Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,gdzie najlepiej zamocowac kamere cofania w vivaro?prowizorycznie tasma przyklejalem do zderzaka i na gore drzwi jednak na gorze jest bardzo widoczna a na zderzaku niewidze lamp auta pod ktore cofam z odleglosci 60 cm co przydalo by sie podczas parkowania...robil ktos cos takiego w vanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

mam kamere w vivaro. zamontowałem ją na prawym górnym narożniku tam gdzie w osobowych są spryskiwacze. mam ją skierowana w dół tak aby widzieć hak auta. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie najlepiej zamocowac kamere cofania w vivaro?.robil ktos cos takiego w vanie?

 

Witam

choć mam sintrę to zasady są takie same:

miałem podobny problem gdzie ją założyć i po przestudiowaniu za i przeciw wyszło mi że najlepszym z możliwych miejsc usytuowania kamerki jest prawy górny róg, tuż nad tablicą rejestracyjną. Dlaczego? po pierwsze jeśli miało by to być wysoko np w miejscu usytuowania spryskiwaczy to przy dojeżdżaniu blisko(np do innego auta )powstaje dość spore martwe pole widzenia kamery, więc mija się to z celem a tu mogę dojechać bez problemu z dokładnością do 5 cm i wszystko jest widoczne, ale ponieważ kamerka patrzy niejako z góry na dół, czyli na miejsce najistotniejsze podczas dojeżdżania przy parkowaniu (czyli spojler w spojler) to odbywa się to niejako kosztem szerokiego planu, ale do tego najlepiej sprawdzają się lusterka boczne i wsteczne.

no i oczywiście monitor 7 cali,( mniejsze to nieporozumienie)

przyjemnego parkowania w deszczową noc w zatłoczonym mieście wszystkim życzę:aniolek2:

pozdr

post-1705-0-84798100-1352647193_thumb.jpg

post-1705-0-09338000-1352647208_thumb.jpg

post-1705-0-94590300-1352647242_thumb.jpg

post-1705-0-11238700-1352647267_thumb.jpg

post-1705-0-78359400-1352647283_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz,wyswietlacz 7 cali i w koncu mozna parkowac

W vivaro kazdy punkt jest zly ze wzgledu na konstrukcje swiatel wstecznych ktore "oslepiaja" w nocy kamere

Ogolnie najlepiej jest zawiesic wysoko

U mnie siedzi obok rejestracji ale od dawna juz planuje zawiesic wyzej,myslalem o zainstalowaniu pod trzecim stopem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W vivaro kazdy punkt jest zly ze wzgledu na konstrukcje swiatel wstecznych ktore "oslepiaja" w nocy kamere

 

może wystarczy dodać wewnątrz kloszy lamp, osłonki( wykonane z np blaszki alu po puszce od piwa) które częściowo by blokowały dostęp światła do kamerki(no ale jest to jakaś ingerencja w lampę i od strony prawnej może to nie jest najlepsze rozwiązanie, ale są to w końcu lampy wsteczne a pole cofania i tak nie jest zakryte)

tak sobie głośno myślę, ciekawe co na to koledzy?

post-1705-0-73713500-1352706053_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności