Skocz do zawartości

sprzęgło awaria


Gość dzikuu86

Rekomendowane odpowiedzi

kolego ja wiem jak to ma byc spiete

wyobraz sobie ze mam pojecie o budowie opla vectry B na dosc wysokim poziomie

na pierwszym zdjeciu masz czarny element i to do niego podlacza sie przewod idacy od sprzegla (tak jak jest podlaczone na zdjeciu

zawleczka (jak przy szybach)trzyma calosc

jesli go nie masz to bedzie latac

to logiczne

bo co ma to trzymac ??

 

samo spiecie i odpowietrzenie powinno wskaxac czy mozna tak sie jeszcze pokulac

czy trzeba zwalac skrzynie

gorzej jak ten element wpadl do srodka i narobi bigosu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ten element, do którego jest wpięty przewód z wysprzęglika i z pompki sprzęgłowej jest luźny, nie ma wpływu na pracę sprzęgła.

Jeśli wykluczasz wycieki i odpowietrzanie nie pomaga, to obstawiam ze docisk lub tarcza ma dość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis sie wzielem za odpowietrzanie z zaworu poleciało troszeczke płynu prychna raz powietrzem i dalej nic, w zbiorniczku i poziom plynu sie nie zmienial a z zaworu nic nie leciało.

I teraz czy to jest pompka czy moze byc wysprzeglik??

 

Jqak pompke wyjąć ?? dostep jest utrudniony prze pompe hamulcową i abs czy jest jakiś patent jak tam się dostać wygodnie bez demontazu tych elementów??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

LUK , VALEO , SACHS , na te firmy nie będziesz na pewno narzekać.

 

 

w zbiorniczku i poziom plynu sie nie zmienial a z zaworu nic nie leciało.

A zbiorniczek masz jeden wspólny dla układu hamulcowego i sprzęgła, czy osobne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

Tak się zastanawiam czy wężyk od zbiorniczka do pompki nie jest przytkany.

Jak poluzujesz odpowietrznik to powinien płyn delikatnie sączyć się z niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kolego ja wiem jak to ma byc spiete

wyobraz sobie ze mam pojecie o budowie opla vectry B na dosc wysokim poziomie

na pierwszym zdjeciu masz czarny element i to do niego podlacza sie przewod idacy od sprzegla (tak jak jest podlaczone na zdjeciu

zawleczka (jak przy szybach)trzyma calosc

jesli go nie masz to bedzie latac

to logiczne

bo co ma to trzymac ??

 

samo spiecie i odpowietrzenie powinno wskaxac czy mozna tak sie jeszcze pokulac

czy trzeba zwalac skrzynie

gorzej jak ten element wpadl do srodka i narobi bigosu

Skorzystam z twojej wiedzy i zapytam czy odpowietrzanie konwencjonalne sprzęgła (tj. identiko jak hamulce: pompowanie, popuszczanie odpowietrznika, zakręcanie tegoż i znowu pompowanie) ma sens? Znalazłem pościk, w którym była ta matoda wręcz zakazana, a dopuszczalna tylko "od dołu" i to za pomocą specjalnego przyrządu. Co ty na to? U mnie też padł siłowniczek, majster wymienił go, ale miał kłopoty z odpowietrzeniem: kombinował i narzekał, że powinna być też wymieniona pompa przy pedale sprzęgła. Ja też coś kumam w mechanice i przyznałem mu rację, bo przy okazji wymieniłem całe kompletne sprzęgło i siłą rzeczy nowy docisk mógłby być bardziej wymagający co do siły wysprzęglania, a tu pozostała stara pompa. Aktualnie nie wysprzęgla mi tak całkowicie, bo fachura orzekł, że może się to samo ułożyć, ale po przeczytaniu wspomnianego już postu z informacją o prawidłowości odpowietrzania mam watpliwości. http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/127506-odpowietrzanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności