Skocz do zawartości

stuki w silniku


Gość denzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość denzelek

witam panowie. Otóz dwa lata temu robilem remont głowicy tj.uszczelniacze itd.tylko zawory zostawiłem stare. A rok temu zrobiłem remont dołu silnika tj.kąplet pierscieni,swożnie na korbowodach,panewki no i wymieniłem jeden tłok bo był przegżany. A ostatnio zauważyłem ze kiedy odpalam go na zimnym to tak hałasuje jakby klawiatura pracowala bez oleju przez mniej wiecej 30sekund.potem sie wycisza. A czasami jak juz sie rozgrzeje to słychac pojedynczy nierównomierny klekot,ale nie zawsze.czasami jest cicho. Jeden mechanik stwierdził ze nie trzymaja juz uszczelniacze zaworów i dlatego stuka klawiatura przy odpalaniu. A to ze słychac na cieplym pojedynczy stukot to moze byc swożeń wybity. A Wy panowie co myslicie o tym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Nie usczelniacz zaworu tylko hydro popychacz...nie martw sie mam tak samo u siebie i niedługo bede sie za to zabierał tylko najpierw zbuduje przyrząd do wyciągania wałka bez zdejmowania głowicy... Na jakim oleju kolega jeżdzi? Bo mineralny zapycha hydropopychacze i prędzej czy póżniej zaczyna stukać:maruda:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość denzelek

no jezdze na mineralnym 15w40 lotos gaz.zalecasz abym zmienił olej?u nie tez mechanik rozbierał wałek bez zdejmowania głowicy.:-). A ostatnio stwierdził ze moźna jezdzic z takimi stukami bo wałka nie uszkodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

wałka nie uszkodzi ale wpływa to na komfort-mi to juz przeszkadza wieć czas sie za to wziąc...ja tez jezdze na 15w40 :ANGRY: i to był mój błąd, na szczęście tylko raz go zalałem i niedługo bede wymieniał spowrotem na 10w40 :kroli: -silnik pracował zupełnie inaczej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość denzelek

czyli lepiej wymienic na 10w40? A tydziem temu wymieniłem filtr oleju. To jego tez wymienic wraz z olejem?jakiej firmy polecaż olej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafcio693

wymieniajac popychacze nie trzeba demontowac glowicy ani walka rozrzadu..wystarczy tylko zdjac pokrywe zaworow...odpowiednio ustawic walek rozrzadu krecac nim i wyjmowac po kolei blaszki popychaczy a nastepnie popychacz...do tego uzywalem dwa srubokrety i maly mlotek a glownie jego trzonek naciskajac zawor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekc16nz

Możesz ale...poczytaj na forum... dodam tylko że zalewanie nawet takiego silnika jak c16nz mineralnym to nawiększy błąd :rip: ...te silniki nie sa przeznaczone do pracy na tym oleju :cry:

 

Ja zrobiłem ten błąd ale tylko 13tkm zrobiłem póki co na tym 15w40 i juz niedługo zmieniam na 10w40... opisze swoje spostrzerzenia http://forum.opel24.com/topic/51248-Moja-Vectra-A-C16NZ/page__p__433286__fromsearch__1?do=findComment&comment=433286

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papagallo

witam panowie. Otóz dwa lata temu robilem remont głowicy tj.uszczelniacze itd.tylko zawory zostawiłem stare. A rok temu zrobiłem remont dołu silnika tj.kąplet pierscieni,swożnie na korbowodach,panewki no i wymieniłem jeden tłok bo był przegżany. A ostatnio zauważyłem ze kiedy odpalam go na zimnym to tak hałasuje jakby klawiatura pracowala bez oleju przez mniej wiecej 30sekund.potem sie wycisza. A czasami jak juz sie rozgrzeje to słychac pojedynczy nierównomierny klekot,ale nie zawsze.czasami jest cicho. Jeden mechanik stwierdził ze nie trzymaja juz uszczelniacze zaworów i dlatego stuka klawiatura przy odpalaniu. A to ze słychac na cieplym pojedynczy stukot to moze byc swożeń wybity. A Wy panowie co myslicie o tym?

Ja też wymieniałem pierścienie tłokowe i po wymianie zaczęło klekotać coś w bloku silnika. Jest to klekot o charakterze przypadkowym coś jakby disel. Wg. mnie to tłoki latają w cylindrach, narazie tak jeżdżę ale szukam już po szrotach zdrowego dołu silnika.

Edytowane przez papagallo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności