Skocz do zawartości

Brak komunikacji między radiem a wyświetlaczem


Gość piotrbydgoszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znać co ustaliłeś, jak masz możliwość to spróbuj podmienić dla sprawdzenia radio (tylko trzeba pamiętać o kodach radia)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrbydgoszcz

Niestety nie mam możliwości zamiany radia, mam inny model w magazynku. Sugerujesz, że radio mogło klęknąć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrbydgoszcz

Witam ponownie forumowiczów. Dzisiaj sprawę wyjaśniłem i doprowadziłem do końca. Zgodnie z sugestią sznownego moderatora wpierw rano pojechałem do serwisu opla zasięgnąć języka i upewnić się co do naszych przypuszczeń. Potwierdzono mi, że techem 2 można w zasadzie zrobić z elektroniką samochodową dosłownie wszystko.

Cena 159 zeta no i trzeba umówić się z fachowcem najlepiej na dzień następny. Ponieważ lubię słuchać muzyczkę w czasie jazdy "zgwałciłem" kolegę mającego techa

aby od ręki zrobił w kompie samochodowym porządek. Okazało się, że wykrzaczyły się wpisy w kompie pokładowym zarządzającym m.in radiem i w ciągu 5 minut zapanował porządek :). Kolega okazał się fachowcem wysokich lotów. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania , chętnie podzielę się swoją wiedzą. Załączam pozdrowienia.

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje z nicka że jesteś z Bydgoszczy i wspominałeś że prowadzisz warsztat.

Myślę że jak będziesz odwiedzał forum , podpowiadał co i jak naprawić itp to nie będzie problemu jak podasz namiary na własny warsztat i namiar na kolegę z Techem w tym dziale http://forum.opel24.com/forum/138-Kujawsko-Pomorskie/ chyba ze już ktoś Cię polecił http://forum.opel24.com/topic/24274-Mechanicy/

 

Może też jakiś upust znajdziesz dla forumowiczów :wink:/>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

Prawdopodobnie przy aktualizacji zresetowały się ustawienia i dla tego tak było, radio ustawione było na "nie wytępuje" a sterowanie z kierownicy na "brak".

 

Kiedyś przes przypadek tak u siebie w AH zrobiłem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Gość Kamillo1985

Witam.

Mam taki problem.

Pacjent: Vevctra C 2007

Zmieniłem radio z CD30 (zmarło wsad płyt i obiór radia) na CD30 mp3.

Po zmianie sprzet działał ale wyswietlał się komunikat Display Safe. 

Pojechałem do magika, ktory wylogował stare radio i zalogował CD30 mp3.

Po jakiejś godzinie i kilku uruchomieniach samochodu. Coś pyknęło w głośnikach i radio przestało grać.

Po chwili okazało się, że nie komunijuje się z wyświetlaczem. A na przyciśnięcie przycisków radio reaguje z opóźnieniem. Sprzęt gra, ale nie komunikuje się z wyświetlaczem, wyjęcie kluczyka nie powoduje wyłącsenia radia. 

A komputer magika nie może się połączyć z tym radiem. Nie wykrywa go. 

Inne radio śmiga.

Ktoś ma jakiś pomysł?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności