Skocz do zawartości

Podgrzewanie fotele Signum


Rekomendowane odpowiedzi

niestety także nie grzeje ani pasażera ani kierowcy:( na żadne sposoby więc wina przycisków:(

Edytowane przez ostryist

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak zakup tych włączników nie był jednak dobrym pomysłem.

 

A do kostki włącznika dochodzi napięcie ? Najlepiej do sprawdzenia zrób sobie kontrolkę z żarówki kierunkowskazów - przylutowując dwa odcinki dłuższego przewodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie zbyt proste aby na nie wpaść , działa na tych przełącznikach z Omegi ?

 

Tematu nie zamykamy, może ktoś będzie chciał się Ciebie poradzić.

 

 

(dawałeś ogłoszenie w dziale giełda, jeśli coś zmieniło się to daj w nim znać)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie zbyt proste aby na nie wpaść , działa na tych przełącznikach z Omegi ?

tak dziala tak jak należy więc lepiej kupić przyciski pookoło 25 zeta za szt niż po80 dych za sztuke:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, Panowie, na wszystkich forach juz pytałem, i nikt jeszcze nie odpowiedział. http://forum.opel24.com/topic/48032-Wymiana-foteli/page__p__417130__hl__%2Bsignum+%2Bfotele__fromsearch__1#entry417130 np. tutaj tez zero odzweu :)/> Na innych fotach to samo... Tak wiem , temat wymiany był poruszany nie raz, chyba wszystkie posty na wszystkich forach przeczytałem , ale konkretnej odpowiedzi nie ma. Planuje jednak z manualnych swoich zmienić na manuale z anglika. Przedlift-> Polift. Z czym musze sie liczyć po przełozeniu? Poduszki, Pasy, Elektryka grzania. Może kostki się różnią?

Edytowane przez chryczu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nikt jeszcze nie odpowiedział.

Może dlatego że nikt z forumowiczów takiej zmiany nie robił.

 

Według mnie powinieneś zajrzeć pod fotele i sprawdzić czy są wolne wtyczki do podpięcia foteli regulowanych elektrycznie oraz czy pod fotelem kierowcy i pasażera są wszystkie wtyczki takie same. Tzn czy jak jest wtyczka od czujnika pod fotelem pasażera, to czy taka sama jest pod fotelem kierowcy itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że nikt z forumowiczów takiej zmiany nie robił.

 

Według mnie powinieneś zajrzeć pod fotele i sprawdzić czy są wolne wtyczki do podpięcia foteli regulowanych elektrycznie oraz czy pod fotelem kierowcy i pasażera są wszystkie wtyczki takie same. Tzn czy jak jest wtyczka od czujnika pod fotelem pasażera, to czy taka sama jest pod fotelem kierowcy itd

Wydaje mi się ,że ludzie robili bo jest sporo postów na ten temat, ale nie ma konkretnej odpowiedzi.Bo raczej pytają przygodni ludzie i nawet jak juz to zrobią to nie chwalą sie efektami. Widzisz problem może i był by mniejszy gdybym te fotele miał gdzies pod ręką, ale ja ich nie kupiłem bo w ciemno nie chce tego zrobić. Musiał bym pewnie jechać do sprzedawcy...ja juz z elektrycznyh zrezygnowałem, chce kupić manuale, tylko ze dostępne są przedliftowe, fizycznie pasują, ale ta elektryka mnie martwi, przepne kotki i może mi wywali błąd poduszek albo coś, bo to jednak starsze modele.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest na forach że 90% założonych tematów nie kończy się informacją autora czy problem został rozwiązany i jak.

Nie powinno być problemu z przepięciem pod warunkiem że wcześniej odłączysz akumulator.

Sterownik też nie rozpozna poduszki że jest inna dlatego że wszystkie mają bardzo zbliżoną rezystancje.

Nie masz też możliwości wpięcia poduszki w obwód np grzania foteli - wtyczki na pewno nie będą pasować.

Jeśli masz poduszki boczne w oparciach to nowe fotele oczywiście też powinny mieć.

Pozostaje jeszcze porównanie czujnika obecności pasażera - sprawdź czy jest wtyczka w jednym i drugim fotelu.

Możliwe że tak jest a podpinana jest zależnie od tego czy to auto do ruchu lewo lub prawostronnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie zaryzykuję :) Zmienie fotele na skórzane z wersji przedliftowej. Co z tego wyjdzie... napiszę. W razie gdyby coś z czujnikami pasażera i kierowcy nie grało to z tego co doczytałem na forum jest możliwość wyłączenie brzęczka i diody na licznikach. czy w obu fotelach nie wiem, ale może przetre szlaki...oby tylko mnie szlak nei trafił bo kompa nie mam, musze komuś za to płacić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności