Skocz do zawartości

Bębny Corsa C - problem z hamulcem tylnych kół


Gość januszwe269

Rekomendowane odpowiedzi

Gość januszwe269

Po wymianie szczęk hamulcowych i sprężyn koła się grzeją czyli blokują a tak wogóle to miałem problem założyć bęben z prawej strony niby rozpierak był skręcony do oporu to ciężko było założyć bęben tak jakby rozpierak był za długi i szczęki nie można było już bardziej ściąnąć je do siebie ale nie wiem czy mam rację.Linka ręcznego jest luźna. Proszę o radę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość januszwe269

Wszystko dobrze założyłem tylko mi się wydaje że szczęki są długie na półkolu i to chyba jest przyczyna tego że za ciasno mają podpiłowałem je i zobaczę po jeździe czy się grzeją bębny a jak jeszce to przypiłuję i powinno być dobrze.

Dzięki za foto :)Odpiszę jakie są zmiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzywy12

Wszystko dobrze założyłem tylko mi się wydaje że szczęki są długie na półkolu i to chyba jest przyczyna tego że za ciasno mają podpiłowałem je i zobaczę po jeździe czy się grzeją bębny a jak jeszce to przypiłuję i powinno być dobrze.

Dzięki za foto :)Odpiszę jakie są zmiany

Na tej fotce ta blaszka jest żle zamontowana.Koniec jej powinien opierać się o tą zębatą nakrętkę na rozpieraku.

Może po prostu za mało skróciłeś rozpierak.Jeżeli kupiłeś odpowiednie szczęki to musi!! się złożyć bez piłowania czegokolwiek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość januszwe269

Na tej fotce ta blaszka jest żle zamontowana.Koniec jej powinien opierać się o tą zębatą nakrętkę na rozpieraku.

Może po prostu za mało skróciłeś rozpierak.Jeżeli kupiłeś odpowiednie szczęki to musi!! się złożyć bez piłowania czegokolwiek.

Witam... Wszystko założyłem prawidłowo , części wedłyg katalogu były zamawiane także powinno być dobrze . W lewym kole też zakładałem nowe szczęki i jest dobrze a w prawym się grzeje bęben . Poprubuję dzisiaj jeszcze raz może się uda ten problem naprawić . Dzięki za info . Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapetopel

Podesłane zdjęcie jest jak najbardziej źle. To układ bezpieczeństwa, a samoregulator jest źle złożony. Takiego mechanika powinno się potraktować ostrym kopniakiem w dupę.

 

 

Przy skręconym samoregulatorze i luźnym ręcznym bęben powinien wejść luzem. Źle składasz lub masz złe części. Spróbuj tutaj http://cbar.cba.pl/hamtyl.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

To, że kupowałeś z katalogu o niczym nie świadczy,

rózni producenci stosuja różne wymiary.

Na tym forum juz widziałem fotki 2 komletów szczęk

które miały niby pasować, a były różne.

Dopiero jak koleś je wyciągnął i porównał

stare z nowymi to sie za głowe złapał.

Sprawdź, nie piłuj, bo hamulce to jeden z najbardziej

istotnych systemów bezpieczeńtwa w Twoim pojeździe.

A tu fotka z wymiany, co prawda z Corsy C,

zasada montazu prawie identyczna.

 

oa2pa1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcel_kk przy okazji zapytam - czy zakładałeś nowe te sprężyny itd podczas wymiany okładzin?

U mnie ręczny i bębny tak ch... łapią, że zastanawiałem się nad kupnem na allegro takich zestawów "naprawczych" do bębnów właśnie i między innymi są tam nowe sprężyny itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość januszwe269

To prawda że się różnią ale na lewym kole było OK więc i na prawym powinno . Spiłowałem na dole szczęki i jest ok tylko jeszcze wyreguluję ręczny bo za późno łapie i powinno już być dobrze.Dzięki za rady.. Pozdrawiam..

P.S.Jak wyreguluję wszystko to napiszę jakie są rezultaty

post-33168-0-68164900-1343072071_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności