Skocz do zawartości

porada


Gość smalec

Rekomendowane odpowiedzi

3.0cdti 04r Witam wszystkich mam problem z gotowaniem sie wody, w oleju nie ma wody a w wodzie nie ma oleju woda nie jest zanieczyszczona skazowka od temperatury pokazuje 90 i gotuje wypluje troszke temp wraca do normy, dolalem z 20l plynu odpowietrzalem uklad przy kazdym dolaniu a i dodam ze dzieje sie tak gdy mam cieszka noge 140-180 przy spokojnej jezdzie raczej sie nic nie dzialo mam to auto od jakiegos 1go miesiaca, czy moze to byc termostat ewentulalnie czujniki od temperatury sa jakies sposoby na sprawdzenie tego domowym sposobem z gory dziekuje i prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam. Darek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze nie wiem na pewno przez zbiorniczek wy... a czy przez korek nie widzialem bo przewaznie dzieje sie to podczas jazdy, (sprawdze i dam znac)a jezeli zaloze nowy i dalej bedzie sie tak dziealo to co wtedy ??? jeszce jedno zapytanie mam czy korek od wlewu oleju do silnika tez ma tanczyc tak jak w benzynie to znaczy ze bedzie dmuchac cisnieniem dziekuje i poz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem to nie jest wina korka, dodam jeszcze ze jezdze do pracy 25km (autostrada) i na tym odcinku wskazowka od temp nie przekracza 80 przy spokojnej jezdzie tak okolo 120 a powyzej czyli 140-180 gotuje, jak odkrecam korek od wlewu oleju to ma dmuchac czy nie? to jest moj pierwszy diesel a wiem ze w bezynie ma dmuchac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.zawsze dmucha jak odkrecisz korek

niewazne czy to diesel czy benzyna

 

2.to gotowanie to jak sie objawia i ile jest na wskazniku (temperatura)

do 120 rozumiem ze temperatura jest w normie

powyzej 140 -180 (nie bede komentowal tych predkosci)

auto zaczyna sie gotowac tzn co ??

temperatura idzie na czerwone pole ??

wywala w tym momencie plyn ??

jak tak to ktoredy ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak wsiadam rano do auta-20min pozniej staje na parkingu a tu para z pod maski otwieram maske woda wyplywa ze zbiorniczka dziurka odpowietrzania i to tak kilka sekund przekrecam kluczyk a termometr pokazuje w granicach 92-94 cos kolo tego po czym zalacza dopiero wiatraki i chlodzi go, a po drugie to nie dmucha mi z silnika to chyba tak jak by nie mial cisnienia? i jeszce jedno z pod korka oleju leci bialy dymek ale nie wiem czy to jest spalina tak jak wspomnialem nie ma oleju w wodzie a wody w oleju cos kiedys slyszalem o cofaniu sie spalin do silnika ale nie pamietam o co tam chodzilo moze to tak byc? a tak po za tym auto przyspiesza pracuje rowno ktos pisal ze ten typ tak ma :) mam zle przeczucie az mnie boli kieszen hhe ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmien z kims korek

 

bo dla mnie to zaworek masz padniety

 

co do dmuchania to nie urwie ci reki

czuc delikatnie jak daje

chocby od ruchu walkow rozrzadu

 

wejdz sobie w menu radia i komputera

tam powinna byc gdzies temperatura na silniku (podawana do ECU)

jak jest taka sama jak na zegarach

to na bank nie grzeje sie silnik

dlaczego ??

opel ma uklad cisnieniowy

osiaga temperatury do ponad 100 stopni

wtedy przewaznie wlaczas sie drugi bieg wentylatora

sam termostat otwiera sie przy 92 -98 stopniach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bardzo!!! zmienilem ten korek puki co wszystko gra jescze jedno pytanko jak sprawdzic ta temp na ecu wszedzie pisza o jakims pszycisku BC ja takiego nie mam pomaranczowy wyswietlacz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności