Skocz do zawartości

Zwarcie w ukladzie, zalane radio po czyszczeniu klimy - POMOCY!


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mwolanski

Witam,

 

Opel Tigra 1,4 TwinTop 2005r.

 

Z powodu brzydkiego zapachu z wylotow powietrza postanowilem przeprowadzic proces odgzybiania. Poniewaz zwykle pianki czy bomby nie pomagaly na dlugo postanowilem udac sie do Wurth po specjalistyczny srodek do odgrzybiania klimatyzacji ktory wprowadza sie do wezyka od skraplacza klimatyzacji.

 

Sam ten fakt mnie mocno zdziwil, ale udalo mi sie znalesc ow wezyk i przez 5sek wpryskalem do niego ow plyn. Pozniej stwierdzilem ze szkoda bylo kupowac cala puszke i zuzyv jej 5% wiec delikatnie wpryskalem troche plynu do wylotow powietrza - i tu byl moj blad.

 

Najprawdopodobniej zalalem radio, po tego samego dnia zaczelo szwankowac.

 

- osobny wyswietlacz przestal sie komunikowac z radiem i nie wyswietla stacji radiowych ani CD

- guziki przy kierownicy nie dzialaja

- Radio nie ma podswietlenia, gra, ale trzeba je wlaczac samemu. Nie gasnie przy wylaczeniu kluczyka ze stacyjki.

 

Pytanie: Czy szukac problemu tylko i wylacznie w radiu / kupic nowe-uzywane z allegro?

 

Dodam jeszcze jako ciekawostke, ze po jakims czasie od tego problemu pewnego zimnego dnia nie moglem uruchomic samochodu z powodu wyladowanego akumulatora, a po swietach gdzie nie uzywalem tigry przez 4 tygodnie, nie moglem nawet do niej wejsc, bo akumulator tak sie rozladowal ze nie byl w stanie opuscic szyby przy otwieraniu. Kupilem nowy akumulator i znow widze ze mi sie rozladowuje, wiec moze gdzies jest jakies zwarcie na radiu / kostkach / kablach ktore powoduje awarie radia i rozladowuje akumulator? Oczywiscie tez spotkala mnie przykrosc z powodu calkowicie rozladowanego aku, czyli zresetowana pamiec ukladu komfortu, wiec probowalem programowac recznie szyby i klape bagaznika (nie dziala otwieranie z kabiny). Czy to moze swiadczyc moze o innej usterce? moze cos tam jeszcze bylo co moglem zalac? gdzie lezy komputer i caly ten uklad komfortu ?

 

Ewentualnie moze ktos zna sprawdzony sposob programowania dla mojego modelu ? bo opcje z wielokrotnym opuszczaniem i podnoszeniem oraz przytrzymywaniem guzikow w roznych pozycjach u mnie sie nie sprawdzaja.

 

Dziekuje uprzejmie za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwolanski

Możesz najpierw oddać radio do punktu RTV aby je rozebrali i wyczyścili.

Tak tez myslalem, ale jak oddawalem auto do jednego magika, to mi mowil ze sprawdzal radio i ze tam nic nie widac zeby bylo zalane no i wg niego powodem utraty bateri w akumulatorze byl jakis kabelek gdzies pod maska ktory bez izolacji dotykal blachy... nie wiem w co juz mam wiezyc.. najlepiej by bylo gydybym mial takie same radio i mogl je poprostu przelozyc...

na allegro chodza po 300 zl :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

Najlepiej jak byś miał znajomego z takim lub podobnym radiem i podmienił na test ( sprawdzając wcześniej czy znajomy ma kod do swojego radia)

Może masz sprawne Swoje i kupisz nie potrzebnie drugie, a wina jest w instalacji czy kostkach podłączeniowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwolanski

Dzieki ze wspomniales o kodzie do radia... czy wszystkie radia sa fabrycznie kodowane i nie beda dzialac w momencie przelozenia do innego auta? Bede musial poszukac kogos kto ma takie radio u siebie i sprobowac. Ten kod powinien gdzies byc w ksiazce prawda?

Edytowane przez mwolanski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwolanski

Mam radio CD30MP3 ale nie widze zeby tam byly jakies informacje o kodzie.

 

Siedzialem dzis ponad godzine i probowalem zaprogramowac recznie szybe z prawej strony i niestety bez powodzenia.

- probowalem wielokrotnie opuszczac i podnosic trzymajac dluzej wcisniety guzik w danej pozycji,

- probowalem po podniesieniu ponownie podniesc i przytrzymac, i tak samo po opuszczeniu

- probowalem guzika na drzwiach prawych jak i guzikana drzwiach kierowcy

- rozne opcje z zaplonem i w roznych pozycjach, nawet przy zapalonym aucie...

 

i przez kilkudziesieciokrotne podnoszenie i opuszczanie szyb rozladowalem sobie akumulator :P

 

Czy ktos z powodzeniem programowal szyby w Tigrach B ?

 

U mnie tylko prawa szyba sie nie opuszcza przy otwieraniu drzwi ani przy opuszczeniu dachu...

Edytowane przez mwolanski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

CD30 jest logowane do auta więc jest trochę zachodu. Więcej dowiesz się z tego tematu http://forum.opel24.com/topic/39318-wymiana-radia-wymiana-wyswietlacza/

 

Jeśli jednak będziesz chciał reanimować radio to zobacz ten temat http://forum.opel24.com/topic/42375-problem-z-radiem-po-czyszczeniu-nawiewow/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności