Skocz do zawartości

OPEL VIVARO, MOVANO


Gość Bartek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do osób znających temat. Planuje zakup opla vivaro, movano do firmy. Interesuje mnie jaki silnik będzie najmniej awaryjnym silnikiem, najbardziej sprawdzającym się. Oglądając te samochody na allegro już troche zgłupiałem, każdy pisze co innego. Niestety nie mogłem znaleźć podobnego tematu, jeśli takowy jest proszę o podesłanie linka a moderatora o wyrzucenie do kosza tego tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpopularniejszy silnik to 1.9 najlepszy 3.0

zarowny jedno i drugie z wymienionych przez Ciebie aut to renowki ze znaczkiem opla,na forum renault wyczytasz ze silnik 2.2 jest najwieksza klapa tego koncernu,sam posiadam 1.9 i ma on dosc duzo wad fabrycznych,przy przebiegu ponad 200 kk auto psuje sie niesamowicie.mechanicy niewiedza jak sie za niego zabrac i kaza wymieniac bezcelowo czesci ktore sa sprawne az w koncu trafia w ten wadliwy element.

w ostatnim miesiacu zerwal mi sie pasek alternatora,wkrecil sie w rozrzad przestawiajac go o 2 zeby i zrywajac kolo pompy wody + zerwany klin na kole zebatym walka rozrzadu,po tygodniu walnal elektrozawor sterujacy cisnieniem paliwa na szynie wtryskowej rozwalajac zawor przelewowy (niewymienny)w szynie i rozerwalo przewod przelewowy za szyna.mam kompletny silnik na przekladke czesci ale gdybym musial za kazdym razem kupowac nowe czesci to tylko usiasc i plakac

przez lekko ponad rok zmienilem

turbine,wtryskiwacze,2x czujnik cisnienia na szynie,elektrozawor pompy cr,przeplywka,kolektor hamowania,2x tylne zaciski hamulcowe,3 przewody recznego,mocowanie odmy,kolo walka rozrzadu,czujnik regulujacy otwarcie turbiny,czujnik temp wody i niepamietam juz ile oslon rozrzadu

przy zakupie tego auta pomysl o interface op-com bo sie nie wyplacisz za podlaczenia pod kompa

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze wkrecil Ci sie tam pasek to nic nie znaczy. mogl pzreciez wkrecic sie w kazdym innym samochodzie i byłoby to samo. Mialem, który kupil auto nowe z salonu z 2005 r i do momentu az go sprzedał nic nie robil. Interesują mnie wypowiedzi osob, którzy popieraja cos argumentami bo takie sytuacje jak Tobie mogly sie trafic kazdemu innemu i wydaje mi sie, ze jest to poprostu przypadek losowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz znam juz kazda srubke w tym konkretnie modelu i niewiem czy istnieje wieksze padlo niz ten wynalazek renowki.w kazdym innym samochodzie pasek rozrzadu jest chroniony przynajmniej oslona z pcv,nie utwardzona szmatka.mialem sporo aut,z naprawde duzymi przebiegami i nigdy nie musialem wymienic tylu czesci ile w tym aucie.poczytaj se na forach co inni pisza,moje naprawy to i tak pikus,bywa ze auto jezdzi od mechanika do mechanika bo nikt nie potrafi go naprawic,twoj znajomy mial samochod ktory sie niepsul...znam typa ktory jezdzil 17 lat,okolo 280 kk przebiegu i urwal mu sie pasek bo nie wiedzial ze cos takiego sie wymienia,a ojciec ma avensis z 2003 z przebiegiem 70 kk i tez nic nie wymienial,pewnie drugie 9 latek przejezdzi i nic nie wymieni...

potrzebyjesz argumentow zadaj pytanie wujkowi google i uzyskasz odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podbiję temat. Znajomy szuka Movano.

Do wyboru są silniki 2.5 DTI 115KM, i 2.5 CDTI 120KM.

Czym te silniki się różnią-podejrzewam że układem zasilania paliwa. Który silnik bedzie lepszym wyborem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności