Skocz do zawartości

Tigra Twin Top szyba się nie uchyla


Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem w jeden i drugi sposób. Wyciągnąłem i doładowałem akumulator, wsadziłem ponownie i dalej to samo. Dodatkowo przestało włączać się radio (oryginalne z Opla CD30 mp3). Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki odpowiedzialne za radio oraz związane z szybami, wygląda w porządku. Wyciągnąłem radio i tam też bezpiecznik sprawdziłem. Mierzyłem czy jest 12 V na wtyczce przy zapalonym zapłonie, ale niestety nie umiem stwierdzić. Sprawdzałem błędy w komputerze, nic nie pojawia się.

Coś ktoś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałbym pomóc ale za bardzo nie wiem jak.

 

Odłączałeś aku ponownie np. na godzinę?

Byłeś w ASO i podłączałeś do kompa? Jakieś błędy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, byłem w serwisie Opla w Chorzowie. Elektryk próbował zbadać temat i po podłączeniu komputera wyskoczyły 2 błędy:

B3803 Zamykanie komfortowe niskie napięcie

B1364 Niskie napięcie

Później powiedział, że potrzebuje 4 dni na znalezienie problemu i 1500 zł na początek.

Może ktoś miał już podobny problem z domykaniem okien?

Akumulator odłączałem, naładowałem i przyłączyłem ponownie, ale nic to nie dało.

Radio już udało mi się naprawić. Był bezpiecznik obok akumulatora przepalony.

Edytowane przez losium

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekaj od tego elektryka czym prędzej. 1500zł na początek za co on chce?

Próbowałeś podłączyć inny akumulator (inną sztukę)?

Typ akumulatora oczywiście ma właściwą pojemność?

Szyby po podłączeniu akumulatora masz poprawnie zaprogramowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem auto od niego, bo bym miliony stracił.

Akumulator jest jeszcze oryginalny z GM ale to pewnie 10 lat ma bo 2006 rok Tigra. Chciałem wymieniać ten akumulator, ale sprzedawca akumulatorów zmierzył mój akumulator i powiedział że jeszcze jest dobry. Mogę spróbować z Vectry diesel 1.9 CDTI wpiąć i zobaczyć. Dzięki za podsunięcie pomysłu.

Zawsze próbuje szyby zaprogramować, ale nie chce się uaktywnić funkcja automatycznego opuszczania szyb i domykania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Cię, 10 lat ma akumulator a Ty się zastanawiasz jak poradzić na problemy z elektryką : SMILE :

Wymień go czym prędzej.

Co do "programowania" szyb - u mnie po wymianie aku też nie chciały szyby zjeżdzać w dół.

Trzeba było było to robić przy zamkniętej masce (tego pewny nie jestem ale lepiej ją zamknąć), i chyba zamkniętych drzwiach bocznych. Jeśli programowałeś przy otwartch to procedura nie działała.

 

I jeszcze jedna uwaga. Zaprogramowanie szyb w krańcowych pozycjach w moim przypadku automatycznie spowodowała samoczynne opuszczanie/domkanie po otwarciu drzwi.

 

*Jeśli coś pomyliłem to proszę o poprawienie.

Edytowane przez nygus7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, czy ktoś rozwiązał zagadkę nie opuszczającej się szyby przy otwieraniu drzwi bo nagle przestało to działać. Programowanie nic nie daje chyba że coś źle robie(u mojej kobiety są to drzwi pasażera). Drzwi kierowcy normalnie działają, dach też się otwiera ale nie zjeżdża jedna szyba przy jego otwieraniu. Błąd to B3803 - Zamykanie komfortowe napięcie za niskie lub przerwany obwód. Czy to programowania da się wykonać OP-COMem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość olusia1522

Witam!

Mam identyczny problem - szyby (zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera) podczas otwierania drzwi nie opuszczają się na kilka cm, a po zamknięciu nie podnoszą. Stało się to po odłączeniu akumulatora (na jakąś godzinę). Programowanie szyb (góra/dół) nie pomaga, jak i również ponowne odłączenie akumulatora i kolejne próby programowania nic nie dają. Dodatkowo wywala błąd B3803 Zamykanie komfortowe, napięcie za niskie lub przerwany obwód.

Programowanie z poziomu OP-COM też nic nie pomaga. Może to mieć związek z czyszczeniem uszczelek poziomych zewnętrznych przy szybie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności