Skocz do zawartości

Spadek mocy, nie odpala, szarpie (EGR?)


Gość Marianek!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chris_akina

Powracam wiec do tematu. Problem szarpania i spadku mocy znow sie pojawil.. Egr nowy, filtry wszystkie nowe, wydech tez (procz katalizatora).. Problem pojawil sie dzis podczas deszczu, choc nie wiem jakie to ma znaczenie.. Silnik chodzi rowno, przy przyspieszaniu szarpie (przy wyzszych obrotach, ok 3500 w gore), przy ruszaniu prawie gasnie.. Co to moze byc? Czujnik polozenia walu? Kable wysokiego napiecia? Nie mam juz sily i cierpliwosci szczerze mowiac.. Prosze o porade

 

Jeżeli masz problemy podczas deszczu, to obstawiałbym kable WN. U mnie było bardzo podobnie, ulewa i samochód żył własnycm życiem :D Odpal silnik wieczorem i zobacz, czy aby przypadkiem nie masz "dyskoteki pod maską". Niby przebić moje kable nie miały, ale w nocy świeciły aż miło. Wymiana ich zlikwidowała problem.

Mam pytanie, mówisz, że masz EGR. Przecież corsy 1.2 8v nie miały EGR, dopiero 1.2 16v 65 km posiadały ten nieszczęsny układ. Ja mam taki sam silnik jak Twój, 1.2 33kw i u mnie nie ma EGR-a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marianek!

Jeżeli masz problemy podczas deszczu, to obstawiałbym kable WN. U mnie było bardzo podobnie, ulewa i samochód żył własnycm życiem :D Odpal silnik wieczorem i zobacz, czy aby przypadkiem nie masz "dyskoteki pod maską". Niby przebić moje kable nie miały, ale w nocy świeciły aż miło. Wymiana ich zlikwidowała problem.

Mam pytanie, mówisz, że masz EGR. Przecież corsy 1.2 8v nie miały EGR, dopiero 1.2 16v 65 km posiadały ten nieszczęsny układ. Ja mam taki sam silnik jak Twój, 1.2 33kw i u mnie nie ma EGR-a.

 

EGR na pewno mam, bo wymieniałem ;) a co do kabli, nie wiem czy to nie był po prostu przypadek, że to akurat w deszcz, bo wczoraj wieczorem już było sucho i samochód też wysechł cały a problem nadal występował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marianek!

po wstępnych ustaleniach z mechanikiem dowiedziałem się, że to albo katalizator albo pompka paliwa? co będzie bardziej prawdopodobne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

problem nadal występuje, wymienilem pompe paliwa, katalizator mam przewiercony, nowe przewody WN i silnikowi nadal brak mocy.. Dodam tylko ze po wymianie przewodow przez chwile chodzil tak jak powinien, wiec nie wiem juz co to moze byc.. sonda? swiece? rozdzielacz (kopulka)? nie chcialbym pol silnika wymienic zanim problem zniknie, bo bylem pewien ze to pompa a i na to troche kasy poszlo.. Prosze o porade.. Odstawilbym go do mechanika, ale nie wiem tez z jakimi kosztami sie moge liczyc..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, ze problem rozwiązany.. problem byl w egr prawodopodobnie, zaslepilem i chodzi nie do poznania.. czasem tylko zaswieci kontrolka, to normalne? czy powinienem go wyczyscic jednak najpierw?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka check nie powinna się świecić po takim zabiegu!, wpierw musisz wyczyścić zawór egr najlepiej w nafcie!, ja czyściłem jakieś 25min;) z tym że klepałem nim tzn. grzybkiem elektrozaworu (zawór zamknięty i otwarty) wówczas nafta wpływała przez kanalik, żeby móc klepać elektrozaworem należy egr podłączyć pod akumulator 12v - musisz poczytać który styk jest minus a który plus w egrz-e i podłączyć zgodnie z biegunowością aby nie spalić elektrozaworu!!, po sprawnym czyszczeniu i zaślepieniu kultura pracy silnika wróci do normy a kontrolka check zgaśnie na zawsze;) problem z egr nie wróci no chyba że ze starości zawór odmówi posłuszeństwa

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka check nie powinna się świecić po takim zabiegu!, wpierw musisz wyczyścić zawór egr najlepiej w nafcie!, ja czyściłem jakieś 25min;) z tym że klepałem nim tzn. grzybkiem elektrozaworu (zawór zamknięty i otwarty) wówczas nafta wpływała przez kanalik, żeby móc klepać elektrozaworem należy egr podłączyć pod akumulator 12v - musisz poczytać który styk jest minus a który plus w egrz-e i podłączyć zgodnie z biegunowością aby nie spalić elektrozaworu!!, po sprawnym czyszczeniu i zaślepieniu kultura pracy silnika wróci do normy a kontrolka check zgaśnie na zawsze;) problem z egr nie wróci no chyba że ze starości zawór odmówi posłuszeństwa

 

ok, bede mial chwile to zrobie, mysle ze pomoze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem byl w egr prawodopodobnie, zaslepilem i chodzi nie do poznania.. czasem tylko zaswieci kontrolka, to normalne?

po zaślepieniu to normalne, nie przejmuj się tym, jeżeli ci będzie bardzo przeszkadzała to możesz pomyśleć nad emulatorem tylko żeby miał w opisie że nadaje się do X12SZ, poczytaj u niektórych to daje dużo : http://forum.opel24.com/topic/48680-Egr/ Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co jeszcze moze byc z tym dziwacznym silnikiem? Egr mam zaslepiony i wyskakuje blad wiec chyba zdejme zaslepke jednak, bo wtedy silnik przechodzi w sterowanie awaryjne i ciezko chodzi.. Co jeszcze moze byc? Dodam ze jeden zawor mi stuka, prawdopodobnie wylotowy bo jak sie odkreci korek oleju to czuc spaliny i lekko buchaja do gory.. Moze szczelnosci nie byc i przez to moze szarpac i nie zawsze miec moc? Prosze o porade, najlepiej moze na priv bo nie wiem co zrobic juz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności