Skocz do zawartości

Ssanie Sintra


Gość FatherTom

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem przepustnicę razem z krokowym i potencjometrem przepustnicy i pojawił się problem tzn. nie mam ssania ??? Po za tym wszystko ok. podczas jazdy wszystko w porządku, na jałowym gdy jest rozgrzany to silnik równiutko pracuje. Natomiast gdy jest zimny to nie ma ssania, silnik nie może "wejść" na właściwe obroty, gdy nie dodaję gazu to gaśnie.

 

Przepustnicę wymieniałem gdy silnik był gorący (czas mnie "gonił" więc nie mogłem czekać, aż ostygnie :SMILE: ) po za tym zostawiłem starą uszczelkę ponieważ była nie zniszczona.

Zastanawiam się czy po ostygnięciu silnika nie jest to "luźne" i czy może to być przyczyną tego, że ciężko odpalić sintrę gdy silnik jest zimny, że nie ma ssania ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj po nocy ssanie się załączyło i wszystko było OK. Wczoraj wieczorem po 4 godzinach postoju na dużym deszczu ciężko było go odpalić, nie chciał wejść na odpowiednie obroty. Ciekawi mnie ile komputer "uczy się" nowej części ?

W którym miejscu są te czujniki temperatury ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper odpaliłem i było OK. Natomiast podczas jazdy pojawił się CHECK i błąd 16 - czujnik spalania stukowego lub jego obwód, brak zmian napięcia. Po przejechaniu kilkuset metrów błąd zniknął. Znalazłem to http://forum.opel24.com/topic/9326-Czujnik-spalania-stukowego/ lecz tam jest niewiele. Zastanawiam się czy ten czujnik jest tam gdzie go zaznaczyłem na zdjęciach ?

post-20693-0-38378000-1335103741_thumb.jpg

post-20693-0-15418000-1335103750_thumb.jpg

post-20693-0-58252400-1335103759_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są wtyczki czujników temperatury. Jeden na zegary a drugi do ECU.

Stąd moje przypuszczenie że podaje złą temperaturę na ECU i dlatego jest problem z ssaniem.

A czujni stukowy jest z tyłu za silnikiem przykręcony do bloku. Z ssaniem raczej nie ma nic wspólnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem tą wtyczkę (faktycznie była luźno). Tylko czy ona mogłaby powodować pojawienie się błędu 16 ???

 

Dodam, że u kuzynki w astrze komputer wyświetlał mi błąd drugiego wtryskiwacza a w rzeczewistości miała pęknięty przewód paliwowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ile komputer "uczy się" nowej części ?

Co do tego pytania, to chyba nikt z Sintrowców nie pisał aby musiał jakoś specjalnie przyuczać komputer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś mały test z czujnikiem temperatury.

Odpiąłem na pracującym silniku wtyczkę z niebieskiego czujnika temperatury na ECU.

W momencie rozpinania obroty lekko zafalowały i zaświeciła się kontrolka CHECK.

Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnik troszkę nie równo pracował, odpalił z minimalnie dłuższym opóźnieniem . Może dlatego że nie był zbyt gorący, nie było specjalnie problemu.

Co najciekawsze obroty były takie jakby był na ssaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek_sieradz

Podłącze sie pod temat.

 

Wczoraj kupiłem Sintre z gazem. obroty miała normalne na ciepłym 850obr

 

dzisiaj rano po odpaleniu chodziła jakby bez ssania miała 600obr. jak złapała temperature wszystko oki.

 

podłaczyłem pod kompa wyszedł bład 0335 albo 0355 cos z czujnikiem wałka nie pamietam ale mechanior wykasował i powiedzał ze to nie ma nic do rzeczy.

 

to co to moze byc jak innego błedu nie było

Edytowane przez Piotrek Sintra MV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności