Skocz do zawartości

1.6 8V za dużo zaczął palić :/


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Astrę F 1.6 8V. Jakieś 3 mies temu założyłem drugą generację Landirenzo. Na początku było super - 8/100 mieszany, trasa nawet 6,5. A potem tragedia - mieszany 11.5-12,5/100.

Byłem u gazownika to mnie bydlak spławił, kazał gaz gdzie indziej tankować. Probowałem na kilku stacjach i to samo.

Nowy w gazie jestem - proszę o jakieś wskazówki, gdzie może byćprzyczyna. Gazownik stwuerdził jak mnie podpiął pod kompa, że nie ma co regulować.

Help

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moja astra z tym silnikiem i prawie identiko instalką pali w miescie 340km na butli

w trasie około 390-400km tyle przejechałem max pali (w butle wchodzi 36l

ja juz miałem przejscia z gazownikami i nie życze tego komus innemu

powiem ci tak jeżeli tak ci powiedział i pali ci 12l na 100 pojedz do nich i powiedz ze instalacja jest do dupy i jak nie umieja nic z tym zrobic niech ci ja zdejmuja bądz stanowczy

zgodnie z prawem konsumenta masz 2lata na reklamacje w takim przypadku jezeli firma instalacyjna nie jest w stanie usunąć usterki oddaje kase

 

a podpięcie pod kompa nic nie da

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze z gazem jest wszystko ok tylko moze ręczny blokuje ?? Nie zmieniałes opon moze ?? Astra z takim silnikiem powinna spalic 9 - 10 l gazu , poza tym jak sprawdzasz spalanie ?? cała butla wyjezdzic dobic do pełna i sprawdzic ile przejechałes ?? czy tankujesz za 20 zł i patrzysz ... bo jak to drugi to nigdy nie sprawdzisz ile Ci spala ... bo nie ma nigdzie pompki gazu , gaz samoistnie wychodzi z butli i to ile km przejedziesz za 20 zł równiez zalezy od warunków atmosferycznych ... gaz bedzie siedział w butli a do silnika juz nie dojdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciec, jesli masz isnatlke landi to popros o sprawdzenie krokowca w instalce no chyba ze masz srube w co watpie bo moze sie skonczyl i w tym momencie trza go wymienic u mnie bylo wlasnie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halsu, wszelkie "zewnętrzne" czynniki odpadają - zrobiłem tym wozem 160K, znam dziada doskonale. Wyczaiłbym się,gdyby szło o ręczny itd. A że wnikliwy jestem, to sprawdzałem - pchnąłem dziada na luzie. Zero oporu.

Opony te same.

Moc itd. tez bez zastrzeżeń.

A sprawdzam zawsze po wyjeżdżeniu całej butli, tankuję do odbicia.

Najdziwniejsze jest, ze pali tyle samo stojąc w warszawskich korkach jak i w trasie po wiochach.

Gaz to dla mnie nowość, dlatego głupie pytanie mam: czy możliwy jest przeciek gazu? Np przed mikserem.

Dziwi mnie, ze spalanie nagle wzrosło niemal dwa razy - bez żadnych inych komlikacji

 

[ Dodano: Pią Paź 12, 2007 22:10 ]

kokos, mam krokowca. Dziwiłbym się, gdyby to on - na instalce zrobiłem dopiero ze 3K.

 

ALe gdyby to krokowiec, nie powino być jakichś dodatkowych objawów? Dziwaczna praca naniskich obrotach itp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz to forma lotna i jest suchy wystarczy ze krokowiec lekko sie zblokuje bo sprezynka nie mam smarowania i w tym momencie nie domyka ci trzpienia do konca (u mnie tak bylo) po wymianie zaczol smigac tak jak powinno ,sprwdz tez jeszcze filterk gazowy moze cos sie w nim zafajdalo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na sondę lambda, możesz to sprawdzic odłączając ją. mam asterkę f z silnikiem 1.4, i z sondą i bez spalanie jest takie same. obecnie jeżdzę bez podłączonej sondy i mieszczę się w 9l/100km, tak jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności