Skocz do zawartości

Praca auta - raz głośna raz cichsza


Gość Adamiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie dotyczące głośności pracy auta w kabinie kierowcy, mianowicie wczoraj moje auto pracowało ciszej , dzisiaj praca była głośniejsza ://> nie wiem czym to jest spowodowane. Od czasu do czasu się tak dzieje że auto pracuje raz ciszej , raz głośniej i jest to odczuwalne w kabinie. Proszę o jakies sugestie , będe wdzięczny. Jak możecie napiszcie co ma wpływ na taką pracę - jakie elementy auta się do tego przyczyniają , czy może jakies gumy są sparuszałe ... sam nie wiem

Autko Opel Corsa b 1.7d 1997 , poduszki wymienione pod silnikiem i skrzynią biegów

Edytowane przez Adamiak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy auto posiada filtr czastek stalych?.Jezeli ma...to mozliwe ze co jakis czas sie wypala i to jest powodem troche glosniejszej pracy silnika i podwyzszonych obrotow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy auto posiada filtr czastek stalych?.Jezeli ma...to mozliwe ze co jakis czas sie wypala i to jest powodem troche glosniejszej pracy silnika i podwyzszonych obrotow.

 

SZACUN DLA NATAN!!!

problem dotyczy corsy b z silnikiem 1.7D to weteran wsrod dieseli,nie potrzebuje nawet sprezarki;):)/>

 

a te poduchu to byly oryginalne czy podruby , bo to tez moze cos byc z tym zwiazane

 

ewentualnie sprzeglo sie zaczyna sypac.

 

Wzialbym jeszcze pod uwage fakt ze nie wiem czy zauwazyles to ze w niskiej temperaturze Twoj diesel tez bedzie pracowal glosniej,nie wiem jakie masz teraz temperatury u siebie,ale przeanalizuj to sobie;):)

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temepratura nie bedzie tutaj miala znaczenia ponieważ gdy był nieco cichszy to było ok 9st a nieco glośniejszy 6st. Hmm.... Panowie a może to być wydech? tłumik był wymieniony ale częśc od kolektora do tłumika jest zardzewiała dość mocno, przedmuchów gołym okiem nie widać ale możliwe ze to to ?

 

P.S Poduchy były zamienniki ale czy to by raz głośniej raz cicszej działało ?

 

Dzisiaj zwróciłem uwagę na na prace tego silnika i na moje ucho to przy dodawaniu gazu jest raz głośno, raz ciszej - może to jakas sugestia.

Edytowane przez Adamiak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łącznik elastyczny na wydechu za kolektorem wydechowym

 

jest w okolicy pomiedzy kierowca a pasazerem pod nadwoziem-moze to byc to

 

zapal auto przytykaj wydech czyms zobaczysz czy masz przedmuchy;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej , niebawem jade na wymiane oleju wiec przedstawie co i jak mechanikowi i napisze co w tej kwestii wyszło i myślę że temat mam nadzieje bedzie do zamknięcia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności