Skocz do zawartości

Frontera 99r. Zgasła podczas jazdy


Gość VOJTAZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, niestety jestem tu 1 raz, mam nadzieje że dobrze wybrałem dział.

 

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem frontery B z 2.2dti 85kw. Pan który mi sprzedawał forntere otwarcie mi powiedział że jest problem z odpalaniem. Kupiłem i od razu dałem na warsztat, wymieniliśmy gumki uszczelniające wtryskiwacze, mechanicy stwierdzili że to częsty przypadek u klientów którzy przyjeżdzają z takimi silnikami do nich. Po wymianie tych gumek, problem nada jest. Śiwece sprawdzone i są ok. Podejrzenia padają za źle ustawiony zapłon, ale nie zdązyli się do tego dobrać, więc dziś pojechałem na przejaźdzkę i w drodze powrotnej zapaliła się ikonka silniczka, auto traciło moc a potem zgasło, próbowałem odpalić ale silnik zachowywał się tak jakby ledwo dostawał paliwa, szarpał i próbował wejść na obroty. Auto scholowałem i jutro mma zamiar do niego zaglądnąć. Przyznam się też że jak byłem na komputerze był problem z egr (został już wyczyszczony wraz z kolektorem). Problem też jest z czujnikami abs i czujnikiem temperatury wody. Pomocy bo do jutra rano chciałbym coś co nieco się dowiedzieć. :((

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podłączałeś pod kompa to podaj numery błędów.

 

 

Ostatni wynik z wydrukiem błędów został w aucie. jutro rano przeprowadzę nowe badanie bo auto już stoi na warsztacie i dziś już to ustalałem z mechanikiem. Będę pisał na bieżąco o moim przypadku. A przypomniało mi się że moduł na pompie był już naprawiany, co sam sprzedający mi to powiedział, no i zresztą widać że był ruszany. Hmm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem już po diagnozie, P1631 Sterownik pompy wtyryskowej padł. Teraz mam prośbę, czy warto wyienić sam sterownik czy robić całość pompy? dlaczego sterowniki wysiadają, co jest ich przyczyną awari? I czy po takiej powiedzmy pełnej naprawie warto trzymać auto, jak długo wytrzymuje ta naprawa? Pozdraiwiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w/w serwisie boscha mogłem się spodziewać ceny, 2400.

 

zadzwoniłem do innej firmy w Opolu ,1800 max 2400 ulica pogodna 20 Opole

 

http://firmy.auto.com.pl/firma/2353,F_H_U_DIESEL-KOMPLEKS_JAROSLAW_LENIW.html

 

znajomy sam osobiście widział ich aparaturę.

 

Dzwoniłem też do wawy, mototronika Pan Witek powiedział od 1200 do 1800.

 

Kogo wybrać? wiadomo że tańszego:) ale czy na pewno? Poradźcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i nie mam dobrych wiadomości. Oczywiście popma wtryskowa przyszła, zamontowana została w ub. czwartek. w piątek sprawdzaliśmy jak auto chodzi, skasowaliśmy stare błędy, pojechałem się przejechać krótki dystans, na komputerze spalanie 26litrów na 100km. No i przyszła sobota, odebrałem auto z warsztatu i pojechałem je umyć, w drodze powrotnej stało się, przy chyba 2000 obrotów zapaliła się ikonka silniczka i auto straciło moc, noga z gazu ikonka silniczka zgasła i auto znowu dostało moc i tak w kółko gdy dodawałem gazu. No to akcja powrotu na warsztat, podłączyli pod komputer, chyba chodziło tam o kąt wtrysku błąd chyba był P19.... byłem tak zły że nic nie pamiętam, odpalili auto i dodali gazu, wielka chmura dymu. Właściciel warsztatu powiedział że nie dobrze. Zadzwoniłem do firmy co sprzedała mi pompę, powiedzieli że to może być wina źle ustawionego rozrządu, lub wina czujnika wału?. Co to może być? mieli rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności