Skocz do zawartości

Brak komunikacji między radiem a wyświetlaczem


Gość piotrbydgoszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrbydgoszcz

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Od 3 tygodni jestem właścicielem opla vectry c przed liftem 2004 rok wersja kombi silnik z19dth, radio ccr2006 philips ze zmieniarką na 4 płyty.

Auto w stanie dobrym użytkowane w Niemczech przez starszą kobietę, mimo to jest do drobnych poprawek, tak by było w 100% sprawne. Ponieważ mam warsztat samochodowy (mechanika, wulkanizacja, klimatyzacja), więc dla mnie to żaden problem. Na poczętek klocki hamulcowe, łączniki drążka z przodu, jakieś sprężyny i inne pierdołki ;)/>/>/>. Schody zaczęły się , gdy wziąłem się za elektronikę. Od początku wyświetlał mi się błąd czujnika poziomowania świateł. Diagunem podpiąłem się i diagnoza stosunkowo prosta :)/>/>/>. W celu potwierdzenia diagnozy podjechał jeszcze do mnie zaprzyjaźniony elektronik z opel-techem i potwierdził błędy i moje domysły.

Zaproponował jeszcze, że zmieni mi język na wyświetlaczu na j. polski. Po kilku nieudanych próbach wgrania nowego softu, czy też może zastąpienia go innym odpuścił sobie temat. Jadąc do domu stwierdziłem jednak, że przestała mi działać kierownica wielofunkcyjna, żaden przycisk nie działa. Na drugi dzień powiadomiłem kolegę o zaistniałej sytuacji, jednak ponieważ nie miał czasu, postanowiłem podjechać do innego znajomego. Tym razem został podłączony kts 520.

Znajomy stwierdził, że są jakieś błędy w audio, pousuwał je, kazał jeszcze na chwilę odpiąć akumulator, w sumie nie wiem czemu, ale to nie ważne.

Pierwsza próba wprowadzenia kodu - porażka. Radio się włącza, słychać też sygnał po naciśnięciu as i przycisku włączenia radia przy włączonym zapłonie i zero reakcji na wyświetlaczu. Wygląda to tak jakby nie było komunikacji pomiędzy wyświetlaczem a radiem. Znajomy zażegnywał się że nie mógł niczego zepsuć.

Posprawdzaliśmy wszystkie bezpieczniki, wszystkie są ok. Chcę nadmienić, że z pozycji kts-a przyciski na kierownicy działają, a i przyciski na radiu też są sprawne, tylko ten brak komunikacji pomiędzy wyświetlaczem a radiem. Czy kierownica działa tego nie wiem. Czy macie jakieś sugestie, może spotkaliście się z podobnym problemem ? Jak na razie mogę sobie tylko pośpiewać w aucie, a wszystko było sprawne-mówimy o audio.

Edytowane przez Kacper
tytuł tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało prawdopodobne aby kostka w radiu czy wyświetlaczu przestała łączyć, ale możesz spróbować docisnąć radio.

Zwróć się ponownie do znajomego z Opel-techem aby ponownie sprawdzić co jest nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrbydgoszcz

raczej nieprawdopodobne, aby z tą kostką było coś nie tak - była sprawdzana 3 razy...

Czy sądzicie że z pozycji opel techa bądź kts można było nawet niechcący coś namieszać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że coś zostało namieszane. Wiem że czasami jak były wypuszczane auta bez radia to wyświetlacz nie był uruchomiony do współpracy z radiem. Trzeba było wtedy jechać do serwisu aby uruchomić wyświetlacz techem. Możliwe że przypadkiem została wyłączona współpraca wyświetlacza z radiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrbydgoszcz

Ten kolega z kts kontaktował się z kimś z serwisu opla i podobno nie ma opcji, żeby coś nie tak namieszać. Wiem jednak z doświadczenia, że ci serwisanci-pracownicy czasami sami nie wiedzą co mówią ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrbydgoszcz

A jesteś pewien, że można wyłączyć kumunikację pomiędzy radiem, kierownicą a wyświetlaczem , tak żeby wszystko się rozjechało ? Jeśli tak to by to wszystko tłumaczyło i byłbym szczęśliwy :)

W sobotę mam sesję z opel techem i zobaczymy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrbydgoszcz

Dzięki. Pozostaje prawdopodobnie znaleźć kumatego elektronika, który wie co robi. Niestety dużo jest takich, którzy posiadają dobry sprzęt i potrafią jedynie sczytać błędy i ewentualnie je usunąć no i skasować kaskę. Gorzej z interpretacją a jeszcze gorzej z obsługą opcji zaawansowanych. W sobotę, najpóźniej w poniedziałek dam odpowiedź co się u mnie stało, bo mi to spokoju nie daje. Może ten post pomoże też komuś...

Pozdrowienia i dzięki za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności