Skocz do zawartości

Zmiana kierownicy na multifunkcyjną


Gość kuba26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego iż stan mojej skorzanej kierownicy pozostawia troche do zyczenia, rozgladam sie za uzywkami w dobrym stanie na allegro :)Pomyslalem ze skoro chce nabyć, to czemu nie kupic multifunkcyjnej, tym bardziej iz pare sezonow wczesniej pozbylem sie seryjnego kaseciaka CAR 300 na rzecz CDR 500 VDO, które obsluguje multifunkcje. Ale do rzeczy, moje pytanie brzmi: Mając seryjnie zamontowane CAR 300 (kaseciak) oraz kierownice bez multifunkcji, na chłopski rozum wiązka taśma - radio bedzie poprowadzona? Jak to sprawdzic? Wiem że często przekladka kierownicy + taśma do multifunkcji jest wystarczająca, bez ciagniecia kabli, czyż nie??? Nie chce mi sie bawic w rozbieranie kokpitu aby pociagnac przewod do radia, totez chcialbym wiedziec jakiej kierownucy szukac. Wersja auta Njoy.

Edytowane przez kuba26

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przerabiałem to u siebie w Sintrze, zmieniając kierownice musisz też zmienić taśmę.

Jak nie masz sterowania to taśma jest czterożyłowa - dwie żyły na klakson i dwie na poduchę. Z sterowaniem są dodatkowe dwie do radia.

Przewodu do sterowania radia też nie miałem i musiałem pociągnąć. Dodatkowo zmieniałem też wtyczkę w taśmie.

 

Wystarczy jak zdejmiesz poduchę (od spodu dwa torxy) aby sprawdzić że nie masz przewodów do podpięcia sterowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki rozjaśniłeś sprawę :) a powiedz mi jeszcze tylko taką rzecz czy gdyby nie było przewodu od taśmy do radia, to jak wygląda jego ciągnięcie? trzeba kokpit demontować? Ogólnie dużo z tym roboty??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz wyjąć radio i jego kieszeń, wtedy możesz spróbować zrzucić i przeciągnąć kabel.

Jeśli się nie uda to na necie znajdziesz kilka foto-poradników jak zdemontować środkową konsole.

 

Jeden dla przykładu http://veramon.czweb.org/pl_pp_astra_g_foto.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacprze proszę o poradę :-) w moim aucie nie ma instalacji pod sterowanie kierownicą. Mam juz kierownicę i taśmę. Myslalem ze to wystarczy, jednak konsultowałem się z elektrykiem samochodowym a ten powiedzial ze to zrobi pod warunkiem, że przyniosę mu 2 wtyczki bo cholernie ciężko jest to dostać - jedna do taśmy, drugą do radia (CDR 500 siemens vdo). Nie bardzo wiem o co chodzi... czego i gdzie szukać ;/ bede bardzo wdzieczny za radę tym bardziej iz juz kupilem taśme, kierownicę (z nową skórą :-) ) i teraz to juz muszę to zrobić.

Edytowane przez kuba26

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podpięciem do radia jest najmniejszy problem i wtyczki nowej nie potrzebujesz. Jak będziesz działał to napiszę jak w prosty sposób to podpiąć.

Z wtykiem do taśmy faktycznie może być problem. Ja nie mogąc znaleźć odpowiedniego dopasowałem wtyk z niesprawnego DVD-playera - pasował akurat rozstawem do gniazda w taśmie. Obciąłem oryginalny 4pinowy i polutowałem nowy z playera który był akurat 10-pinowy i skróciłem do potrzebnych 6-ciu pinów. Przepatrz stary sprzęt elektroniczny /komputer/radio samochodowe itp pewnie coś dopasujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość MarcinSC

czyli jak astra nie miała seryjnie sterowania radia to trzeba ciągnąć kable ? niektórzy to robili i nic nie ciągneli

 

czy ta taśma jest sprawna ? nagrałem filmik jak się kręci : http://youtu.be/JyAx0_WMHkE

 

to nawijam jak tak jak napisane jest na taśmie tak ? przekręcić taśmę w lewo do oporu a potem odwinąć 2,5 obrotu w prawo i ustawić równo ze strzałkami na obudowie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz masz widoczną blokadę, zluzuj ją i dopiero wtedy kręć taśmą.

Co do instalacji to nie zawsze są kable aby podłączyć sterowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinSC

dzięki wielkie za pomoc! wymieniłem taśmę i wsadziłem kiere ze sterowaniem i wszystko śmiga, nie trzeba było ciągnąć żadnych kabli na szczęście :) taśmę nawinąłem tak jak jest napisane na obudowie i działa, kierunki odbijają, kiera się kręci.

i nawet podświetlenie działa jak należy :) pozdrawiam

wp000310fq.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności