Skocz do zawartości

[astra g] twardy pedał hamulca


Gość drix1987

Rekomendowane odpowiedzi

czytam w dziale i znaleźć nie mogę;/

 

sprawa dotyczy że gdy po nocy wsiadam do autka to mam strasznie twardy pedał hamulca,po odpaleniu silnika pedał opada i wszystko jest ok, czy to jakieś zapowietrzenie czy coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ... więc bardzo dziękuję za rozwianie mych wątpliwości, bo wcześniej w żadnym aucie tak nie miałem.

 

więc temat do zamknięcia:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Nie będę zakładać nowego tematu bo pytanie w zasadzie podobne, jest to mój pierwszy post także proszę o wyrozumiałość.

 

Może miał ktoś podobny problem lub ktoś ma jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny będę wdzięczny za pomoc. :SMILE:

 

Astra z dnia na dzień przestała palić. Po ponad półtora rocznym bez.aw. użytkowaniu wieczorem gaszę auto, rano chcę odpalić - kręci zdrowo i nic - pedał hamulca strasznie twardy, a nigdy wcześniej taki nie był, dało się go na zgaszonym silniku ze 2-3 razy wcisnąć zawsze zanim się taki robił. Po ponownym podładowaniu akumulatora dalej nic, paliwo jest. Auto parkuję w garażu podziemnym i nigdy nie miałem problemu z odpaleniem. Z moich obserwacji dodatkowo podczas próby rozruchu 'wariuje' kontrolka od abs-u, zdarzało się, że na ułamek sek podczas rozruchu się zaświeciła, ale to dość rzadko. Nie wiem co to może być.. :dontgetit: Dochodzi jeszcze kwestia wyciągnięcia go z samego garażu.. ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty nie masz problemu z hamulcem, lecz prawdopodobnie z zapowietrzonym ukladem paliwowym.

czy auto zglasza jakas usterke na zegarach, w postaci lampki"check engine"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję na wstępie za odpowiedź, jest to jakaś wskazówka, ale teraz się nie popiszę odnośnie drugiej części pytania..

sytuacja może nie adekwatna do powyższego tematu ale ad. kontrolki

błędów nie ma żadnych, bo i mieć nie będę: nie mam kontrolki check engine - temat przewertowałem większość odpowiedzi odnośnie jej braku to to, że auto jej nie miało albo ktoś ją odpiął. Skłaniałbym się ku temu 2, ale nie znam się na tym i nie wiedziałem w ogóle jak to ruszyć ponieważ nic się nie działo to odpuściłem. Obawiałem się właśnie tego momentu kiedy przyjdzie czas zdiagnozować auto w przypadku awarii no i się stało jestem ciemnej d... Dioda tam siedzi, nie ma żadnych śladów ingerencji, piny w kostce licznika wszystkie dalej nie mam pojęcia. Powinna świecić, a nie świeci w ogóle, sprawdzałem techem dwa tygodnie temu w celu ruszenia tematu w momencie wywołania kontrolki check z tablicy przyrządów pokazuje inf. 'nie występuje(?!)', podczas łączenia z silnikiem pokazuje brak komunikacji. Wszystko inne działa bez zarzutów. Teraz auto nie odpala, dodatkowo mam problem z diagnozą totalnie nie znam się na tych sprawach dlatego szukam jakichś podpowiedzi, co można samemu sprawdzić wskazówek za które będę naprawdę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności