Skocz do zawartości

Nie działajaca dmuchawa wentylatora


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusznh

Witam szanownych kolegow mam problem dotyczacy dmuchawy wentylatora nawiewow,stalo mi sie to wczoraj gdy stalem na parkingu nawiew nagle sie wylaczyl gdy odpalilem auto i przejchalem jakis kawalek to sie wlaczyl znowu a dzis juz kaput nic zadnej reakcji klimatronic,klima,zwykly nawiew tylko jakies buczenie w momencie wlaczania tych rzeczy z okolic srodka deski rozdzielczej,nic nie dziala jest to signum 2.2 direct 2003 z22yh,sprawdzilem wszytskie bezpieczniki i sa dobre,bylem u elektryka ale czas ma dopiero w przyszlym tyg.a jest to troche draznjace miec klime i nie moc jej uzyc podczas takich upalow,prosze was o pomoc z gory dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

U mnie problem polega na tym ze wentylator zazwyczaj po dluzszej przerwie nie chce sie zalaczyc. Patrzylem przez otwor od filtra kabinowego i sie okazuje ze ze bardzo powoli ale sie kreci a potem nagle zaczyna dzialac normalnie. W czym moze tkwic problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezystor dmuchawy moze sie konczyc

albo przekaznik

u mnie tez zaczal swirowac

albo dziala normalnie

albo chwile nie dziala po chwili startuje

poczekam jak padnie

mam i przekazniki i rezystor wiec podmienie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa czasem chodzi a czasem nie - przyczyna to jakaś przerwa w obwodzie:

- lużna kostka połączeniowa,

- uszkodzony włącznik nawiewu,

- "koniec" silnika nawiewu (szczotki się kończą - zawieszają).

Jeśli to koniec szczotek to można spróbować stuknąć (jezeli jest dostęp) jakimś narzędziem w silniczek - jeśli zacznie pracować to prawie napewno szczotki.

Edytowane przez marianm68

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezystor dmuchawy moze sie konczyc

albo przekaznik

wyjalem dzisiaj silnik, podlaczylem pod 12V i dziala normalnie, szczotki wg mechanika wygladaja dobrze i cala reszta też.

Czy rezystor w klimatroniku można sprawdzić np multimetrem sprawdzajac na jego wyjsciu napięcie jednocześnie krecac pokretlem od regulacji nawiewu? Przekazniki sprawdzilem wszystkie pod maska i dwa pod kolumna kierownicza za wlacznikiem swiatel podajac na styki 85 i 86 napiecie 12V i "cykaly". Zastanawia mnie tylko dlaczego nie mam pod kolumna kierownicza 2 przekaznikow odpowiedzialnych za prace dmuchawy? Tylko jest puste miejsce

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/29/39/80/64/2939806495

chodzi o ten niebieski i brazowe

dodam jeszcze ze napiecie w kostce dochadzacej do rezystora jest caly czas

Edytowane przez marcinz22

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość kosmo24kosmo

mialem to samo, wracalismy z żoną ze Szwajcarii bez nawiewu w Polsce podlechalem do elektryka, diagnoza banan do wymiany, zadzwonilem do goscia ze szrotu pojechalem kupiłem banana i wentylator działa

gdybys nie kupił jeszcze to pisz dam ci namiary na goscia

gg7960496

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności