Skocz do zawartości

Drżenie kierownicy podczas jazdy


Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

Witam proszę o pomoc mianowicie auto to opel corsa b 1995r 1.2i, podczas jazdy przy prędkości 105 a 120 km/h

drży mi kierownica poniżej tych prędkości lub powyżej nie tylko w tych granicach w

aucie wymienione zostały amortyzatory przód jak i tył,końcówki maglownicy zbieżnośc też została ustawiona

końcówki wahaczy i gumy drążków reakcyjnych opony i felgi są dobre byłem u wulkanizatora wszystko powyważane

opony nie mają guzów.Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego..ten sam problem mialem. w astrze. opony debica -3 letnie..bez guzów chodzace b.ladnie na wywarzarce....wszystkie drażki wymienione...sprawdzone...! Po wymianie opon na nowe problem znikł. Może zamien pierw przod na tyl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do innego wulkanizatora

i zapytaj jaka maja ustawiona tolerancje na maszynach

bo cos czuje ze sie kolegom nie chce ustawiac maszyn i wala jak leci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

miesiąc temu wymieniłem opony na używki 2 letnie i nadal tak samo

tył na przód też zmieniałem i nadal tak samo na alu felgach też tak było więc kupiłem

stalówki i nadal drży koła były wyważane u 3 wulkanizatorów i drży

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na odleglosc kolego nikt Ci nie pomoze

skoro kazdy ze specow twierdzi ze jest OK

to jest problem

bo ktorys sie myli

moze to wywalone lozysko (ale to by bylo slychac)

hamulce (tarcze) tez raczej powoduja dodatkowe objawy (drgania przy hamowaniu)

luzne koncowki drazka albo czesci zawieszenia rowniez slychac i latwo zdiagnozowac (slepy znajdzie luzy)

po ile gram ciezarkow masz na kolach ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

cięzarki na felgach mają po 15 gram na jednym a na drugim 8 gram,tarcze i klocki maja jakiewś 2 miesiące łożysk przednich nie słychać tylnie hamulce kompletnie nowe razem z łożyskami i czopami.Czy to mogą byc wachacze bo to zostało tylko stare w sensie ze te tulejki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zawieszenie jest OK czy nie ??

bo wybite tuleje moga powodowac drgania

ale to by bylo czuc w calym zakresie predkosci

oraz przy hamowaniu

a nie tylko miedzy 100 a 120 czy ile tam napisales

to wskazuje typowo na zle wywazone kola

badz uszkodzenie opony lub felgi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc mianowicie auto to opel corsa b 1995r 1.2i, podczas jazdy przy prędkości 105 a 120 km/h

drży mi kierownica poniżej tych prędkości lub powyżej nie tylko w tych granicach w

aucie wymienione zostały amortyzatory przód jak i tył,końcówki maglownicy zbieżnośc też została ustawiona

końcówki wahaczy i gumy drążków reakcyjnych opony i felgi są dobre byłem u wulkanizatora wszystko powyważane

opony nie mają guzów.Proszę o pomoc

witaj.Miałem coś podobnego w astrze i okazało sie że za mały płynu było w zbiorniku wspomagania.

Skoro zawieszenie dobre i felgi również to sprawdź płyn...albo przemień tylne opony na przód i zobacz czy dalej jest taki efekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności