Skocz do zawartości

Nagle pada akumulator !?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jest takie urządzenie które sprawdza napięcie akumulatora pod obciążeniem

Można aku sprawdzić jeszcze tak wymęczony aku podłączamy do prostownika ustawiam prąd ładowania około 3A i jeżeli aku po 2-3 godzinach zacznie bombelkować (gazować) to znaczy że jest do kitu (bardzo mała pojemność) poza tym nigdy nie należy akumulatora rozładować do zera (pewna śmierć w niedługim czasie) :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą oceny akumulatora jest napięcie pod obciążeniem oraz pomiar jego realnej pojemności.

Nie wiem co i jak było sprawdzane przez fachowca ale mogę się domyślać, że sprawność 58% oznacza, że twój akumulator realnie ma teraz 58% pojemności znamionowej. Czyli 58% x 74 Ah = 43 Ah.

Jeżeli jest on jeszcze niedoładowany to nie dziw się, że są problemy z uruchomieniem silnika.

Co do akumulatorów Bosch to pomimo markowej nazwy nie cieszą się one dobrą opinią.

Kup więc nowy tylko innej firmy, a kłopoty się skończą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli gosc twierdzi jeszcze ze akumulator ma 6 lat to moze gdzies to wyczytal w numerach - kazda firma ma swoj system kodowania, w którym ukrywa date produkcji - sprawdzilbym ta date. Jezeli akumulator stal w sklepie 4 lata nie ladowany to juz jak go kupiles byl padniety, bo akumulator zasiarcza sie jesli jest niedoladowywany, a jest to proces nieodwracalny. jesli ktos sprzedalby mi taki akumulator to zrobilbym mu niezla reklame z tego!:?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety... nie mam ochoty nawet iść do nich i sie kłócić :? Zdecyduje się chyba na kupno akumulatora Centra PLUS 74Ah 680A jego cena wacha sie w granicach 400zł. Jak myślicie, czy to dobry wybór? Dają mi do niego 3 lata gwarancji.

 

pS. do Diesela aku powinien być mocny jak potwór, dlatego te w cenie 150zł obawiam się, że raczej nie dadzą rady.

 

pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pS. do Diesela aku powinien być mocny jak potwór, dlatego te w cenie 150zł obawiam się, że raczej nie dadzą rady.

ja mam benzynowca i jest to akumulator "bez obsługowy" wapniowy więc pojedz i zapytaj o taką firmę jak ZAP do diesla, a może sie okazać że cena będzie znacznie niższa niż myślisz

 

z resztą sam widzisz miałeś Bosha i ile jest wart więc po co przepłacać

 

[ Dodano: Wto Paź 23, 2007 10:01 ]

tu masz do Diesli

ZAP Plus Calcium 74Ah/680A L+

 

ZAPPlus Calcium 74Ah/680A P+

 

wysłałem już zapytanie o cenę tak więc jak tylko dostane odpowiedz to ci napisze :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety... nie mam ochoty nawet iść do nich i sie kłócić Zdecyduje się chyba na kupno akumulatora Centra PLUS 74Ah 680A jego cena wacha sie w granicach 400zł. Jak myślicie, czy to dobry wybór? Dają mi do niego 3 lata gwarancji.

Ja wlasnie niedawno zakupilem podobny akumulator z tym ze centra Futura 75Ah 740A - jesli dobrze pamietam, ale nie wiedzialem ze centra Plus tez ma 3 lata gwarancji?.

Niestety akumulatory podrozaly ostatnio bardzo - ja za swój dałem cos chyba 310zl.

 

Co do akumulatora to nie moge na razie nic powiedziec bo dopiero pół roku - bez zarzutu - ogolnie przeglądałem wiele opini i prawie wszystkie zgodnie że centra robi dobre akumulatory w przeciwienstwie do Boscha - który juz nie jest ten co kiedys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprawdz poziom elektrolitu - chyba tak to sie nazywa - w akumulatorze. Wiem ze sie do aku dolewa do srodka tam co nie tak specjalna wode ktora mozesz kupic na kazdej stacji benzynowej sie zwie "woda demineralizowana". Jak jest jej malo w aku to zle aku dziala :? Ostatnio szwagier w BMW dolewal do swojego aku i dolal ze szklanke tego i odrazu aku ozyl jak nowy... Ja u siebie tez bede musial sprawdzic poziom tego w aku. na aku powinno byc gdzie zaznaczone kreska jaki powinien byc wlasciwy poziom albo jak tam odrecisz aku to tam w srodku powinny byc zapadki takie ktore wskakuja wlasciwy poziom tej wody ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akumulator Centra Plus 50Ah 450A ok około roku i narazie jestem zadowolony.

Zobaczymy jak dalej. Też chyba mam na niego 3 lata gwarancji. I ma magiczne oko które wskazuje czy a akumem jest wszystko OK.

Centra Futura są akumulatorami w pełni bezobsługowymi czyli nic nie dolewamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, więc trzeba jechać do sklepu i kupić aku. Myślę że pod koniec tygodnia wpadną pieniążki i wtedy pojadę kupić.

 

pS. Mój Bosch również jest w pełni bez obsługowy, więc nie dolewa sie nic do niego !

 

 

pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności