Skocz do zawartości

Astra III CDTI 1,7 100 KM i chore spalanie...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, wiem ze juz jest taki temat, tyle ze dotyczy on glownie benzyny/gazu i ew starszych modeli diesla.

 

Od 6 miesiecy jestem (nie)szczesliwym posiadaczem w/w modelu samochodu.

jest pare rzeczy, ktore sie sypia, natomiast to co najbardziej mnie wkurza to spalanie.

Kupilem uzywany samochod w belgii, mial tylko lekko pekniety zderzak, urwane lusterko i patyk wbity w chlodnice, bo jakas panienka wjechala w krzaki :D

 

jezdze glownie po miescie - i uwaga - samochod pali prawie 10-12 litrow ON na 100 KM!

 

W miescie przejezdzam ok 500 km na baku, w trasie max 600 km. Spalanie i tak spadlo, na poczatku bylo jeszcze gorzej.

 

bralem juz kilka mozliwosci pod uwage, autko po sprowadzeniu bylo od razu poddane duzemu przegladowi. Tankowalem np przez jeden miesiac tylko na jednej stacji, zeby wykluczyc spalanie, mimo ciezkiej nogi staralem sie jezdzic jak moher, czy tez kontrolowalem cisnienie w oponach, czy czasem nie sa nabite na pol gwizdka.

Bylem w serwisie, ale nic nie znalezli.

 

Tylko jedna rzecz przychodzi mi do glowy - mianowicie samochodzik jednak lekko uderzyl w te cholerne krzaki, a z tego co mi wiadomo gdzies na wysokosci zderzaka w nowych asterkach miesci sie jakis uklad sterowania praca silnika (nie wiem czy to jest jakos polaczone z komputerem) i zastanawiam sie, czy moze byc tak, ze komputer nie wskazuje zadnych bledow a ten uklad ucierpial w wyniku uderzenia... ???

 

jakies pomysly? ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego (nie) przed szczęśliwym. ???

 

Też tak miałem. W jedną stronę, na trasie, zużycie 5.1, a w drugą 7.0

Wizyta w ASO - proszę Pana komputer nie wskazuje, żadnych błędów, wszystko jest OK.

Skoro tak to jednym rozwiązaniem była samodzielna wymiana termostatu - i pomogło !! .

Wymień więc termostat.

Jego wymiana to 30 minut, jak masz troszkę chęci to sobie poradzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego (nie) przed szczęśliwym. ???

 

Też tak miałem. W jedną stronę, na trasie, zużycie 5.1, a w drugą 7.0

Wizyta w ASO - proszę Pana komputer nie wskazuje, żadnych błędów, wszystko jest OK.

Skoro tak to jednym rozwiązaniem była samodzielna wymiana termostatu - i pomogło !! .

Wymień więc termostat.

Jego wymiana to 30 minut, jak masz troszkę chęci to sobie poradzisz.

Po ile taki termostacik chodzi? Jade w sobote do jednego warsztatu ze znanym juz problemem odpalania opelka po dluzszym postoju to moze i wymienia mi termostat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z termostatem to może być to ale zanim wymienisz termostat to możesz wejść w tryb diagnostyczny i na wyświetlaczu sprawdzić czy silnik normalnie się rozgrzewa. Temperatura robocza tego silnika to 82 stopnie /po jakiś 10 minutach spokojnej jazdy/, wiatrak załącza się przy ~96 C.

 

Nie sądzę żebyś miał uszkodzone ecu silnika - miałem kiedyś to pudełko w ręku /jest schowane za lewym nadkolem / i raczej trudno je uszkodzić nie demolując samochodu. Za to wiele innych rzeczy mogło się popsuć przy uderzeniu np. przepływomierz, dolot z tym że każda z tych rzeczy powinna spowodować spadek mocy silnika /a to ciężko stwierdzić dopóki nie porównasz jak jeździ podobna astra/. Na jednym baku powinieneś przejechać ~650 km po mieście i ~850 w trasie. Więcej niż 9l/100 ten silnik nie powinien brać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, czy jest w tym samochodzie cos, co moze nie miec wplywu na spalanie???

 

Wymienilem w sobote termostat, ale dopiero jak oproznie bak i zaleje na nowo to bede mial jakis wyrazny wskaznik ew poprawy.

 

Co do termostatu, to facet mi wsadzil jakis zrobiony przez Isuzu, nawet mialbym jakies zastrzezenia, gdyby nie to, ze ten wyjety byl identyczny, Zawsze mi sie wydawalo, ze silnik 80 km byl zrobiony na czesciach isuzu, a ten moj 100 km juz przez fiata, ale widac cos pokrecilem...

 

jezeli chodzi o osiagi, to mam mieszane odczucia wlasnie dlatego, ze nie mam porownania. Auto wydaje mi sie zamulone, ale zazwyczaj jezdzilem samochodem mojego starszego - Audi A6 3.0 Quattro, wiec po przesiadce kazde auto sie takie wydaje ;(

 

Z tym serwisem w ASO Opla to faktycznie paranoja, jak im komputer nie wyrzuci bledow to jest wszystko git. Na szczescie bylem w warsztacie polecanym przez Was i pare rzeczy mi sprawdzili.

 

Sprawdzilismy po rozruchu temperature - chyba bylo jakies 50 stopni na poczatku i powoli sobie rosla, nie wiem przy ilu, ale zalaczyl sie wiatrak. Gosc mowil, ze czujnik i temp sa ok.

 

Czesc dolotu gosciu musial rozebrac, bo byl problem z dostepem do swiec, zalozyl nowe opaski, ale dolot wygladal ok. Co do przeplywomierza, to moge wymienic, juz wlozylem tyle kasy w to auto, ze 150 zl nie zrobi roznicy - a pomyslec ze kupilem, bo chcialem tanio jezdzic :lol:

 

 

Pojezdze to zobacze i dam znac. jeszcze 3 miechy temu chcialem zrobic chip tunning, ale pewnie po tym to mi bedzie zarlo ze 20 litrow i silnik sie rozleci :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Kurde, czy jest w tym samochodzie cos, co moze nie miec wplywu na spalanie???

 

niestety wszystko ma wpływ nawet ciśnienie w oponach, mi np latem spalanie regularnie podbijał o 1 litr/100km lekko zatarty kompresor klimatyzacji

 

>>Co do termostatu, to facet mi wsadzil jakis zrobiony przez Isuzu, nawet mialbym jakies zastrzezenia, gdyby nie to, ze ten wyjety byl identyczny, Zawsze mi sie wydawalo, ze silnik 80 km byl zrobiony na czesciach isuzu, a ten moj 100 km juz przez fiata, ale widac cos pokrecilem...

 

Termostat prawdopodobnie będzie taki sam w obu wersjach silnika, oba są robione na częściach isuzu przez fabrykę gm w polsce, fiat robi 1.9 cdti

 

>>jezeli chodzi o osiagi, to mam mieszane odczucia wlasnie dlatego, ze nie mam porownania. Auto wydaje mi sie zamulone, ale zazwyczaj jezdzilem samochodem mojego starszego - Audi A6 3.0 Quattro, wiec po przesiadce kazde auto sie takie wydaje ;(

 

jak jesteś z warszawy to możesz podjechać i porównasz sobie, ewentualnie zmierz stoperem wersja 100 KM ma do setki jakieś ~12 sek.

 

>>Z tym serwisem w ASO Opla to faktycznie paranoja, jak im komputer nie wyrzuci bledow to jest wszystko git. Na szczescie bylem w warsztacie polecanym przez Was i pare rzeczy mi sprawdzili.

 

niestety niektóre parametry pracy silnika nie muszą powodować błędów które odczytają w aso,

 

>>Sprawdzilismy po rozruchu temperature - chyba bylo jakies 50 stopni na poczatku i powoli sobie rosla, nie wiem przy ilu, ale zalaczyl sie wiatrak. Gosc mowil, ze czujnik i temp sa ok.

 

wiatrak włącza się przy 96-97 stopni

 

>>Czesc dolotu gosciu musial rozebrac, bo byl problem z dostepem do swiec, zalozyl nowe opaski, ale dolot wygladal ok. Co do przeplywomierza, to moge wymienic, juz wlozylem tyle kasy w to auto, ze 150 zl nie zrobi roznicy - a pomyslec ze kupilem, bo chcialem tanio jezdzic :lol:

 

a co było grzebane przy świecach żarowych ?

 

>>Pojezdze to zobacze i dam znac. jeszcze 3 miechy temu chcialem zrobic chip tunning, ale pewnie po tym to mi bedzie zarlo ze 20 litrow i silnik sie rozleci

 

Niekoniecznie, po chipie astrą udało się zejść do 4.7 litra/100 , najwięcej 9/100 , silnik i sprzęgło jak dotąd wytrzymują

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj opelek byl zrobiony bodajze w Anglii, nawet nie mam ksiazki teraz przy sobie, zeby to sprawdzic. Swiece byly sprawdzane, bo pojechalem glownie z problemem porannego odpalania po nocnym postoju, ale jak powszechnie wiadomo, przyczyn tez moze byc multum - i do dzisiaj zreszta problem nierozwiazany.

 

Kompresor klimatyzacji? Kurde, nawet nie wiedzialem, ze jest cos takiego, ale widze cene na allegro i lekko mnie przeraza...Josph, skad wiedziales, ze akurat ten kompresor masz walniety?

masz moze gg? mam jeszcze pare pytan, a nie chce zasmiecac forum ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności