Skocz do zawartości

Sterowanie nawiewem i klimą Meriva


Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga rozwiązanie mojej zagadki!

 

Po sprawdzeniu prądu na kostce sterującej silniczkiem nawiewu okazało się żę:

- ON gdy jest włączony obieg zamknięty napięcie wynosi +12v

- OFF gdy jest wyłączony obieg zamknięty napięcie wynosi - 8v

 

Wniosek: Uszkodzony moduł sterowania nawiewu.

 

Z racji, że nie chciało mi się wyjmować całego sterowania i odpinać linek wymontowałem tylko moduł elektroniczny ten co jest za pokrętłami

 

Kupiłem na allegro drugi panel sterowania i podmieniłem moduły elektroniczne. Cała operacja jest dość prosta. Wystarczy zdjąć pokrętła i odblokować zatrzaski trzymające płytkę. Na całe szczęście kostka ma na tyle długi kabel że idzie całą płytkę wyjąć do przodu. Po podmianie wszystko działa :-)

 

Nauczka na przyszłość!!

 

ZAWSZE ODPINAĆ AKUMULATOR PRZY WYMIANIE PODŚWIETLENIA!!

(w układzie cały czas jest napięcie)

 

Pozdrawiam,

 

 

post-31925-0-25937400-1361564357_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W nawiązaniu do tematu sterowania ,mam problem z potencjometrem nawiewu, pokretlo podczas obrotu nie stawia oporu centralnie na szyby/ nogi/ tulow itp. za każdym razem w innym miejscu ale nie zawsze w tym samym ,chwilami blokuje się tak ze podczas kręcenia ma się odczucie ze zaraz polamie się pokretlo...Wiec mam 2 pytania ...Czy moglby mi ktoś powiedzieć jak takie cos naprawić ... może ktoś ma jakies wskazówki na co zwrocic uwagę, a drugie pytanie... jak zdemontowac cale sterowanie...?

 

Z góry dziekuje za odpowiedz... :-)

Witam. Miałem taki problem. wykręć i wyjmij schowek od strony pasażara (jest przykręcony na chyba 6 wkrętach) jak wyjmiesz schowek to po lewej stronie będzie taka plastikowa tarcza w wodzikami które porusza na lince potencjometr (potencjometr jest mechaniczny). Oczyść tą tarcze i posmaruj czystym smarem. powinno pomóc. mi pomogło. pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

WItam

 

Muszę kupić dwie żarówki ale nie mam auta by to rozkręcić i zobaczyć. Czy te żarówki są białe czy pomarańczowe oraz czy to są zwykłe t5 w oprawce ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak wymienić mała diodę w przycisku od obiegu wewnętrznego. Dobrałem się do jego wnętrza i jest tam mała dioda LED - stąd pytanie jak ją zdemontować i zainstalować nową? W celu pokazania problemu posłużyłem się zdjęciem kolegi "demolka". Mam nadzieję, że nie będzie to problemem.

ab666b11c3dc.jpg

Mam ten sam problem - czy ktoś wymieniał diodę/y z poniższych przycisków? Proszę o pomoc jakie diody kupić i jak je wymienić.

Edytowane przez kisslo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość witek21

zwróćcie też uwagę na taki myk: u mnie obieg zamknięty jest włączany (podświetlany jest przycisk) tylko podczas włączonej klimy, gdy klima nie działa to nie ma reakcji podświetlenia tego przycisku :) tak na zaś napisałem mam nadzieje że to komuś pomoże.

 

W temacie tego posta też będę się dobierał do wymiany żarówek podświetlenia pokręteł lewego i środkowego, od prawego pokrętła działa.

 

Czyli rozumiem iż wystarczy otworzyć szufladę od zapalniczki i podważać od dołu aż zejdzie panel przykrywający pokrętła? Później zdjąć pokrętła i będą tam żaróweczki do wymiany? Te żarówki są na wcisk czy wykręcane -jaki jest sposób ich mocowania?- taki jak np. od światła stopu na wcisk i lekkie przekręcenie? Jakie oznaczenie mają takie żaróweczki żeby kupić?

 

Proszę o porady żebym czegoś nie uszkodził - gdzie uważać żeby nie połamać jakiegoś zatrzasku czy żeby nie uszkodzić całego modułu jak kolega wyżej pisał.... żeby wymiana żaróweczek nie pogoniła jakieś kosztownej wymiany....

Edytowane przez witek21

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności