Skocz do zawartości

Kod błedu 47 Opel Tigra 1,4 '95, coż to jest?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem tigry '95 z silnikiem 1,4.

Metodą spinaczową sprawdziłem kody błędów jakie wyświetla mi magiczna lampka.

Otrzymałem:

12 - to jasne poczatek diagnostyki

47 - to niejasne bo raz znalazłąem że to ERG a winnym miejscu że przekaxnik pompy powietrza lub obwód

 

ma może ktoś dokładny spis kodów błędów? lub wyjasni mi co to za błąd?

 

Nadmienię tylko że objaw który mnie zmusił do diagnostyki za gaśnięce silnika przy dojeżdzaniu np do światel i hamowaniu silnikiem.

Po kilku chwilach silnik odpala i jest ok ale za jaies kilkanaście kilometrów i w podobnej sutuacji znowu sobie gaśnie.

 

pozdrawiam

jmanek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd dotyczy zaworu EGR. Może jest uszkodzony a może trzeba tylko zdemontować i przeczyścić. U mnie też kiedyś wyskoczył błąd 47. Wystarczyło przeczyszczenie zaworu i błąd już się nie pojawił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertnet, ale jak się zespół to po co kupować za powiedzmy 400 zł.

Ja akurat nie mam zaślepionego ale koledzy forum mają może Ci powiedzą czy faktycznie spalanie im wzrosło. Np. Ja 37.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby można ale po co ma palic 0,5 litra więcej???

Palic bedzie tyle samo a nawet mniej bo do kolektora ssacego nie beda podawane spaliny. Mialem zaslepiony EGR w kadeciku 1,6 i spalanie nie wzroslo nawet o 0,05l. Wiem to bo za kazdym razem trankuje do pelna i przeliczam spalanie - takie zboczenie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 1.6 tez ostatnio blad 47. rozkręciłem wyczyściłem i już go nie ma ;( Przy okazji czyszczenie przepustnicy i krokowego ... (czemu nie skoro już się tyle porozkręcało). Jak nie chcesz zaślepiać to orginalna podkładka pod egr w ASO kosztuje ... 5,39 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalem się do mechanika z czyszczeniem EGR-u bo sam to nawet warunków nie mam przy tej pogodzie...

EGR był zasyfiony podobnie jak przepustnica i silniczek krokowy

Wszystko wyczyszczone zobaczymy jak bedzie hasało.. tylko błąd stary pozostał ale rozumiem że wystarczy w tym przypadku na jakiś?? czas odłaczyć akumulator i będzie reset..

 

A teraz najlepsze...

Wyjeżdzam od mechanika, jeżdze sobie po zatłoczonych uliczkach Łodzi no i tak po kilku kilometrach nagle brak jedynki :wink:) zaraz potem brak wstecznego... :wink: heh do mechanika już nie ma co jechac bo pozamykane, pozostało ruszając z dwójeczki podjechac pod dom i zaparkowac tak zeby możńa było do przodu wyjechac ... :lol:

 

popatrzyłem przy latarce troche...maske otwieram a tam przyczyna...klucz oczkowy 10 co se mechaniory zostaili w mojej tigrze zablokował mi dżwignie zmiany biegów....

k...wa a co sę nakląłem :PPPP

takie mechaniory...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stary" błąd pozostaje do 20 poprawnych uruchomień silnika. Potem sam się kasuje, więc nie trzeba resetować kompa. A co do sumienności mechaników to po wizytach u nich zawsze brakowało gdzieś śrubki, nakrętki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności