Skocz do zawartości

Opel Corsa 1,3 CDTI - zero reakcji.


Gość zajaszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale trudno się nie zgodzić z Bad...

 

Kolego diagnostykę zacznij od ucieczki od tego pseudo mechanika, w jaki sposób stwierdził że pompa i wtryski są uszkodzone??

 

Kto wogóle na pałę każe po 130tyś robić takie rzeczy a na koniec jeszcze silnik wymieniać i kupę innych rzeczy bez potrzeby jak mniemam...

 

A co do samego problemu dobrze koledzy prawią, zacznij od elektryki i sterownika silnika, najprościej tak naprawdę to go podmienić na inny ze sprawnego auta..

 

zajaszcze samo znalezienie opiłków nie powoduje jeszcze konieczności ich regeneracji, coś ty z tym autem robił że popsypały się opiłki z pompy przy takim przebiegu...

Edytowane przez marmi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury, zmień mechanika ja mam 273tys i pompę wymieniałem po 200tys a wtryski są od poczatku jakie były. Jak ten gość sobie nie radzi tylko po kolei naciąga Cię na wymiany i regeneracje a potem na wymiane całego silnika, który ma 126tys to jakas parodia jest.

Ten sterownik to elektronik powinien sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zajaszcze

Ogólnie to ja sie nie znam.

Jeżeli paliwo złej jakości może mieć na to jakikolwiek wpływ, to zapewne będzie przyczyną.

No i eko - jazda.

 

Edit: poprawa składni.

Edytowane przez zajaszcze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego zmierzam trenowałem taki temat w renault megane 2008 1,5cdti uszkodzona pompa wysokiego ciśnienia zatarta na maxa nie chciała się nawet obracać no i oczywiście uszkodzone wtryski opiłki metalu i takie tam . Regeneracja w renomowanej firmie na południu polski . Po montazu silnik uruchomił się na 5 sekund możżże 6 i zgasł koniec - cała jego praca nie chciał sie uruchomić wogóle. Dwa tygodnie walki- wynik - uszkodzone wtryski założyłem jakieś lumpy lejące w przelew - odpalał i pracował .

zapłaciłem za regenerację wtrysków ale czy swoich tego nie jestem pewien.

Pozdrawiam i powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli paliwo złej jakości może mieć na to jakikolwiek wpływ, to zapewne będzie przyczyną.

jeśli sie leje nie wiadomo co i na jakich stacjach to ok..

 

Ogólnie to ja sie nie znam.

sorki kolego ale to było łatwo zgadnąć, mechanik Ci każe a ty robisz co on powie, w ten sposób niedługo kolejny silnk i nie tylko każe ci włożyć...

 

 

 

No i eko - jazda.

tam jest zwykłe turbo więc nic mu nie zaszkodzi eko jazda, choć czasem silnik trzeba przegonić... prędzej niż silnikowi taka jazda zaszkodzi układowi przeniesienia napędu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ja sie nie znam.

dlatego Cię na kasę orżnęli i wymienili całkiem nowy silnik zapewne bez potrzeby...

 

Jeżeli paliwo złej jakości może mieć na to jakikolwiek wpływ, to zapewne będzie przyczyną.

No i eko - jazda.

to też ten spec stwierdził? nieźle

 

wyobraź sobie, że tankuję nasz krajowy ON na różnych stacjach i przejechane mam 273tys

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuje wszystkim za podpowiedzi

dobra rada nie pokazuj się u tego mechanika więcej, bo widac znalazł sobie w tobie ofiarę do wydojenia...

 

Moja corsa c z 2006 roku miała zrobione ponad 260tyś i tez nic się nie działo poza drobnostkami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Ja to bym sobie jeszcze posprawdzał bezpieczniki... za tyle tysięcy co wydano to wolałbym poświęcić te pare minut. Kiedyś podczas jazdy fiatem ducato (dostawczak) samochód sam zgasł. Zrobiło się gdzieś jakieś zwarcie w związce i spaliło pare bezpieczników. A poza tym samo ECU też może być przyczyną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności