Skocz do zawartości

sprzęgło awaria


Gość dzikuu86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jadąc dziś autem nagle pedał sprzęgła zrobił się luźny i sprzęgło przestało działać. Zajrzałem pod maskę i zauważyłem, że z boku odpowietrznika wystaje zawleczka. Zamocowałem ponownie odpowietrznik do przewodu cisnieniowego ktory wychodzi z obudowy skrzyni biegów.

 

jednak po przyczepieniu zawleczki i zamocowaniu odpowietrznika na przewodzie cisnieniowym siłownika majta się on luźno razem z nim. Wciskajac sprzegło na uruchomionym lub wyłączonym silniku jest cały czas luz ale płyn nigdzie nie wycieka.

 

Ogladając schemat sprzegła w ksiązce sam napawiam powinien tam być jakaś tuleja ale juz pod maską jej niema.

 

I teraz pytania :

1. co mogło spowodować taką usterke??

2. czy wystarczy tylko odpowietrzyć lub czy trzeba rozbierać sprzegło??

3. czy to że caly odpowietrznik sie dynda na boki jest normalne??

4. jak to naprawić żeby działało??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyskoczyl wezyk z wysprzeglika to sprzeglo trzeba odpowietrzyc

zaworek powinien byc kolo mocowania tego weza

taki sam jak przy hamulcach

 

jna odleglosc z opisu cueko powiedziec czy to wysprzeglik sie wysypal

a jego wymiana niestety wymaga demontazu skrzyni

jak znam zycie lepiej za jednym strzalem wymienic odrazu kompletne sprzeglo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam odpowietrznik może ruszać się gdyż nie jest zamontowany na sztywno, spróbuj odpowietrzyć jeśli nie pomoże to wyjęcie skrzyni raczej będzie nieuniknione. Więc tak jak doradza Gawlak przygotuj się na wymianę tarczy docisku i wysprzęglika.

 

Istnieje też możliwość że padła pompka sprzęgłowa, ale tego dowiesz się przy odpowietrzaniu - nie będzie pompować płynu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm pompka raczej nie bo gdy odłączyłem odpowietrznik i popowałem na rozłaczonym układzie płyn wtedy wyciekał. Chyba że to nie przesądza jeszcze o pompce??

 

P.s a czy to normale w oplach ze ten odpowietrznik się odłącza czasem czy to może być przyczyna wadliwego działania jakiegoś innego elementu??

Edytowane przez dzikuu86

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma tego czarnego elementu

to jak chcesz to podlaczyc ??

przeciez nei ma do czego

czeka Cie demontaz skrzyni i wymiana tego co potrzeba

tanio nie bedzie

 

wysprzeglik z kompletnym sprzeglem plus wymiana to ponad 1000 zlociszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności