Skocz do zawartości

Przegub wewnetrzny prawy -Corsa B


Gość krzychol38

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzychol38

Witam,

mam pytanie. Od kilku tygodni mam bicia w kierownicy. Bicia były przed i po wymianie opon (czyli też wyważeniu). niby prędkości gdy bicie czuć są typowe dla wywazenie (100 - 120). W związku z tym pojechałem na diagnostyke. Jeden pan zdiagnozował przednią oś, pozaglądał poruszał kołem i wyszedł. Wrócił z drugim, który jeszcze przed zaglądnięciem powiedział że to przegub wewnętrzny. zaprosił do biuira gdzie szuka nowej części, Pan w biurze powiedział, że cięzko z tym typem. Ale jak szukałem na Allegro to nie jest tak ciężko. Pan znalazł w Rzeszowie za 280zł (bez wkładu) a ja znalazłem za 120, z tym że jest informacja że krzyżykowe. Pierwsze pytanie co to znaczy? jak to sprawdzić? kolejne pytania: Czytałem że objawy przegubu to stukanie w kole przy skręcaniu. Ja stuków nie słysze żadnych, tak samo czytałem że przy luzie drgania znikają - u mnie nie znikaja. Czy to faktycznie przegub? Jeśli nie to co? inny mechanik powiedział, coby wywazyj jeszce raz koła, zmienić koła tył na przód. przypomniało mi się że kiedyś za szybko wjechałem na wysoki krawęznik własnie prawym kołem, wykrzywił się rant felgi, ale niby prostował. Może są jakieś wygiecia i to jest przyczyną? Jak myslcie? Tylko, nie pamiętam czy mioałem wcześniej też te bicia. Cięzko jest określić moment początkowy bo takie prędkości rzadko osiagam. Jeżeli to przegub to jaki pasuje do mojego modelu: Corsa B 1996 60KM 8V. Jestem ciemny w te sprawy więc boje sie ze ktoś chce mnei wyrolować. Poza tym spotkałem sie z radą "masz stare auto po co Ci nowy przegub, kup używany". Tylko wolałbym przegubu nie kupować w ciemno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muminek1177

U mnie za ścieżkę bynajmniej rok temu płaciłem trzy dychy, pojechałbym jeszcze w inne miejsce by potwierdzić diagnozę, nie mówiąc nic o poprzedniej, przyczyn może być kilka, również krzywa tarcza hamulcowa, ja miałem taki problem tylko raz gdy na felgę od wewnątrz nalepiło się błota, a druga była czysta ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychol38

U mnie za ścieżkę bynajmniej rok temu płaciłem trzy dychy, pojechałbym jeszcze w inne miejsce by potwierdzić diagnozę, nie mówiąc nic o poprzedniej, przyczyn może być kilka, również krzywa tarcza hamulcowa, ja miałem taki problem tylko raz gdy na felgę od wewnątrz nalepiło się błota, a druga była czysta ...

 

Właśnie czytałem o tym, ale koła są czyste. Myślałem też o sprawdzeniu tego przegubu, tylko czy to się da? Da się okreslić czy przegub jest uszkodzony? No i ciagle pytanie, nie chce dawać 280zł za przegub z Rzeszowa. Czy przeguby na allegor są ok? Ew mozna jakiś uzywany zamontować?

 

P.S Hamulce raczej ok bo drania przy normalnej jeździe. No chyba że przy wymianie klocków w sierpniu coś schrzanili. Dziewczyna twierdiz że drgania są od tamtego momentu. Wymiana była spowodowana diagnozą (coroczny przegląd) że coś strzela w hamulcy (TEŻ PRAWYM). A może wtedy to nei były hamulce tylko ten przegub zaczynał kończyć swój zywot?

Edytowane przez krzychol38

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muminek1177

To może warto pojechać na ścieżkę w inne miejsce, nie mów co powiedzieli przy wcześniejszym przeglądzie i zobaczysz co wymyślą, drgania idą tylko na kierownicę czy na drążku zmiany biegów też są, kiedyś nigdzie nie mogłem dostać krzyżaka do swifta, stare auto,rozleciało sie jedno łożysko igiełkowe, kupiłem na all... i na razie chodzi, gwarancji zbyt długiej nie dostaniesz, ale powinno być o.k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychol38

To może warto pojechać na ścieżkę w inne miejsce, nie mów co powiedzieli przy wcześniejszym przeglądzie i zobaczysz co wymyślą, drgania idą tylko na kierownicę czy na drążku zmiany biegów też są, kiedyś nigdzie nie mogłem dostać krzyżaka do swifta, stare auto,rozleciało sie jedno łożysko igiełkowe, kupiłem na all... i na razie chodzi, gwarancji zbyt długiej nie dostaniesz, ale powinno być o.k.

A co to jest ten krzyżak? Bo ja nie wiem czy ja go mam:D Drgania czuje tylko na kierownicy, choć nie jestem pewien bo moja Corsa 110 na 5 biegu osiąga a w dół to przestaje drgać. ostatnio zauważyłem że przy powolnym przyspieszaniu najpierw drgania czułem w podłodze ( lewa noga obok pedałów drgała) a potem dopiero w kierownicy. Pan na diagnostyce powiedział że drga już szybciej ( nie wiem kiedy zauważył ). Chyba zrobie jak mówisz. Sprawdzić jednak na diagnostyce czy do zwykłego mechanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muminek1177

A co to jest ten krzyżak? Bo ja nie wiem czy ja go mam:D Drgania czuje tylko na kierownicy, choć nie jestem pewien bo moja Corsa 110 na 5 biegu osiąga a w dół to przestaje drgać. ostatnio zauważyłem że przy powolnym przyspieszaniu najpierw drgania czułem w podłodze ( lewa noga obok pedałów drgała) a potem dopiero w kierownicy. Pan na diagnostyce powiedział że drga już szybciej ( nie wiem kiedy zauważył ). Chyba zrobie jak mówisz. Sprawdzić jednak na diagnostyce czy do zwykłego mechanika?

Miałem na myśli swifta,przegub wewnętrzny składa się z gniazda i krzyżaka tj pierścienia z frezami na półoś i trzech po bokach na łożyskach igiełkowych, zobacz sobie na najpopularniejszej stronie z aukcjami, nie wiem czy mogę reklamować, podejrzewam że u mechanika za diagnozę zapłacisz więcej, a napewno zechce on naprawiać Ci tą usterkę, a przegub na stronie o której wspomniałem kosztuje od 120-160 zł plus przesyłka

Edytowane przez Muminek1177

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychol38

Miałem na myśli swifta,przegub wewnętrzny składa się z gniazda i krzyżaka tj pierścienia z frezami na półoś i trzech po bokach na łożyskach igiełkowych, zobacz sobie na najpopularniejszej stronie z aukcjami, nie wiem czy mogę reklamować, podejrzewam że u mechanika za diagnozę zapłacisz więcej, a napewno zechce on naprawiać Ci tą usterkę, a przegub na stronie o której wspomniałem kosztuje od 120-160 zł plus przesyłka

 

Wczoraj pisałem do sklepu w sprawie zgodności i otrzymałem odpowiedź: jeżeli Pański przegub posiada krzyżak wew wg zdjecia - to bedzie ok

A skąd ja mam wiedzieć:D/> Może ktoś wie jaki będzie pasował?

Np ten: 2827557681.jpg

Wymiary

 

Ilość zębów zewnętrznych - 22

 

Ilość zębów wewnętrznych – 28

 

Średnica uszczelnienia – 35mm

 

Przypominam Corsa B Eco, 1.4 8V 60KM 1996r. Silnik: X14SZ

Edytowane przez krzychol38

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muminek1177

Niestety ja mam c14nz więc nie powiem czy będzie pasował, a nie możesz podnieść, odkręcić koło, śrubę mocującą łożysko, dodatkowo odkręcałem amortyzator by było ławiej wyjąc półoś, poluzować osłonę przegubu i wyciągnąć półoś, policzyć żęby i kupić nowy? może gniazda nie będziesz musiał wymieniać, a rozleciało się tylko jedno łożysko, u mnie nie było bicia a bardzo szarpało ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychol38

Niestety ja mam c14nz więc nie powiem czy będzie pasował, a nie możesz podnieść, odkręcić koło, śrubę mocującą łożysko, dodatkowo odkręcałem amortyzator by było ławiej wyjąc półoś, poluzować osłonę przegubu i wyciągnąć półoś, policzyć żęby i kupić nowy? może gniazda nie będziesz musiał wymieniać, a rozleciało się tylko jedno łożysko, u mnie nie było bicia a bardzo szarpało ...

Będąc szczery jestem laikiem i nie mam warunków by cokolwiek robić. Poza tym nie chce nic zepsuć:D A czy uszkodzenie przegubu zawsze jest widoczne? Czy nie koniecznie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muminek1177

Będąc szczery jestem laikiem i nie mam warunków by cokolwiek robić. Poza tym nie chce nic zepsuć:D/> A czy uszkodzenie przegubu zawsze jest widoczne? Czy nie koniecznie?

nie uszkodzenia nie widać, może czas na nowe hobby, mechanikowanie. ja zraziłem się do mechanika jak za wymianę uszczelki pod głowicą policzył sobie 4 stówki, poproś znajomego który ma jakies pojęcie, i pomagaj mu przy tym, jak kolejny raz będzie problem z przegubem , będziesz już wiedział co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności