega o łożyskach mądrze prawi.

 

Mój master 3.0 dci w pewnym momencie zaczął zrzucać pasek. Pierwsze co mu pomogło to demontowanie pompy wspomagania, która i tak okazała się do regeneracji, choć w serwisie stwierdzili, że tej już się nie da uratować i za prawie 1800 zł kupiłem nową. Trzeba było założyć krótszy pasek, za fabryki jest 6pk1920, po zabiegu pasował 6pk~1640. Potem i to już nie zdawało egzaminu więc zakupiłem wspomnianą pompę, zdjąłem wszystkie rolki plus kiwak z napinaczem i wszędzie gdzie się dało pakowałem nowe łożyska, nie sam - dałem do firmy zajmującej się obróbką metalu i sami dopasowali potrzebne łożyska. Całość kosztowała mnie około 150 zł części + 100 robocizna. W porównaniu z całym zestawem za prawie 2 tysiące to wydałem rozsądne pieniądze a auto już ponad 40 tysięcy nie zgubiło paska i nie zapiszczało przy deszczu jak to czasem bywa.

 

Suma sumarum jeśli ktoś planuje wymianę z jakichkolwiek względów rolki a ma możliwość wpakować same łożysko to jest to tania i solidna alternatywa o ile same rolki nie posiadają krzywizn, choć i to da się przetłoczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności