Skocz do zawartości

Atrapa przedniego zderzaka


Rekomendowane odpowiedzi

Czy widzieliście gdzieś gotowe atrapy do Signum po faceliftingu? Chodzi mi o atrapę w formie siatki, najlepiej czarną. Wszędzie szukam i nie mogę znaleźć. Wolałbym atrapę bez znaczka. Na Allegro znalazłem siatkę tuningową: Siatka tuningowa. Na ebuy.co.uk atrapę, ale ze znaczkiem i w wysokiej cenie: Mój odnośnik.

A jeśli nie ma w sprzedaży gotowych atrap, to czy z taką siatką tuningową dużo jest dłubania jeśli chciałbym zrobić sam?

Edytowane przez mrck

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej szukam, i nie mogę znaleść, czyli chyba nie ma w sprzedaży grila bez znaczka - czarnej siatki lub w kształcie plastra miodu. Więc może będziecie w stanie mi coś podpowiedzieć:

1. Jak jest montowany oryginalny grill - ten na chłodnicy i poniżej - i jak go zdemontować

2. Czy jest sens próbować robić własne ramki, aby na nich zamontować siatkę - jeśli by sie udało to montaż chyba tylko na śruby

3. Czy lepiej zdemontować znaczek na grilu i próbować przyczepić siatke do oryginalnego grila - odpada montaż na plastikowe paski zaciskowe, oraz następne pytanie - jak zdemontować znaczek.

 

Dajcie jakieś pomysły, sugestie, bo cały czas o takiej modyfikacji myślę, tylko nie jestem pewien jak się do tego zabrać żeby było ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem takie coś

Bez logo ale z paskiem

Vectra C bez znaczka

 

Biała

ogólnie szukaj pod vectre C bo z tego co mi wiadomo to są takie same. ogólnie to ciezko znaleźć chyba że na e-bayju tam są widzialem

Taka jaką chciałbym sam.

http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-VECTRA-C-IRMICHER-FRONT-GRILL-/221133008908?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item337c8df00c

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafalo517 dzięki, tylko że ja szukam do Signum po faceliftingu :SMILE: A tego to już widzę w ogóle nie ma.

A jeśli chodzi o demontaż obydwóch atrap, to czy trzeba ściągać zderzak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa nie doczytałem to wydaję mi sie że będzie Cieżko. co do zderzaka to wydaje mi się (nie sprawdzałem) że niestety trzeba będzie ściągnąć. Znaczy się pewnie i bez ściągania da radę. ale lepiej jak się ma wszystko na wierzchu nic się nie urwie itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to najpierw chcę pomalować zaciski, a dopiero później musze znajeźć czas na to. Ale z tego co poczytałem, to chyba wystarczy odkręcić śróbki na górze i powinno wyjść. Jak jeszcze plastik ze znaczkiem da się od ramiki odłączyć to później juz problemu nie powinno być. Siatkę dociąć i zamocować. Myślę jeszcze, czy gdzieś nie kupić drugiej atrapy żeby oryginał zostawić, a nową zrobić na innej ramce i pomalować od razu chrom na czarno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zacząłem robić ten grill. Najpierw zrobiłem wzór z kartonu. Na to położyłem siatkę i wyciąłem. Dwie poprawki i dolna atrapa gotowa.

 

20121028182353.jpg

 

20121028220919.jpg

 

Miałem taki plan, aby następnie zrobić ramkę, przylutować ją do siatki i pomalować na czarno. Do pretów mógłbym dolutować coś aby zamocować do zderzaka. I w tym momencie przydała by się cegłówka, żeby dupnąć się w łeb. Kupiłem to z aluminium. A aluminium nie polutuję :confused:

 

Nie mam pomysłu jak to połączyć. A juz dzisiaj cieszyłbym się z nowego, dolnego grilla. Jutro pewnie byłby tez górny.

 

20121028190832.jpg

 

Dzisiaj ogólnie dzień do dupy. Wziąłem się za wymianę żarówek kierunkowskazów z przodu i poległem. Od strony filtra wyciągnąłem i wsadziłem nową - dalej nie świeci. Padła też z drugiej. Pomimo tego, że mogłem tam rękę wsadzić, to nie byłem w stanie wyciągnąć żarówki. Chciałem lampy wyciągnąć, zderzak odkręcić, to nie miałem jak kołków od spodu wyciągnąć, bo auto trzeba bylo by podnosić, a po 2 godzinach walki z żarówkami już mi się odechciało. A myślałem, że przy okazji ściągniętego zderzaka zrobię górny grill. Po kilku godzinach to przetrawiłem i zabrałem się za ten dolny. i tez dupa. Ech. Jak to mówią... niedzielna praca w gówno się obraca :maruda:

Z tym grillem nie odpuszczę. Raz że szkoda wydanej kasy, a drugie, że przeglądałem setki zdjęć, bo chciałem podpatrzeć jak to zrobić i żadne Signum takiej siatki nie ma. Tylko jak to cholerstwo połączyć? Bo ramka musi być. Bez niej to trochę wiocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności