Skocz do zawartości

Podgrzewanie fotele Signum


Rekomendowane odpowiedzi

bo kompa nie mam, musze komuś za to płacić

Jeśli wystarczy Ci tylko odczyt i kasowanie błędów to kup np na Alledrogo kabelek Op-com lub Tech-2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wystarczy Ci tylko odczyt i kasowanie błędów to kup np na Alledrogo kabelek Op-com lub Tech-2.

A wiesz co , miałem jakies złącze OBD2 ELM327 czy jakos tak sie to nazywało , i nawet sie nie dało połączyć.Od razu mówie ,że nie pamiętam nazwy dokładnie. I w sumie jak mam płącić za kabelek 50 zł , to juz bardziej wolał bym kupić coś droższego gdzie można pozmieniać ustawienia kompa. Światła do jazdy dziennej/ rozmiar kół, itd... Ok, ale do rzeczy. Fotele kupione i narazie zdążyłem wymienić tylko fotele. Przedlift anglik -> do Polift europejczyk. Manual do manuala. Rozstawy itd. bez problemu pasują.Pasy, napinacze kable, bez problemu pasują. Robiłem wymiane na odpiętym akumulatorze. Grzanie działa, brzęczek niezapięcia pasów mimo ze teraz siedze na fotelu pasazera działa. Jedyne co sie zmieniło to mimo że pasażer siedzi obok to brzeczek się nie włancza...tego nie rozumiem, bo przecież siedzi sie na fotelu angielskiego kierowcy...Napinacze są przekęcone z moich poprzednich siedzeń. Jeszcze spróbuje to wyczaić czemu tak sie dzieje. Chyba ,że ktoś ma jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fotelu pasażera w angielskim w lewym, a europejskim w prawym, jest zapewne czujnik obecności pasażera.

Jeśli ilość kostek zgadza się to porównaj też ilości przewodów dochodzących do tych kostek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fotelu pasażera w angielskim w lewym, a europejskim w prawym, jest zapewne czujnik obecności pasażera.

Jeśli ilość kostek zgadza się to porównaj też ilości przewodów dochodzących do tych kostek.

Te same przewody, te same kostki, tak samo wyglądają te same kolory. wszystko pasuje, nic nie zostało. Tak jak mowisz, prawdopodobnie w fotelu kierowcy europejski/angielski nie ma czujnika obecności bo i po co, tam z automatu włancza się kontrolka od pasów bo z innego siedzenie przecież sie nie da kierować. Więc" ktoś tam musi siedzieć. a teraz jak założyłem fotel kierowcy na miejsce pasażera nie ma co dać sygnału do pasów... tak można by to rozkminić, tylko pojawia sie kolejne pytanie, czy poduszki będą działały prawidłowo?? Błędu nie ma bo poduszki sa ok, ale np, czy wystrzelą te od pasazera skoro komputer nie widzi ze tam ktoś siedzi?? Czy jest to niezależne od czujnika pasów? A może z poprzedniego fltela dam rade go wyjąć i podłączyć? Bo to że nie pika jak ktoś siedzi wcale mi nie przeszkadza...w końcu spokój, ale jednak chcę żeby poduszki działały. A i przy okazji pytanie. Pod tylnimi fotelami mam podprowadzone kable, jedne są wpinane do napinacza, ale są jeszcze kostki , i nie wiem do czego one mogą być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności