Skocz do zawartości

Klimatronik nie działa


Gość zhism

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z góry przepraszam jeżeli istnieje już podobny temat. Coś tam przeglądałem, ale nie wiedziałem za bardzo do którego się podpiąć.

 

A więc dziś, wróciłem z Niemiec za Astra H 2004 1.6 105KM. Przejechałem jakieś 700km i jestem zadowolony, jedyne co mnie zawiodło to klimatronik w tym modelu.

Temperatury były dziś jakie były, a niestety w samochodzie miałem 33*C, klimatronik nie działa w ogóle. Najpierw myślałem, że coś źle ustawiłem, ale przeanalizowaniu wszystko było ok. Próbowałem auto, manual bez zmian. Przy AUTO, obniżaniu temp. np. na 20,18,Lo etc. przyspiesza nawiew, ale niestety temperatura powietrza nawiewanego jest równa temp. powietrza zewnętrznego.

 

Jutro czeka mnie najpierw oclenie samochodu, przegląd etc. dopiero później znajde czas na klime.

Dlatego chciałem zapytać, czy macie jakieś podejrzenia, albo w jaki sposób mógłbym sam sprawdzić co może z tym klimatronikiem być.

 

Z góry dziękuje, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam szefie;p

 

W każdym razie byłem dziś w jakimś serwisie na szybkości. Dowiedziałem się tyle, że:

- freonu(czy tego czynnika) było 100g a powinno być 475g.

- próba szczelnośći OK

- przy włączaniu klimatronika środkowym pokrętłem (zaznaczam krzyżykiem AC) kompresor rusza i po chwili się zatrzymuje. Pan stwierdził, iż może to być usterka elektroniczna ale raczej stawia na zatarty kompresor. Poskładał samochód, gdyż go potrzebowałem.

 

No cóż wróciłem, do domu poczytałem coś w necie i zastosowałem metodę gaz-hamulec, wywaliło mi dodatkowo błąd ECN161450 oraz ECN000000. Z tego co wiem, ten 1 to imobalizer(ale nie jestem pewien),ten 2 to chyba nie błąd. Dodatkowo od czasu do czasu wyskakuje InSP(czy coś podobnego).

 

BTW. Znacie jakiś zaufany serwis opla na sląsku, okolice Racibórz/Rybnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

InSP

To sam możesz wykasować

Zobacz http://forum.opel24.com/topic/13700-Kasowanie-inspekcji-Opel-Meriva/

 

Trzeba byłoby sprawdzić tą sprężarkę klimy ale jak nie bardzo się znasz to lepiej oddać do dobrego serwisu klimy.

 

ECN161450

immobiliser wrong signal received

lub

wrong transponder key

 

ECN000000

oznacza brak bledu albo brak kolejnych bledow

to może ten od immo jest nieaktywny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przeglądałem sobie wczoraj bezpieczniki i coś mi się wydaje, że brakuje mi chyba tutaj czegos do klimy może w tym tkwi błąd ;?

http://imageshack.us/f/841/imgp0001g.jpg/

 

K7- dmuchawa wentylacji ? brak

K11- sprężarka klimy, jest

bezp 3 - klimatronik, jest

bezp 20- klima, jest

Mógłby ktoś potwierdzić ?

 

Tak czy siak, wybiore się dziś do znajomego mechanika, może poleci mi jakiś serwis gdzie mają komputer do opla etc.

Edytowane przez zhism

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby błąd od immo był aktywny to by ci migała kontrolka check engine

 

odnośnie klimy - ciśnienie rośnie w układzie klimy jak zaczyna pracować? coś się dzieje, sprawdzałeś?

w tych autach ciężko zatrzeć kompresor, a czynnik to nie freon a R134a...

+ to co marcov napisał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, panowie od klimatyzacji nie udzielili mi takich informacji czy rośnie ciśnienie etc. W każdym razie mieli go rozkręconego dopełnili freon albo R134a do pełna i jak włączałem w samochodzie za pomocą środkowego pokrętła AC, to sprężarka chciała jakby ruszyć ale sie zaraz zatrzymała. Po czym powiedziano mi, że to albo elektronika albo sprężarka (1000pln za naprawe chcieli).

 

BTW. Od znajomego mechanika dowiedziałem się dziś, że jeżeli nie działa wentylator chłodnicy to klima tez nie ruszy. Zostawiłem samochód odpalony i gdy wartość Coolant wzrosła do 95*C, wyłączyłem by sprawdzić działanie wentylatora. Nic się nie uruchomiło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee fejsem? Niestety nie rozumiem, prosiłbym o wytłumaczenie, jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o samochody więc tak tylko troche kombinuje;p

 

PS. Panowie od klimy, wyciągneli mi pod koniec cały gaz(czy co to tam wkoncu chłodzi) także jest pusto, czy to również wpływ na odpalanie kompresora itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności