Skocz do zawartości

Sterowanie nawiewem i klimą Meriva


Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post więc witam wszystkich użytkowników Merivy. Mam problem z wymianą żarówek podświetlenia panelu sterowania nawiewem i klimatyzacji manualnej. Udało mi się dostać do wnętrza tego panelu nawet bez wyjmowania radia. Po zdjęciu pokrętła sterowania wentylatorem ukazały się dwie żarówki jednak w żaden sposób nie mogę ich wyjąć a boję się się ie po prostu zgnieść. Czy ma ktoś jakiś pomysł, może jakaś specjalna pęseta ? I jakie to są żarówki ?

Dziękuję z góry za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie dostac do tych zarowek?

Bardzo łatwo. Delikatnie podważ osłonę pokręteł od góry i od dołu po otwarciu zapaliniczki. Nie potrzeba demontować radia. Po zdjęciu tej osłony trzeba zdjąć tylko pokrętło regulacji wentylatora i taka osłonkę żarówek (schodzi bez demontażu pozostałych pokręteł) i już mamy dostęp do żarówek. Żarówki ciężko wychodzą, pomogło owinięcie pęsety taśmą dwustronnie klejącą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podczas wymiany żarówek podświetlenia sterowania mawiewem i klimatyzacją manualną popełniłem szkolny błąd nie odłączając akumulatora. Podczas próby wyjęcia żarówki małym wkrętakiem co się zwarło zrobiło "psssyt" i po włączeniu zapłonu zadymiło się i przestało działać sterowanie recyrkulacją powietrza. Nie było by większego problemu ale podejrzewam, że silnik recyrkulacji pozostał na obiegu zamkniętym. Zamówiłem już nowy panel, tylko mam pytanie czy ktoś już demontował ten panel i czy są tam jakieś "myki" przy demontażu ? W książce "Sam naprawiam.." jest dość lakoniczny opis demontażu tego panelu. W ASO za wymianę żarówek zaśpiewali 240 zł więc nawet nie pytam ile kosztuje wymiana panelu.

pzd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio wymieniałem u siebie żarówki w panelu sterowania nawiewami, wystarczy delikatnie wyjąć żarówki płaskoszczypami. Na końcach płaskoszczypiec można nawinąć izolacji PCV nie będzie się ślizgać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak wymienić mała diodę w przycisku od obiegu wewnętrznego. Dobrałem się do jego wnętrza i jest tam mała dioda LED - stąd pytanie jak ją zdemontować i zainstalować nową? W celu pokazania problemu posłużyłem się zdjęciem kolegi "demolka". Mam nadzieję, że nie będzie to problemem.

 

ab666b11c3dc.jpg

Edytowane przez bako73

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Tom3czek88

W nawiązaniu do tematu sterowania ,mam problem z potencjometrem nawiewu, pokretlo podczas obrotu nie stawia oporu centralnie na szyby/ nogi/ tulow itp. za każdym razem w innym miejscu ale nie zawsze w tym samym ,chwilami blokuje się tak ze podczas kręcenia ma się odczucie ze zaraz polamie się pokretlo...Wiec mam 2 pytania ...Czy moglby mi ktoś powiedzieć jak takie cos naprawić ... może ktoś ma jakies wskazówki na co zwrocic uwagę, a drugie pytanie... jak zdemontowac cale sterowanie...?

 

Z góry dziekuje za odpowiedz... :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety podczas wymiany żarówek podświetlenia sterowania mawiewem i klimatyzacją manualną popełniłem szkolny błąd nie odłączając akumulatora. Podczas próby wyjęcia żarówki małym wkrętakiem co się zwarło zrobiło "psssyt" i po włączeniu zapłonu zadymiło się i przestało działać sterowanie recyrkulacją powietrza. Nie było by większego problemu ale podejrzewam, że silnik recyrkulacji pozostał na obiegu zamkniętym. Zamówiłem już nowy panel, tylko mam pytanie czy ktoś już demontował ten panel i czy są tam jakieś "myki" przy demontażu ? W książce "Sam naprawiam.." jest dość lakoniczny opis demontażu tego panelu. W ASO za wymianę żarówek zaśpiewali 240 zł więc nawet nie pytam ile kosztuje wymiana panelu.

pzd

 

Daro mam ten sam problem. Dziś wymieniałem żarówki nic nie zrobiło psyt ale aku nie było odłączone.

Nie działa mi regulacja obiegu zamknięty/otwarty

 

Sprawdziłem silniczek i zamiast odwierać się po wciśnięciu guzika obiegu zamkniętego i stawać jak otworzy to cały czas się kręci tylko w jedną stronę.

 

Wygląda mi to na walnięte sterowanie, Z tego co udało mi się zaobserwować za sterowanie jest odpowiedzialny cały panel od nawiewó. Czy mam ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności