Skocz do zawartości

błedy


Gość pociot1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chyba z synem namieszalismy w konfiguracji auta

VECTRA C 2005R 120KM KOMBI

BYŁO ok..teraz swieci mi sie trakcja i kiera z wykrzy..

Identyfikator: 0x0015

VIN W0L0ZCF3551060272

Numer częœci:13162134

Numer wersji oprogramowania: 12244872_

Opis systemu: DELPH0400

Hardware key [/size]number: *58FPH5

B1020 - SRS Obwód sygnału czujnika kšta obrotu kierownicy, poza wymaganym zakresem

(0F) - Obecny

 

B1012 - Czujnik kšta obrotu kierownicy nie wykalibrowany

(00) - Obecny

 

U2116 - Brak komunikacji magistrali CAN z zestawem wskaŸników

(00) - Nie występuje

C0460 - Czujnik kšta obrotu kierownicy nie skalibrowany

(42) - Sporadyczny

 

U2116 - Brak komunikacji magistrali CAN z zestawem wskaŸników

(00) - Nie występuje

 

tyle juz szukalismy i nic nie mozemy namierzyc...

 

mysle ze w op-comie cos jest nie tak w ustaw,,,stabilnosci i tak ogólnie

gdzies cos zle odchaczone ,,tak mysle

Bardzo bede wdzieczny za kazda wskazówke,,,juz zona to mnie przeklina ze ciagle w garazu siedze ,,a i tak nic z tego[/size]..[

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym Ci pojechać do elektronika bo tak przez neta ciężko będzie coś poradzić.

 

I przestroga dla innych, żeby nie grzebali w interfejsach jak nie ma potrzeby lub się nie znają na tym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się mają nauczyć nie ruszając?

 

jest gdzieś w opcomie opcja kalibracji, ustawienia/kalibracji czujnika kąta obrotu kierownicy - bo tylko to jest aktywne??

możesz posiedzieć w aucie i otwierać wszystkie okna jeden po drugim i szukać gdzie sa takie funkcje jak coś znajdziesz zamiast zmieniać zapytać się na forum może ktoś z opcomem ci odpowie jaką ma wartość - do porównania

 

BYŁO ok..teraz swieci mi sie trakcja i kiera z wykrzy..

to jest wynik błędu czujnika skręcenia kierownicy - jest potrzebny do ESP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Ostatnio przerabiałem temat czujnika w vectrze c. Te same objawy. Kontrolka od kierownicy, od doświetlania zakrętów i kontroli trakcji. Powodem był czujnik skrętu kierownicy. Z opcoma możliwa kalibracja lecz sam czujnik był walnięty. Mierzył zmianę kąta skrętu w lewo, w prawo już nie. Na formu wyczytałem , że jest możliwość naprawy bez wymiany całego CIMa. Sam nie chciałem podjąć się naprawy, poniważ było to auto mojego kolegi a On sam zdecydowany był wymienić CIMa i chyba nie do końca mi ufał:) Namówiłęm Go na wizytę u znajomego elektryka samochodowego, wskazałem miejsce nad którym ma się skupić. Znajomy elektryk potrzymał auto dwa dni i wziął za tą usługę 200zł. Wystarczyło polutować ścieżki przy czujniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis u elektryka i mówi ze to raczej na 99% czujnik skretu kierownicy..

normalnie niby CIM do wymiany,,,ale moze mu sie uda zrobic czujnik -poprawic sciezki itp,,,ale dopiero za tydzien takie kolejki sa,,

Mysle ze poczekam i dam sobie spokój z poszukiwaniami,,,

chociaz meczy mnie jeszcze dlaczego jak chce sie połaczyc z EHSP/ABS to cos

piknie mi w okolicach radia [przekaznik -mysle] i juz wtedy nie moge np. odczytac vinu z ECU nie łaczy sie,,,cos moze jest z przekaznikami,,

bezpiecznik moze jakis spalony,,,

no moze popatrze jeszcze,,,macie jakies pomysły aby cos namierzyc..

 

z góry wielkie dzieki,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności