Skocz do zawartości

wymiana chłodnicy klimatyzacji


Gość kisiu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Kupiłem astre g 2.0 dti 16v i okazało się , że jest dziurawa chłodnca klimatyzacji. Chce ją wymienić. Znalazłem na allegro dwie: która będzie lepsza?

http://allegro.pl/chlodnica-klimatyzacji-opel-astra-zafira-2-0-dti-i2552348784.html

http://allegro.pl/nowa-chlodnica-klimatyzacji-opel-astra-2-zafira-17-i2568764230.html

 

Czy kupować do tego jakieś uszczelki, oringi?

No i najważniejsze pytanie, czy lepiej wymienic klime teraz, czy poczekac do wiosny? bo wiadaomo. że teraz racze jej już nie bede uzywal. tylko czy przez to , że klima nie będzie sprawana, nie zepsuje sie sprezarka?

Edytowane przez kisiu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przez to , że klima nie będzie sprawana, nie zepsuje sie sprezarka?

 

No właśnie . Sam sobie odpowiedziałeś.Poza tym raczej nic się nie zmieniło w zaleceniach eksploatacyjnych klimy u opla . Nawet jak nie korzystasz z klimy dobrze jest ją włączyć z raz na tydzień . Wtedy raczej ciężko o awarię.Fakt , że nie włączy się poniżej 3-5 'C , ale zimy u mas są takie jakie są.

Co do chłodnicy - nie wiem którą polecić , bo nie zmieniałem.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej zrobić tak , jak w linku napisał Makus Przeładuj stronę [układ chłodzenia/ogrzewanie/klimatyzacja] sprężarka??? . Znaleźć dobry warsztat , niech założą chłodnicę i czynnik ze środkiem UV . Przy okazji wymienią słynne zaworki klimy ( najlepiej kupić z ASO - ok 30-40 zł)

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie kupuj taniej bo za rok, dwa będziesz znów wymieniał. kup z dobrej półki - jakie są polecane znajdziesz w necie.

2. tańsze zazwyczaj nie mają osuszacza, te droższe też nie zawsze. a lepiej też wymienić. ludzie zapominają że osuszacz to też część eksploatacyjna i raz na parę lat trzeba wymienić. zwłaszcza jak układ był nie szczelny i powietrze (z wodą) było w nim...

3. lepiej teraz to zrobić niż przez zimę ma wszystko w środku stykać się z wodą (czyt. korodować)

4. upewnij sie czy osuszacz u ciebie jest oddzielnie, czy z boku chłodnicy klimatyzacji (u mnie, tj zafira B) tak jest)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności