Skocz do zawartości

Sciemniajaca sie deska rozdzielcza przy wlaczonych swiatlach


Gość Sylwia Kowalska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwia Kowalska

Witam serdecznie,

Czy jest jakas mozliwosc aby po wlaczeniu swiatel (Opel Vivaro, 2008, 2.0cdti) nie sciemnialo sie podswietlenie deski rozdzielczej?

Dodam, ze pokretla regulacji tego oswietlenia w moim modelu nie ma i jak jezdze na dziennych swiatlach to wszystko jest za ciemne :(

Dzieki i pozdraiwam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pisać w dziale odpowiednim dla Vivaro - tym razem jeszcze przenoszę.

 

Jest taka możliwość aby wyświetlacz nie ściemniał się po włączeniu świateł - należy przeciąć odpowiedni kabel przy nim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kombinujesz z tym vanem

wysuwasz kierownice na max,wyrywasz z zatrzaskow obudowe nad kierownica,odkrecasz 2 srubki licznika i go wyciagasz

rozepnij kostki poprzez przesuniecie dzwigienek

jesli spojzysz do wnetrza kostek zobaczysz numerki

kabelek powinien miec kolor fioletowy

pin nr28 czerwona kostka odpowiada za przyciemnienie o ile masz licznik z diodowym wskazmikiem paliwa i temp wody,w starym liczniku pin nr5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwia Kowalska

Wielkie dzieki za informacje.

Otoz wczoraj robilismy to i... okazalo sie ze akurat na pinie 28 nie ma zadnego kabelka ALE w miejscu gdzie jest pokretlo do regulacji wysokosci swiatel od strony wewnetrznej sa dodatkwo dwie kostki ktore nigdzie nie sa podlaczone. Wnioskuje, ze ta jakas dziwna wersja tego Vivaro gdzie producent nie wyposazyl go w pokretla regulacji jasnosci deski rozdzielczej.

Pomyslalam sobie, ze normalnie to musialbybyc jakis potencjometr podlaczony do jednej z tych kotek (bo w obok pokretla regul wys swiatel jest tez w innych wersjach pokretlo do regul podsw deski rozdz.)

Czy jest do dostania opis pinow tych dwoch kostek?

 

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Sylwia K.

Edytowane przez Sylwia Kowalska
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam shemat szczegolowy do vivaro 2001-06,w starym i nowym liczniku pin nr 28 jest wykorzystywany.w starym jest to kontrolka hamulca recznego a w nowym przyciemnianie.moze pomylilas strony gorna z dolna?

co to za kostki?ile pinow maja?mozesz fote zrobic?

wydaje mi sie ze to kostki od navi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwia Kowalska

Witam ponownie,

Ponizej zdjecie (ja mam Vivaro 2008, listopad, 2.0 cdti).

 

Btw:co ciekawego zauwazylismy to to, ze jak jedna wtyczke wogole od deski rozdzielczej odlacze (ta o ktorej wspominales tj czerwona z dzwigienka) to licznik nadal sie sciemnia przy wlaczeniu swiatel. Co do numercji pinow to na 100% jestem pewna bo na wtyczce sa numerki 1…15, 16…30 i ten

pin 28 latwo stwierdzic gdzie jest i jest niestety pusty:(

Pozdrawiam.

post-34820-0-40058100-1349711147_thumb.jpg

Edytowane przez Sylwia Kowalska
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam wszystkich zainteresowanych forumowiczów. Sporo czasu minęło od założenia tematu i być może jego autor już nie ma tego problemu, bo np. sprzedał samochód, ale może warto wyjaśnić sprawę do końca dla potomnych Oplowiczów i właścicieli Traficów. Jako że sam w poszukiwaniu rozwiązania przeglądnąłem sporo internetu i nie znalazłem rozwiązania, postanowiłem samemu rozwikłać zagadkę tego przypadku. Nie wiem akurat jak to z tymi licznikami było, ale podejrzewam, że sporo ich wersji krąży w obiegu i to, co napisał kolega Wojtek, tyczy się jednej z wersji. Ja mam dokładnie taki przypadek jak Sylwia i w czerwonej wtyczce pin 28 jest istotnie pusty (Vivaro A 2.5 CDTI 146 KM 2010, licznik ze słupkowymi wskazaniami temperatury i paliwa na centralnym wyświetlaczu w wersji z komputerem ABVR). Ale ponieważ tak jak Koleżanka napisała odłączenie wtyczki czerwonej nie wpływa na zachowanie podświetlenia tablicy, wniosek jest prosty - sterowanie podświetleniem jest w... zielonej wtyczce, a dokładniej pin numer 3, tj. kabelek niebieski (sprawdzone osobiście). Odbywa się to poprzez podanie napięcia +12V na tenże pin po przekręceniu manetki świateł. Sugeruję jednak nie poprzestać na przecięciu przewodu, ale proponuję wstawić wyłącznik i umieścić go gdzieś na desce lub pod nią, jeśli nie chcemy, aby był widoczny. W przeciwnym razie włączenie świateł wprawdzie nie ściemni podświetlenia wyświetlacza, ale też nie podświetli licznika i obrotomierza, co akurat w nocy sprawi, że nic nie będziemy widzieć na zegary, a jasny wyświetlacz będzie przeszkadzał kierowcy. Mając wyłącznik możemy przywrócić fabryczne działanie podświetlenia w nocy wraz z przyciemnieniem licznika i wszystko będzie git. Ja dodatkowo podałem sygnał z tego pinu również na sterowanie ściemnianiem podświetlenia ekranu stacji multimedialnej 2DIN i wszystko działa tak jak zamierzyłem. Wyłącznik schowałem w małym schowku w desce po lewej stronie kierowcy w taki sposób, że nie zwraca w ogóle uwagi, a jest przy tym łatwo dostępny. Polecam ten mało skomplikowany zabieg, a równocześnie umożliwiający odczyt wskazań wyświetlacza w słoneczny dzień. Załączam zdjęcia przedstawiające efekt końcowy. W rzeczywistości wyłącznik jest praktycznie niewidoczny w głębi schowka. Pozdrawiam wszystkich!

20190726_204226_compress4.jpg

20190726_215200~2_compress38.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności