Skocz do zawartości

moduł świateł do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

Witam.

 

Zamierzam zamontować w signum swojej Żonki moduł świateł do jazdy dziennej sterujący światłami długimi. Jest on oferowany na allegro. Nie wymaga wybitnej znajomości instalacji elektrycznej. Montaż prosty bez konieczności cięcia instalacji. Czy ktoś z Was używa podobnych rozwiązań? Nadmieniam, że nie interesują mnie światła LED. Najlepsze jest rozwiązanie jak w mojej astrze H (wariant 5 - tylko światła mijania przód w pozycji auto) którego niestety nie można zaprogramować w signum. Proszę o wasze rady. Wiem, że to może nie do końca legalne ale nie chcę obiweszać lampkami auta. W astrze przeszedłem już 3 kontrole policji i w każdym przypadku moje wyjaśnienia, że to tak wyposażona wersja wystarczały, więc chcę iść tym tokiem myślenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nie można zaprogramować w signum

Dziwne - na pewno sprawdziłeś dobrze ?? To włącz 4 - mijania i pozycyjne z tyłu.. Ja tak mam .. Nie przeszkadza mi to..

Te wynalazki są niemożliwe z punktu widzenia prawa - na lampach, zwłaszcza świateł drogowych nie ma homologacji DRL - nie polecam..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Mam 4 ale to Jej nie wystarcza. Przynajmniej u mnie tak jest, że na 4 nie przełączy się samo gdy zrobi się ciemno. W dzień w pozycji auto światła mijania nie świecą się. Czy tak jest u Ciebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde, nie chciałbym Cię wprowadzać w błąd - u mnie przełącznik od świateł nie ma pozycji "auto". Może dlatego są różnice..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał_79

W signum to wszystko działa jakoś dziwnie, ja u siebie nie mogę w ogóle zaprogramować wariantu 4 bo wtedy halogeny mi świecą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Czy Macie może informacje odnośnie instalacji elektrycznej świateł przednich? W schematach jakie posiadam (sam naprawiam) nie ma oznaczenia ktrórymi bezpiecznikami zabezpieczone są długie i pozycje. Zanim dokonam zakupu chcę wybadać gdzie mam się wpiąć w instalację. Nasuwa mi się pytanie: czy brak wariantu 5 w vectrach wynika z braku pliku w opcom czy jest to ograniczenie w sterownku. Nie chce robic takiego doświadczenia na swojej signum bo moge dopisac w opcomie ten wariant lecz nie wiem czy bedą konsekwencje tego zabiegu. Co najważniejsze czy bedą one odwracalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień w pozycji auto światła mijania nie świecą się. Czy tak jest u Ciebie?

 

Ale przecież to jest chyba normalne, jak masz na AUTO to działa czujnik zmierzchu który steruje załączaniem się świateł. A Ty powinieneś mieć stale włączone po przekręceniu kluczyka czyli wariant 4 i tak jest prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Hmm. Rozumiem że masz ustawiony wariant 4, pozycja AUTO i w dzień świecą tylko mijania, reszta świateł nie świeci? Po zmierzchu wszystko sie zapala jak należy? Ty zaś nie dotykasz przełącznika? Do tego masz xenony z afl? Dziwne bo wielu forumowiczów nie potrafiło tego tak ustawić. Możesz podzielić sie informacją jakich sztuczek użyłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Rozumiem że masz ustawiony wariant 4, pozycja AUTO

 

Ja nie mam nic ustawione bo nie mam takiej potrzeby, światła włączam sobie sam

 

pozycja AUTO i w dzień świecą tylko mijania, reszta świateł nie świeci? Po zmierzchu wszystko sie zapala jak należy?

 

A co ma się włączać po zmierzchu oprócz świateł mijania ? Drogowe ?

 

Do tego masz xenony z afl?

 

Nie, nie mam xenonów, a wspominałeś o nich wcześniej ?

 

A tak w ogóle jeżdżenie na światłach drogowych i oślepianie innych nie jest zbyt mądre i pora dnia nie ma tu nic do rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Chyba mnie źle zrozumiałeś. Nie mam zamiaru nikogo oślepiać. Chciałbym tylko aby moje światła w signum (mijania- tylko) świeciły w dzień w pozycji auto. Chcę tylko rozwiązać problem. Jak zwykle sprawa kończy się na umoralnianiu czy to jest dobre czy nie. Robię prawie 50 tyś rocznie i wiem co oślepia a co nie. Użycie 20% wartości napięcia dla żarówek świateł długich (moim zdaniem) nie oślepia. Że nie ma na to homologacji to już inna sprawa. Na pseudo xenony też nie ma a bardzo dużo aut ma takie zamontowane. Ja osoboście jestem im przeciwny ale to jest inny temat. Mnie interesuje np pod które zaciski w skrzynce bezpiecznikowej doprowadzone są światła długie i pozycyjne? Może znajdę chwilę by samemu sprawdzić na "pacjencie" ale wolałbym jednak poradzić się kogoś kto ma taką wiedzę.

Edytowane przez popencjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności