Skocz do zawartości

1.6 8V za dużo zaczął palić :/


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką sondę wstawiłeś? Niemarkowa sonda może Ci paść po kilku dniach ??? sonda GM oryginalna - tylko taka!

 

I tu racja nie sugerujcie się ceną różnica 20zł a uniwersalna chodziła tydzień i padła natomiast GM już 30 tys przejechała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To znów ja. Byłem u gazownika - zostawiłem auto na cały dzień - ponoć zresetowali ustawienia, przejrzeli itd. Bez efektu - wp..ala dalej jak smok. No może ciut lepiej - czasem na trasie schodzi do 10. Ale standardowo >11. Sprawdziłem na 1500 km, nie ma mowy o błędzie pomiaru.

Po powrocie z trasy zadzwoniłem z dobrym słowem do gazownika. Wymogłem tyle, że teraz ma być jeszcze człowiek z landirenzo. Jak on tez powie, że wszystko OK, to wyrwę tą pier..ną instalację gołymi rękami i zawiozę do Landirenzo Polska.

A naiwnie ufałem, że jak wezmę coś firmowego, to nie będę się z takim czymś pier...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filtr powietrza czysty?? Przyczyna duzego spalania moze byc zle wyregulowany silnik krokowy w instalacji gazowej. U mnie tak bylo i przy mocniejszym wcisnieciu gazu silnik wolno wchodzil na obroty bo tyle gazu dostawal. Palil wtedy ok 12l. Teraz po regulacji 9l. silnik 1.6 8v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filtr powietrza czysty?? Przyczyna duzego spalania moze byc zle wyregulowany silnik krokowy w instalacji gazowej. U mnie tak bylo i przy mocniejszym wcisnieciu gazu silnik wolno wchodzil na obroty bo tyle gazu dostawal. Palil wtedy ok 12l. Teraz po regulacji 9l. silnik 1.6 8v

Brudny filtr może podnieść spalanie, ale jeśli "fachowcy" sprawdzali kompem to pewnie zauważyli by że mieszanka jest bogata. Brudny filtr powoduje bowiem zwiększenie podciśnienia i wysysanie większej ilości gazu ten wzrost powinien być niwelowany położeniem krokowca a jeśli sie nie da ustalić prawidłowego składu mieszanki korkowiec stoi cały czas w skrajnym położeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w silniku x16sz na pełnym zbiorniku gazu ok. 36 l w cyklu mieszanym robię ok. 450 km. Na trasie w lecie na pełnej butli zrobiłem 530 km z tym że prędkość nie przekraczała 100 km/h. Elektronika to autronic Al-700. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz dokładnie sterownik instalacji gazowej. Bo ja też mam Landi Renzo instalkę i bujałem się dużym spalaniem, wysokimi obrotami przez pół roku. Aż doszło do tego że napisałe e-maila do firmy landirenzo polska, że patałachy nie potrafią ustawić instalacji w autoryzowanym serwisie. Efekt był taki że koleś sam zadzownil do mnie z serwisu gdzie mi montowali żebym przyjechał to mi uregulują instalacje. Jak przyjechałem coś koleś pozmieniał w ustawieniach i kazał się przejechać czy dalej będę odczuwał wariowanie obrotów i czy będzie duże spalanie. Po dwóch dniach wróciłem bo efekt był taki sam jak czyli duże spalanie i wariujące obroty. Pojechałem do typa i co koleś zrobił wywali całą elektronikę i wstawił starszy model sterownika na LC04. Ustawił i działa bez zarzutu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności