Skocz do zawartości

Wyciek płynu / oleju z układu wspomagania kierownicy - Opel Sintra 2.2 16V X22XE benzyna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnimi czasu zauważyłem, że mam poziom płynu/oleju w zbiorniczku wyrównawczym (w układzie wspomagania kierownicy) na minimum. Stąd moje wcześniejsze pytanie na forum ile go tam potrzeba, jakby trzeba było go wymienić, bo nie wiadomo ile ma lat.

 

Za jakieś 2-3 tygodnie zauważyłem, że płynu jest jeszcze mniej. Dokupiłem ten, o którym pisał kacper i dolałem. Myślałem, że teraz będzie OK. Jednak po kilku dniach podczas jazdy siadło mi wspomaganie. Wówczas zauważyłem, że jest wyciek gdzieś z przodu, gdyż sanki od silnika, w miejscu, gdzie przychodzą rurki z pompy wspomagania, są mokre.

 

Zacząłem szukać wycieku i w końcu znalazłem. Przetarła się rurka, w postaci kolanka, która idzie z pompy wspomagania, do mechanizmu „maglownicy”.

 

Widać to na załączonych zdjęciach. Kolanko rurki od wspomagania tarło o sanki silnika, i się przetarło :(

post-28046-0-75056800-1344248007_thumb.jpg

post-28046-0-76886800-1344248037_thumb.jpg

post-28046-0-62684800-1344248060_thumb.jpg

 

A na tym zdjęciu trochę widać wytarcie na snakach silnika.

post-28046-0-30705400-1344248088_thumb.jpg

 

Możecie sobie sprawdzić jak to jest u Was, bo może też się ociera.

 

Mam pytanie do forumowiczów. Czy da się to „załatać”, czy pozostaje tylko wymiana tego przewodu/rurki, od pompy do mechanizmu „maglownicy”? Jak wymiana, to czy duży jest problem, aby wymienić ten wąż/rurkę?

 

Jakie ciśnienie panuje w tym układzie (w tej przetartej rurce)?

 

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozna spawac,tylko pytanie czy jest sens w porownaniu z cena nowego przewodu.blacharze zazwyczaj maja sprzet bo alu

Wydaje mi sie ze niema u ciebie jakiegos zaczepu bo cos takiego nie powinno sie stac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem, czy nowy da się dokupić, czy tylko używany. Bo te używane co widziałem to w kiepskim stanie były.

 

Zaczepy są, tylko ten przewód/rurka jakoś dziwnie był ułożony od spodu (może ktoś kiedyś coś robił lub się o coś zahaczyło), co się przeniosło dalej i dlatego zaczęło się ocierać.

 

Ta rurka jest aluminiowa?

 

KN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rurka jest z aluminium więc z spawaniem mogą być kłopoty.

A w ASO pewnie będą chcieli za nią jakieś kosmiczne pieniądze.

 

Ja bym pewnie zrobił trochę jak kowal - przeciął rurkę dopasował kawałek węża wysokociśnieniowego i zacisnął na końcu opaskami. :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hadzii123: Ale 210zł same rurki? Czy z robocizną? To jest komplet, zawsze dwie, czy można jedna kupić?

KN

 

hadzii123:

Po Twoim poście zadzwoniłem do ASO. Do Sintry, jeden przewód kosztuje ok. 750 zł :( + robocizna. Czeka się 7 dni, bo sprowadzają z Niemiec.

Tak więc chyba robi się jasne, że trzeba coś z tym zrobić samemu, bo ta kwota to więcej niż 1/10 wartości samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki były kupowane dwie za 210 zł, można kupić na sztuki.

jeden przewód kosztuje ok. 750 zł

Chyba ze złota ją zrobili.

Zobacz tu

http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=p&string=maglownica+sintra

całe lub w częściach i rozsądne ceny, patrz tylko aby przewody były całe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze złota ją zrobili.

Mnie już takie ceny nie dziwią w Serwisie, kiedyś chciałem kupić wałek rozrządu to wołali u mnie 800 EUR a w Polsce 3.tyś.

Rok temu z ciekawości pytałem ile musiałbym zapłacić za sprzęgło ( tarcza + docisk) to wyliczyli na niecałe 900 EUR.

 

Jedyne co u nich kupuje to czasami jakąś uszczelkę lub olej do skrzyni i wspomagania (uszczelka wału 30 EUR a oring pod chłodniczkę oleju 5 EUR)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość FatherTom

Dokładnie w tym samym miejscu miałem dwie prawie niewidoczne dziurki . Dziwne ponieważ w tym miejscu nie ma żadnych ruchomych mechanizmów (części auta) ?

Przewody od wspomagania nie są z aluminium i można je SPAWAĆ PALNIKIEM ACETYLENOWO-TLENOWYM przy użyciu SPOIWA W PAŁECZKACH . Też myślałem, że są aluminiowe, ale kolega mechanik kazał wymontować przewód i przywieść. Powiedział, że nie spotkał się jeszcze z aluminiowymi przewodami od wspomagania. Naszczęście okazało się, że miał rację i pospawał mi palnikiem przy użyciu spoiwa, bodajże mosiężnego drutu. Samo spawanie to niecałe 5 minut pracy, wymontowanie i zamontowanie przewodu to około 2 X 30 minut. Potrzebne płaskie klucze : 10 (do odkręcenia opasek które mocują przewody do podwozia,może być też 10 oczkowa); 17 i 19 (do rozkręcenia przewodu od strone pompy); 18 (najlepiej krótka do odkręcenia przewodu od maglownicy).

Potrzebny również będzie olej (ok 0,5 l) do uzupełnienia ubytku. Ja leję Hipol (czerwony) do przekładni automatycznych i układów wspomagania.

 

ps. w miejscu przecieku przewód będzie zazwyczaj czysty , w pozostałuch miejscach przybrudzony a nawet zabłocony (nie dotyczy nowych przewodów, które nie zdążyły się zabrudzić :-D :-D :-D ).

Edytowane przez FatherTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności