Skocz do zawartości

Nierówne obroty silnika X12XE


Gość Damian8702

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian8702

Witam

Otóż mam taki problem z corsą B silnik 1,2 16V otóż silnik pracuje nierówno na biegu jałowym

Zostały sprawdzone:

1. Świece wymienione na nowe NGK

2. Sprawdzona cewka zapłonowa, poprzez wymianę na oryginalną cewkę Bosch

3. Wtryskiwacze prawidłowo rozpylają paliwo

4. Odnośnie wtryskiwaczy na nich są dwa oringi mały na końcu i wyżej duży te małe są ścięte na każdym wtryskiwaczu czy one mogą być przyczyną nierównej pracy silnika.

Jeśli ktoś mógłby pomóc będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś kolejną juz osobą na tym forum , która niepotrzebnie pcha sie w koszty ,wymieniając podzespoły na wyczucie .Jedź na komputer , niech szczytaja błędy na początek .

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że kontrolka Check engine się nie zapala mogą występować oczekujące kody błędów które są zapisane w pamięci komputera!.

bez diagnozy mogę ci powiedzieć z czym możesz mieć problem!, otóż do sprawdzenia masz tak: Zawór EGR (Zawór recyrkulacji spalin), Przepływomierz - miernik masy powietrza oryginalnie marki Bosch, silnik krokowy - regulator biegu jałowego, zgadzam się z przedmówcą że ludzie wymieniają nie potrzebnie dobre części i pchają się tym samym w nie potrzebne koszty co i tak nie przynosi efektu usunięcia usterki!, zamiast podjechać na diagnozę komputerową do dobrego diagnosty z dobrym sprzętem;)... świece i tak nie potrzebnie wymieniłeś!.

Odnośnie wtryskiwaczy sam sobie odpowiedziałeś na pytanie! skoro prawidłowo rozpylają paliwo muszą być sprawne i nie mogą być przyczyną dolegliwości nierównej pracy twojego silnika!.

 

logicznie należy rozumieć, 1 ort. nie świadczy o analfabetyzmie szanowny panie moderatorze.

 

Czegoś mu brakuje? pewnie mocy!

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że wina leży głownie po stronie mechaników , a raczej pseudomechaników naciagających ludzi na niepotrzebne koszty .To oni powinni kierowac klienta na diagnostyke komp lub sami ja wykonac , przeciez to tak normalne , ze az oczywiste ...

Obstawiałbym jednak regulator obrotów biegu jałowego , zwany w tym autku nastawnikiem przepustnicy i błędnie równiez nazywany silniczkiem krokowym .

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian8702

Witam ponownie

Znaczy tak kontrolka Check engine się nie zapala mimo wszystko jutro jestem umówiony na komputer, obroty silnika się poprawiły po wymianie o ringów na wtryskiwaczach chociaż dalej jeszcze mu czegoś brakuje. Po odczytaniu błędów na pewno się odezwę. Małe sprostowanie cewka została tylko pomieniona bez żadnych kosztów także przepraszam za moją nieuwagę podczas pisania postu.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian8702

Witam

Dzisiaj byłem na diagnostyce komputerowej mechanik stwierdził błąd przepływomierza błąd dało się usunąć. Było nawet przejechane kilka kilometrów z komputerem błąd się nie pojawił ponownie. Poza błędem parametry pracy silnika w normie. I teraz nie wiem co dalej robić chyba zostaje zbadać ciśnienie sprężania. Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian8702

Witam

A mam jeszcze takie pytanie odnośnie tej corsy czy zaślepiony zawór EGR ma wpływ na nierówną pracę silnika bo jak wyjęta zostałą zaślepka bo bardziej zaczęło trząść silnikiem. Dziękuje za podpoweidzi.

Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogervin

Praca zaworu egr i przepływomierza jest ze sobą ściśle powiązana. Pan diagnosta powinien sprawdzić parametry bieżące, ilość zasysanego powietrza na biegu jałowym i po "przebutowaniu".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian8702

Ok rozumiem ale Pan diagnosta sprawdzał to był wstawiany nowy przepływomierz i to nic nie dało tylko na dziwne bo wg Pana diagnosty była za wysoka temperatura powietrza zasysanego. I tak teraz myślę czy to też ma wpływ na pracę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności