Skocz do zawartości

Nagle pada akumulator !?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem Opla Astry I 1.7d rocznik 92. Problem polega na tym ze jeszcze wczoraj wieczorem auto paliło bardzo dobrze, dzisiaj rano wsiadam i... ZONK pokręcił kilka sekund po czym opadł z sił i lipa... Wczoraj z rana miałem identyczny problem, podłączyłem auto pod prostownik i myślałem że po ~pół godziny już powinien zakręcić ale nic z tego !! ledwo co rozrusznikiem zakręcił i to na tyle. Odpaliłem z bratem na "pych" pojeździłem z 10 minut i auto znów zaczęło palić jak należy.

 

Kompletnie nie wiem co może być nie tak :D Jakieś sugestie? Dodam że jak było ciepło nie było tego problemu.

 

pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy nie ma zwarcia na przewodach, przeczyść klemy, podejrzewam że akumulator już swoje lata ma i na zimnie jego żywotność zakończyła się szybciej mimo, że na cieple jeszcze działał cacy, sprawdź napięcie ładowania możliwe że alternator nie ładuje albo aku do wymiany

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc prostownik jak najbardziej okej ponieważ pożyczałem koledze i super mu śmiga aku po naładowaniu moim prostownikiem. Zresztą sprawdzałem na 2 prostownikach :D

 

Co do lat to akumulator był kupiony jako nowy 2 lata temu, także chyba stary śmieć jeszcze nie jest ?

 

Akumulator to Bosh Silver 7C 74Ah 680 A(EN).

 

Klemy przeczyściłem już wcześniej, a co do "sprawdź napięcie ładowania możliwe że alternator nie ładuje albo aku do wymiany" Jak sprawdzić napięcie ładowania?

 

 

pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić napięcie ładowania?

ja pojechałem do punktu sprzedaży i wymiany akumulatorów i tam mi gostek od razu sprawdził ale możesz też pojechać do ASO nie wiem ile u nich będzie kosztować ale raczej to będą groszowe sprawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kej pakuje sie w auto i jade. Niedlugo wroce i zdam relacje

misiek_89, jak masz miernik to sam sprawdzisz zapalasz samochód i na klemach akumulatora odczytujesz wartość która powinna wynosić 13,8-14.8V prawidłowe wartości ładowania . Miernik na giełdzie to wydatek kilkunastu zł :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik mam gorzej z posługiwaniem się nim :? Byłem w serwisie akumulatorów. Facet powiedział że aku nadaje sie do wymiany! Było coś ponad 14.3V ale coś tam na wydruku było sprawność... nie pamiętam dalej 58%. Nie wiem czy koleś mówił żeby wymienić bo sam ma sklep z aku, czy serio padł. Chyba jednak kupie nowy akumulator, ale dziwi mnie że porządna firma, bo za taką uważam Boscha produkuje aku które po 2 latach używania padają... Facet mi mówi że aku ma 6 lat ??? Ja na to że był kupiony nówka sztuka ze sklepu trochę ponad 2 lata temu, on twierdzi że musiał stać sobie przez ~4 lata...

 

Jedyne rozwiązanie chyba to kupno nowego aku... przerażają mnie trochę ceny w granicach 400-450zł ??? No ale cóż...

 

pS. sprawdził ładowanie i jest jak najbardziej okej.

 

pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory Bosch'a to SYF !! Nie wiem jak on Ci sprawdził że akum jest zepsuty na podstawie napięcie ładowania !!

Facet powiedział że aku nadaje sie do wymiany! Było coś ponad 14.3V ale coś tam na wydruku było sprawność...

 

Powinien zmierzyć napięcie bez ładowania i ewentualnie pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności