Skocz do zawartości

polerowanie auta


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

WEitam mam pytanko związane z polerowaniem auta... otóż wczoraj odebrałem auto od lakiernika pomalował mi cały bok oraz klapę dodam iż nie było auto szpachlowane tylko zmatowione itd,.... bo skur...wiele porysowali mi każdy element :/ teraz pytam jaka polecacie pastę polerską najlepsza???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka polecacie pastę polerską najlepsza???

Pasta G3 firmy Farekla, jeśli chodzi o polerkę mechaniczną. Jak będziesz robił sam to uważaj aby nie zjechać lakieru. Oczywiście wszystko musisz robić na mokrym podłożu i zmoczonej gąbce. Jeżeli ryski są delikatne to powinny zejść, jeżeli są głębokie aż podkład widać (lub gołą blachę) to tylko uzupełnić lakier i wtedy spolerować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli są głębokie aż podkład widać (lub gołą blachę) to tylko uzupełnić lakier i wtedy spolerować.

Oczywiście wszystko musisz robić na mokrym podłożu i zmoczonej gąbce. Jeżeli ryski są delikatne to powinny zejść, jeżeli są głębokie aż podkład widać (lub gołą blachę) to tylko uzupełnić lakier i wtedy spolerować.

Zgadzam się z tym bo mam kolegę lakiernika ,fachowca , jednak polecił bym ci zakład który to zrobi fachowo sama pasta to duży wydatek , polerka nie wiadomo jaka itp. A jeszcze jeżeli byś miał narobić przetarć , to już wydatek na poprawki kolosalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam. Zgodnie z sugestią forumowicza kontynułuję ten wątek i ponowie moją prośbę. Otóż jak napisałem poprzednio jestem od dwóch lat posiadaczem astry F z 1993 r. sprowadzonej z niemiec. Ogólnie samochodzik sprawuje się dobrze. Oczywiście zawsze jest coś do zrobienia. Ostatnio np. tłumik końcowy no i trawjące od roku problemu z temperaturą ale już nie wiem czy to jest problem czy jest wszystko ok.

Ale nie o tym chciałem pisać. Otóż samochód przez większość czasu stoi pod chmurka no i niestety zauważyłem że lakier zrobił sie matowy. Szczególnie na masce. Nie jest to wielki problem ale chciałem się zapytać was czy są jakieś dobre środki chemiczne które mogą coś poprawić w wyglądzie. Chodzi mi o jakieś pasty polerskie albo coś w tym stylu.

Co do szyby to są na niej rysy powstałe po zimie (mimo używania odmrażaczy) oraz lekkie odpryski po uderzeniach drobin kamieni podczasjazdy (odpryski te są nie widoczne z zewnątrz, jednak od środka już je widać szczególnie podczas jazdy pod słońce). No i co do tych rys widziałem dużo reklamowanych środków chemicznych usuwających te rysy. Chciałem się zapytać czy to prawda i czy ktoś z użytkowników forum już takiego środka używał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier zrobił sie matowy.

Pasta Tempo i polerka miękka szmatą,ale bez przesady,bo lakier zejdzie.

150 zł biorą za polerke maszynową i autko wygląda cacy..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

od tempo dużo lepsza do usuwania rysek jest pasta G3 Farecla tylko że jest też droższa od tempo. Stosowałem tempo i G3 więc mam porównanie :)

 

tempo jest ok do zczyszczenia brudu z lakieru ale do odzyskania połysku i spolerowania rysek się nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności