Skocz do zawartości

Brak mocy(muli) - Wydech?


Gość SigRaf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądałem tematy na forum, te o egr jak i również o innych przypadłościach. Nie jestem jednak w stanie sam stwierdzić co dolega mojemu Signumowi. Silnik to 1.9 CDTI 150KM. Problem polega na tym, że przy starcie z 1 silnik źle się zbiera, dopiero po osiągnięciu 1800 obrotów nabiera mocy. Podobnie jest na biegu 2 i 3, a także 4. Silnik pracuje inaczej niż dawniej. Występuje opóźnienie gdy zostanie wciśnięty pedał gazu. Mój problem różni się od innych tym, że przyczyną może być nieszczelny układ wydechowy ponieważ mam małą dziurkę w łączniku elastycznym. To skłoniło mnie do założenia nowego tematu. Miesiąc temu wyskoczyła mi ikonka auta z kluczem, zignorowałem ją i po kilkudziesięciu odpaleniach zniknęła, dziś pojawiła się ponownie. Tankuję na shellu, byłem także kilka dni temu przepalić dpf na autostradzie. Po rozgrzaniu temperatura osiągnęła okolo 90 stopni, a auto zbierało się bez problemów. Czy wina może leżeć po stronie łącznika elastycznego w wydechu(tego z siateczką), a może egr jest zabrudzony? Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Jeżeli pojawiła się ta kontrolka to w pierwszej kolejności musisz podpiąć pod kompa i odczytać błąd (pali się cały czas czy gaśnie po chwili?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magrygullo

Przekrec stacyjke i wcisnij jednoczesnie pedał hamulca i przyspieszenia, na zegarach pojawi sie symbol błedu. Ja miałem podobne objawy i to był EGR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, przeglądałem tematy na forum, te o egr jak i również o innych przypadłościach. Nie jestem jednak w stanie sam stwierdzić co dolega mojemu Signumowi. Silnik to 1.9 CDTI 150KM. Problem polega na tym, że przy starcie z 1 silnik źle się zbiera, dopiero po osiągnięciu 1800 obrotów nabiera mocy. Podobnie jest na biegu 2 i 3, a także 4. Silnik pracuje inaczej niż dawniej. Występuje opóźnienie gdy zostanie wciśnięty pedał gazu. Mój problem różni się od innych tym, że przyczyną może być nieszczelny układ wydechowy ponieważ mam małą dziurkę w łączniku elastycznym. To skłoniło mnie do założenia nowego tematu. Miesiąc temu wyskoczyła mi ikonka auta z kluczem, zignorowałem ją i po kilkudziesięciu odpaleniach zniknęła, dziś pojawiła się ponownie. Tankuję na shellu, byłem także kilka dni temu przepalić dpf na autostradzie. Po rozgrzaniu temperatura osiągnęła okolo 90 stopni, a auto zbierało się bez problemów. Czy wina może leżeć po stronie łącznika elastycznego w wydechu(tego z siateczką), a może egr jest zabrudzony? Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.;)

 

Twój problem niczym się nie różni od innych podobnych. Najpierw napraw ( wymień ) łącznik elastyczny i wtedy dopiero bierz się za diagnostykę. I pamiętaj , że wyskakujących ikon się nie ignoruje bo to się prędzej czy później zemści. Co do sprawdzania błędów to metaoda-gaz hamulec w Signum 1.9 110 kW chyba nie działa, przynajmniej u mnie tak jest.

Edytowane przez radmax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie działać tak jak w vectrze...

 

a czy klapy wirowe w kolektorze dolotowym są sprawdzone - i działają - bo usterka wygląda na typowy problem z klapami - brak mocy przy niskich prędkościach obrotowych. oczywiście istnieje jeszcze możliwość braku przyzwyczajenia do stylu pracy silnika turbodiesel... wtedy polecam przejażdżkę podobnym autem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość emen83

ja bym stawial na dpf , ze sie juz zapycha i nie wypala. mialem tak kilka miesiecy temu , odpalal normalnie , nie czulem mocy a jak juz przejechalem pare km to ikonka z kluczykiem i wogole nie chcial jechac. mozesz sprawdzic na kompie procent zapchania filtra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności