Skocz do zawartości

Wyciek oleju (skąd)


Gość Tomek19892012

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci że też nie weim skąd mam taki wyciek, a na kanale szukałem, lecz olej nie "sika" więc nie wiem ile musiałbym tam spędzić aby zaobserwować wyciek. U mnie dopiero po jeździe coś widać a nie na kanale.

 

Jak ktoś z Was na coś wpadnie to proszę podzielcie się informacjami, bo faktycznie szału można dostać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdźcie dobrze upg ,zwłaszcza w okolicy kolektora wydechowego i w okolicach egr .

Tam najczęśąciej przecieka jesli chodzi o upg w tych silnikach .

To nie magia - kapie olej więc gdzieś jest wyciek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku EGR jest po prawej stronie na głowicy i nie za bardzo ma połączenie z olejem.

Może głupie pytanie ale co rozumiesz przez upg?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muminek1177

W tym silniku EGR jest po prawej stronie na głowicy i nie za bardzo ma połączenie z olejem.

Może głupie pytanie ale co rozumiesz przez upg?

Uszczelka pod głowicą :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku EGR jest po prawej stronie na głowicy i nie za bardzo ma połączenie z olejem.

A czy ja napisałem , ze ma ?

Napisałem żeby wycieku spod upg szukać w okolicy uniejscowienia egr , bo zaraz poniżej niego jest upg i tam często przecieka choć trudno to dostrzec .

UPG - uszczelka pod głowicą .

Jeśli nie kojarzycie tematów upg ani nie wiecie gdzie jest czujnik ciśnienia oleju ,udajcie sie do mechanika ,inaczej nici z waszych poszukiwań wycieku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek19892012

tak jak mowiłem już wymieniłem uszczelke pod miska i 5 dni temu simeringi wału korbowego i nadal cieknie co najlepsze najbardziej to widac na rozgrzanym silniku jak samochod stoi i wszystko skapie to juz nie cieknie...

 

Załaczam filmik po przejechaniu około 10 km...

Nie widac zeby to z góry leciało...

 

Sam juz nie wiem co jest...

 

Edytowane przez Tomek19892012

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem w Waszym rozumowaniu, a to zaczyna byc po porstu obraźliwe, czy ja to robię w stosunku do Was? Chyba nie?

 

Jeśli ja zastosuję sobie jakis szyfr i zaczne nzawyć elementy silnika w jakiejś formie skróconej, może prostej do odgadnięcia, ale nie od razu, to też wg Was mam prawo nazwać kogoś garażowymi mechanikami bez pojęcia?

 

Tak z czystej ciekawości zapytałem znajomego mechanika co to jest upg, i zaskoczę Cię, tez na poczatku nie miał pojęcia o co może chodzić, więc wg Waszej teorii to nie jest mechanik, czy tak?

 

Nie chcę wywoływac wojny, ale porsze o jakieś zrozumienie drugiej osoby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek19892012

Przegladam tego neta i przegladam i natrafiłem na pewien post goscia co miał podobny problem napisał tak "Na dole wyciek zlikwidowany , dodatkowo ciekło z pękniętego przewodu gumowego łączącego prawą dolną stronę dekla zaworów z metalową rurką idącą do silnika za prawo od bagnetu kontroli poziomu oleju"

 

Gdzie tego szukac w mojej corsie bo widziałem juz ja z dołu kilka razy ale owej rurki nie widziałem...

 

Tutaj załaczam jeszcze raz filmik ktory nagrałem wczorajw ieczorem po rozgrzaniu silniku i przejechaniu około 10 km

(wymieniłem juz simering wału korbowego i uszczelke pod miska )

 

Edytowane przez Tomek19892012

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muminek1177

 

Powiem Ci że też nie weim skąd mam taki wyciek, a na kanale szukałem, lecz olej nie "sika" więc nie wiem ile musiałbym tam spędzić aby zaobserwować wyciek. U mnie dopiero po jeździe coś widać a nie na kanale.

Podejrzewam że i filmik nie pomoże, podałem Ci najlepsze rozwiązanie, ja leżałbym pod nim do skutku, choćby i godzinę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności