Skocz do zawartości

Brak zasilania sprężarki klimatyzacji


Gość Razuh

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o wtyczkę przewodu zasilającego czujnik ciśnienia to zwierałem wszystkie możliwe kombinacje pinów i sprężarka nie załączała się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

mam chyba taki sam problem doszedłeś do czegoś? wymieniłem cewkę, nabiłem czynnikiem. sprawdziłem na gnieździe zasilającym sprężarkę i brak napięcia. kable się przetarły czy co? przycisk na tablicy w kabinie załączający klimatyzację załącza się normalnie. jest tak- zawsze tak miałem że wentylator zaczyna się kręcić nawet gdy jest wyzerowany przy załączeniu przycisku klimatyzacji więc włącznik chyba chodzi. sądzę że gdzieś na kablach coś jest nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało, najpierw napełniłem klimę, potem wymieniłem sam cewkę bo nie chodziła. Potem pojechałem do innego serwisu, długo sprawdzali i okazało się że nie było czynnika (a byłem przy nabijaniu wiec nie podejrzewać raczej fuszerki). Po napełnieniu, sprawdzeniu szczelności ruszyła. Nie wiem do końca jak uciekła, podejrzewam słaby zaworek i kapturek bez uszczelki gumowej, ktory przy zaworku który raz właściwie zamykał innym razem nie mógł przepuścić. Kapturek - tę nakrętkę zmienił mi .

Edytowane przez Vis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość maciejwu22

A ja podepnę się pod temat mam vectrę b 2001r z klimatronikiem 2.0dti 16v 101km i mam podobną sytuację więc się podzielę tym do czego ja doszedłem a mianowicie po zimie przestała mi klima chodzić wogóle sie nie załączała pierwsza diagnoza mechaników zepsute sprzęgiełko koszt z wymianą ok 340zl ale coś mi nie pasowało to pojechałem do drugiego mechanika który wziął moja wiki na podnośnik i sprawdził miernikiem kompresor,okazało się że nie ma właściwego napięcia tylko 0.3 V ale na tym się skończyło bo nie wie gdzie uciekł prąd.Podjechałem do trzeciego warsztatu w którym po opisaniu problemu i diagnoz poprzedników zaczęli sprawdzać przekażniki(w mojej wiki są przed akumulatorem w podłużnej skrzynce pierwszy z prawej to od klimatronika kolor szary) wyjęli przekaźnik i zmostkowali piny 2 z 8(załącza dwa wentylatory) i 4 z 5 (załącza sprzegło klimy) i okazało sie że klima odpala i chłodzi elegancko więc zadowolony pojechałem po sklepach z częściami auto landy inter carsy teamy itp nigdzie nie dysponują zamiennikiem pozostał więc autoryzowany salon OPLA i tam owszem koszt przekaźnika 170zł więc wkurzyłem sięi postanowiłem naprawić stary.Podjechałem do elektronika w moim mieście wziął miernik i po sprawdzeniu przekaźnika okazało się że jest ok.Poprosiłem go żeby wyszedł ze mną do auta co też uczynił i zaczął mierzyć napięcie na kostce przekaźnika i okazało się że nie ma masy na szerokiej nóżce przewód koloru brązowego chyba jak się gniazdo wyjmie.Postanowiłem poprosić go o podpięcie masy pod ten pin co uczynił i klima chodzi ale jest jedno ale chodzi cały czasi nie mogę jej guzikiem wyłączyć... Teraz pytanie do Was co to może być i czy jazda z tak włączoną na "krótko" klimą może coś uszkodzić bo dzięki mojemu doświadczeniu nie wydacie bez sensu kasy na nowy przekaźnik,sprzęgiełko i kompresor bo jak widać może być prostsza przyczyna i liczę na to że któryś z forumowiczów mi podpowie bo jesteśmy prawie na finiszu a wiem że te klimatroniki miały vectry i zafiry oraz astry więc trochę się ludziom by pomogło oszczędzić nerwów i bezsensownego wydawania kasy.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam.Czy ktoś mi podpowie gdzie znajduję się przekażnik klimatyzacji?/taki bład mi wyskakuje na podłaczeniu pod komp/Bo nie załacza mi się sprężarka,na krótko działa.

Podpowie ktoś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności