Skocz do zawartości

Opel Astra H 1,4 90 KM Problem z klimatyzacją


Gość szymm2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam bardzo nieetypowy problem, a mianowicie upatrzyłem sobie piękna Astre H 2004 r 1,4 90 km benzyna , okazało się że klima chłodzi na pół gwizdka, więc pan który sprzedawał Astre powiedział że to naprawi, zadzwonił na następny dzień że już klima działa jak należy. Pojechałe do gościa i odpala samochód i chce włączyc klime i tu zonk nie działa więc w serwisie powiedzieli mu że trzeba wymienić kompresor. Dzowni do mnie następnego dnia że wszystko ok, po przyjeździe było wszystko ok klima działała więc kupiłem samochó. Po dwóch dniach wybrałem się Astrą do Warszawy, w drodze powrotnej zrobiło się ciepł więc załaczyłem klime, wszystko pięknie ładnie chłodziło aż do któryś świateł, poleciał mi dym z pod maski i klima przestała działać, nastepnego dnia wstawiłem samochód do gazownika by mi zagazował samochód i przy okazji zrobił klime, nadmienie że jak mi poleciał dym z pod maski okazał osię ze sprzegło od klimy się rozleciało i spaliła się cewka . Gaz zrobiony, cewka wymieniona oraz sprzęgło w kopresorze klimatyzacji, po wymianie i uruchomieniu klimatyzacji kompresor załacza się na 3 sekundy i wyłacza i tak w koło. Pan który zajmował się gazem i tą klimą powiedział zę on nie wie co to może być układ szczelny od klimatyzzacji czujnik cisnienia również. Koledzy proszę o pomoc co to może być

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

szczelny - sprawdzony próżniowo czy ciśnieniowo?

podepnij komputer bądź maszynę do ładowania klimatyzacji i sprawdź jak zachowuje się ciśnienie w układzie niskiego i wysokiego ciśnienia- być może czujnik ciśnienia szwankuje albo jakiś zawór (chyba rozprężny). Jakie powinny być wartości - znajdziesz na forum

w tych autach pada skraplacz, cewka, sprzęgiełko i ponoć właśnie ten czujnik bądź zawór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, ale jak już nadmieniałem czujnik ciśnienia jest ok, dziś odstawiam do innego magika od klimy i powiem by sprawdził ten zawór

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam sprwadzić wentylatory jak sprężarka mi się włacza i wyłacza co 3 sekundy

Edytowane przez hadzii123

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się że klima chłodzi na pół gwizdka, więc pan który sprzedawał Astre powiedział że to naprawi, zadzwonił na następny dzień że już klima działa jak należy.

Przypuszczam że dobił odczynnika do klimy, teraz może być go za dużo a klima może tak się zachowywać. Kicaj dobrze radzi, sprawdź ciśnienie w klimie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc, tak jak Kicaj stwierdził zawór rozprężny do wymiany jutro odbieram samochód z warsztatu.

no to fajnie, a tak z ciekawości - ile kosztuje taki zawór i jego wymiana?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności